*9 Mart - 1 Haziran Arası Kilo Verme Yarışması*

benimde hedefim 15 nisana kadar 64 ü ucundan olsada görmek..
detoksla 1 kg fitse razyım..
ama bu aralar makine gibi çaşışan barsaklarım tembelleşti:KK43::KK43:

psikolojik olarak etkilenebiliyor barsaklar..bol oda sıcaklığında su posalı yiyeceklerle inşallah bu düzene ayak uyduracaklar...
15 nisana kadar kaçamak yapmamaya çalışıcam.

sabah: 1 haşlanmış yumurta, 1 dilim uno denge ekmek, 1 domates, yarım salatalık, 1 kibrit kutusu peynir, az limonlu 8-10 sap roka

öğlen: 6-7 kaşık pirinç pilavı, bol salata

akşam: yeşil mercimekli nohutlu salata, 1 dilim uno denge ekmek, 1 bardak ayran

su: henüz 1 litre 2 ye tamamlarım. Spor 2 mile leslie yapacağım.

Maalesef son 1-2 haftadır benim de bağırsaklarım çalışmıyor. Bilmiyorum ne yapabilirim eski haline dönmesi içino_O

Çünkü normale göre az yiyoruz diyetteyiz malum ve metabolizmamız yavaşladı :KK66: sabah uyanınca bolca ılık su iki kuru kayısı ve bir kaşık elma sirkesi gerçekten işe yarıyor bir deneyin bence

Çünkü normale göre az yiyoruz diyetteyiz malum ve metabolizmamız yavaşladı :KK66: sabah uyanınca bolca ılık su iki kuru kayısı ve bir kaşık elma sirkesi gerçekten işe yarıyor bir deneyin bence
Ben zaten içtiğim 2 litre suyun 1 litresini ılık su içiyorum. Sabah kalktığımda genelde boğaz ağrım oluyor rahatlatsın diye. Dediğin gibi az yemekten olabilir. Bol lifli besleniyorum yeşillik, çiğ sebze çok tüketiyorum gene de tık yok. Kayısı ve elma sirkesini deneyeceğim teşekkürler.

Herkese iyi günler,

Bugün de kaçamaksız devam :) Yeşil çayımı içerken sizlere yazayım dedim. İşler çok yoğun olduğu için sabah yazamadım.

Sabah pastırmalı ( çemensiz ) omlet yedim. Yanında biraz süzme peynir. Bir de süt :)

Öğlen de kuru et yedim.

Türk kahvemi içtim ve şimdi de yeşil çay.

Martın bitmesine yalnızca 3 gün kaldı :) Mart ayında 90lı kilolara veda ettim. Nisan ayı da benim için 80li kilolara veda olacak inşallah.

Pes etmeyin, 2 ayımız kaldı :)

psikolojik olarak etkilenebiliyor barsaklar..bol oda sıcaklığında su posalı yiyeceklerle inşallah bu düzene ayak uyduracaklar...
15 nisana kadar kaçamak yapmamaya çalışıcam.
İnşallah bağırsaklarımız da biz de bu düzene ayak uyduracağız el mecbur. Bence kaçamak yapmamak için en etkili yol kendimizi aşırı kasmamak bir süre diyetteyiz diye canımız çekse bile zararlı hiç bir şeye el sürmüyoruz. Bu da biz de birikim yapıyor canımız o kadar çok değişik türde yasakladığımız yiyeceklerden çekmeye başlıyor ki zayıf bir anımızda aşırı yükleniyoruz. En iyisi dayanamayacağımızı düşündüğümüz yiyeceklerden çok çok az küçücük bir lokmacık yemek sonra da kendimize ben de yedim işte, hiç bir şeyden kendimi mahrum bırakmıyorum. İstediğim her şeyden yiyorum şeklinde düşünmek ve buna gerçekten inanmak. Bir lokma da kocaman bir dilim de aynı tatta ve aynı zevki veriyor sonuçta. Ben 10 şubattan bu yana bu şekilde besleniyorum ve çok çok az kaçamak yaptım şu ana kadar. Şu zamana kadar sadece 6 kilo verdim ama bıkkınlık yaşamadım. Belki kendimi çok sıksaydım şimdiye bırakmış olurdum:KK39:

