🏃‍♀️70'lerden 50'lere🏃‍♀️

Süper olurdu evde kereviz olsaydı Yulaftan sorumlu balım benim, yulaf mı yesem acaba
Sahurda patlatalım yulaf dicem ama tutmaz bizi telef oluruz. O zaman 1 kase çorba ve 8 kaşık sebze yemeği şeklinde bi oruç programı yapalım 2 gün. Sahurda 1 haşlanmış yumurta yemeniz tavsiyem

Tamam canim benim sen toparlanmaya bak ne zaman iyi hissedersen o zaman gel ailenin yanına gitmekle çok iyi yapmışsın.
Biraz uzak tut kendini bence de internetten
Ben yarın ve cuma oruç tutacağım sizler de tutacak mısınız?

Evet demin azcık baktım balım inşallah yaralara şifa olsun
Bende tutacağım canım, iyiki hatırlattın, aklımdan çıkmış tamamen.

O zaman iftarda rendelenmiş kereviz yiyelim mi
Benim de aklımdan çıkmış tamamen duruma göre bakiyim tutsam çok iyi olur..
Evde kereviz yok bugün yeni alışveriş yaptım ben de hafif bir şey yaparım inşallah

Ben çıktım kızlar eşim yine darliyor kime yaziyosun diye bi susmadi

Sahurda patlatalım yulaf dicem ama tutmaz bizi telef oluruz. O zaman 1 kase çorba ve 8 kaşık sebze yemeği şeklinde bi oruç programı yapalım 2 gün. Sahurda 1 haşlanmış yumurta yemeniz tavsiyem
Tamam o zaman, ben üşenmezsem aynen öyle yerim, üşenirsem de şöyle harmanlayacağım, 1 haşlanmış yumurta + 3 ceviz içi ve 1 çb haşlanmış yeşil mercimek ile salata gibi yapacağım. Olur mu balım?

Yani yorum yapmak bana pek düşmez ama protein dengesi çok fazla oluyor o zaman. Yumurta yerine 1 kase çorba olsa olmaz mı

Canlarım benim yaaa
Başlayak o zaman ulen
Ben bugün de yedim yarından itibaren

Yani yorum yapmak bana pek düşmez ama protein dengesi çok fazla oluyor o zaman. Yumurta yerine 1 kase çorba olsa olmaz mı
Yap canım yap, sana özellikle sordum :)
2-3 gündür malum açığı kapatmak için çok yürüyorum onun için proteine yükleneyim dedim, çorba da olur tabiki.

Yap canım yap, sana özellikle sordum :)
2-3 gündür malum açığı kapatmak için çok yürüyorum onun için proteine yükleneyim dedim, çorba da olur tabiki.
Enerjimmm toparlarız canımız sağ ya gerisi mühim değil. Mercimek çorbası özellikle çok iyi gider soğuk günlerde.

Bizde durumumuzu pek bilemiyoruz canım, komple ayarımız şaştı
Cuma tartılıp görecez bakalım hasarı

Şimdiden dikkat etmeye çalış elinden geldikçe, biz öyle yapacağız.

Enerjimmm toparlarız canımız sağ ya gerisi mühim değil. Mercimek çorbası özellikle çok iyi gider soğuk günlerde.
Anlaşıldı, sahurda karşılıklı mercimek içecez :))) Gidip çorbayı yapayım, yatıp kalkarsam belki üşenirim Sebze için evde kabak, karnabahar ve 2 değişik mantar var. Kabak susatır mı acaba ödem atıcı olduğu için? Karnabahara dudak büküyor mantarı bilemiyorum Tokken hiçbiri cazip gelmiyor (çorba hariç)

Hepimize geçmiş olsun başlıyorum ben bu gün diyetime devam edicem zaten üşütmüşüm hastayım iştahım hiç yok
Geçmiş olsun canım, biraz daha iyi misin?
Bizde tekrar diyet düzenine girmeye çalışıyoruz. Sen toparlayana kadar daha dengeli beslen, güçten düşme diyet için. İştahım da yok dedin ama

Karnabaharı dilimleyip fırına atınca aşırı güzel oluyor ya. Asla karnabahar yemem ama bu tarif efsane oluyor. Yanına kabak mantar da eklersin mis gibi üstüne de yoğurt. Acıktımmmmm

Geçmiş olsun canım, biraz daha iyi misin?
Bizde tekrar diyet düzenine girmeye çalışıyoruz. Sen toparlayana kadar daha dengeli beslen, güçten düşme diyet için. İştahım da yok dedin ama
Teşekkür ederim Gripin aferin içtim şu an çok daha iyiyim kolay kolay hasta olmam geçti gitti bile güzel beslendim bu gün yarın yine biraz aç kalmaya baslarim malesef biraz aç kalmadan kilo veremiyorum

Balım ailenin yanına gitmen iyi olmuş, daha güvenli ve sıcak bir ortam psikolojine iyi gelecektir. Medya maalesef sabah-akşam hep olumsuz şeyler döndüğü için ruhumuzu daralttı, enerjimizi oldukça aşağı çekti. Hayatın bazı gerçekleri var tamam da bu da psikoloji neticede. Bende henüz bugün daha iyiyim, günler sonra. İstanbul depremi diye diye de beynimize işlediler senelerdir. Eviniz dayanıklılık yönünde sağlam ise Maraşta ki gibi büyük bir yıkım beklenmiyormuş İstanbul da. İstanbul'un sorunu yapıların kalitesizliği yönündenmiş. Balım deprem hakkında felaket tellallığı yapmayan 2 güvenilir isim var, dinlersen onları tavsiye ederim, Prof.dr.Naci Görür ve Prof.dr.Şener Üşümezsoy, bunların tahminlerinin hemen hemen hepsi tutmuş. Elinizden geldikçe tedbir alın, ondan sonra gerisini Allah bilir, kendini üzme de korkmada, kıyamam ❤ Fazla özletme e mi?

Karnabaharı dilimleyip fırına atınca aşırı güzel oluyor ya. Asla karnabahar yemem ama bu tarif efsane oluyor. Yanına kabak mantar da eklersin mis gibi üstüne de yoğurt. Acıktımmmmm
O kadar güzel oluyor he acıktın anlatırken :)) Bende karnabaharı ancak fırında severim, sırf faydalı diye yemeye çalışıyorum
Sayende menümüz şekillendi Leydim bi de bizi şekillendirsen ne iyi olur :))

Kızlar ben karnabaharı haşlayıp üzerine sarımsaklı yoğurt ve naneli pulbiberli salçalı manti sosu yapıp döküyorum harika oluyor. Ama genelde haşlanmış sevilmiyormus ben de burda öğrendim denemediyseniz bi şans verin böyle manti gibi haline kesinlikle.

Bizde durumumuzu pek bilemiyoruz canım, komple ayarımız şaştı
Cuma tartılıp görecez bakalım hasarı

Şimdiden dikkat etmeye çalış elinden geldikçe, biz öyle yapacağız.
Valla o kadar verdiklerimi de geri aldım gibi bi his var içimde inşallah 2 3 kilo fazla cikmam 6lari bıraktım orası kesin ama
Neyse zararin neresinden dönsek kardır napalim ya

Ben de bugün Tarhana çorbası ve yanına salata yapcam akşama. Canim bu aralar hiç yemek istemiyor genelde böyle aperitif şeyler yapıp yiyesim geliyor.

Dün aldığım yeşillikleri de yıkayıp kurutup kaplara kaldırayım bu hafta bol salata yeriz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…