İnşallah bağırsaklarımız da biz de bu düzene ayak uyduracağız el mecbur. Bence kaçamak yapmamak için en etkili yol kendimizi aşırı kasmamak bir süre diyetteyiz diye canımız çekse bile zararlı hiç bir şeye el sürmüyoruz. Bu da biz de birikim yapıyor canımız o kadar çok değişik türde yasakladığımız yiyeceklerden çekmeye başlıyor ki zayıf bir anımızda aşırı yükleniyoruz. En iyisi dayanamayacağımızı düşündüğümüz yiyeceklerden çok çok az küçücük bir lokmacık yemek sonra da kendimize ben de yedim işte, hiç bir şeyden kendimi mahrum bırakmıyorum. İstediğim her şeyden yiyorum şeklinde düşünmek ve buna gerçekten inanmak. Bir lokma da kocaman bir dilim de aynı tatta ve aynı zevki veriyor sonuçta. Ben 10 şubattan bu yana bu şekilde besleniyorum ve çok çok az kaçamak yaptım şu ana kadar. Şu zamana kadar sadece 6 kilo verdim ama bıkkınlık yaşamadım. Belki kendimi çok sıksaydım şimdiye bırakmış olurdum:KK39:
bende senin gibi düşünüyorum..çok kasmamak lazım..ama kaçamaklarıda akşsam yapmamak lazım..
daha önceki kilo verme serüvenimde biraz tatlıyı yavaş yavaş yerdimki isteğim geçsin.ama şimdi aynı iradeye sahip değilim başlayınca gerisi geliyor..

kızlar
hafta sonu şehir dışındaydım
çok kaçamak yapmadım ama misfirlikte mecburen uyum sağlamak zorunda kaldım neyseki çok zararlı
yemeden atlattık. :)

bugünki menüm den
sabah peynir zeytin maydonoz 9lu çay 2 dilim etimek
ara ceviz badem fındık 1 avuç
öğlen 3 kaşık kısır 6 kaşık bezelye yemeği
akşamda yayla çorbası ve kıymalı yeşil mecimek yiyecem inşallah
2 türk kahvesi ve 1 cafe latte içtim
2,5 lt su
yarım saat kadar da yürürüm.
benden bu kadar çok yavaşladı kilo vermem ama olsun hiç acelem yok. 14 aralıkta 104 kg dım şimdi 84 ü zorluyorum.
bu bile hayaldi en başta, vazgeçmek yok yavaş gitsin sağlıklı gitsin. metobolizmayı hızlandıracak birşeyler varsa bildiğiniz banada söyleyin belki yeniden hızlanırım azıcık.

bende senin gibi düşünüyorum..çok kasmamak lazım..ama kaçamaklarıda akşsam yapmamak lazım..
daha önceki kilo verme serüvenimde biraz tatlıyı yavaş yavaş yerdimki isteğim geçsin.ama şimdi aynı iradeye sahip değilim başlayınca gerisi geliyor..
Bu durumda kalinca benim en buyuk kurtaricim derin dondurucum. Eger evdekilerin cani bir sey istemis ve cok yapmissam sadece onlarin yiyebilecegi kadarini birakip bir lokmalik da kendime ayirip aninda dondurucuya kaldiriyorum. Sonra oturup kendime ayirdigim o bir lokmanin tadini cikariyorum. Fazlasini da esim ve oglum yiyecek onlarin payi diye yiyemiyorum. Hem tatli,manti,hamur isi vs seyler gozumun onunde durup aklimi celmiyor, hem de okul cikisi ya da ogle aralari ayri yemek hazirlayacagim diye ugrasmiyorum esim icin. Bir tasla iki kus☺

Ben zaten içtiğim 2 litre suyun 1 litresini ılık su içiyorum. Sabah kalktığımda genelde boğaz ağrım oluyor rahatlatsın diye. Dediğin gibi az yemekten olabilir. Bol lifli besleniyorum yeşillik, çiğ sebze çok tüketiyorum gene de tık yok. Kayısı ve elma sirkesini deneyeceğim teşekkürler.
Ayni bende bu durumdan muzdaribim iki haftadır kabizlik problemim var normaldede kabizim zati ama diyete baslayinca iyice artti sorun kaysi yiyorum iki gun fayda ediyor onuda es geçiyor dur bakalim metobalizmayla inatlastik eninde sonunda beni kabul edecek inş sagliklica kilolar giderr

Kahvaltı
5 badem
60 gr kadar tuzsuz taze lor
6 yeşil zeytin
2 haşlanmış yumurta
Bir demet kadar yeşillik(limonlu)

Ara
Sade kahve

Öğle diyelim
İki kuru kayısı
Hibiskuslu karışık çay

Akşam
Yarım tabak ciğer sote
Yarım tabak taze fasülye
1 tabak mangalda tavuk kanat
Bir kase kırmızı lahana salatası
2 bardak naneli ayran

Son
Bir dilim çikolata
Sade Türk kahvesi

Yoğunluktan öğle akşam yemeği birarada oldu. Saat altıda yemek faslı bitti, yedide de kahve faslı. Artık biraz dinlenip hareketimi yaparım.
45 dakika pilates, 15 dakika zumba

ayran detoksunda ikinci günüm..ve tartılmadım tuttum kendimi.ama hafiflemek yerine tam tersi şişkinlik hissediyorum
umarım yarın tartı bana kötü bir sürpriz yapmaz..

X