Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

32.haftaya geldiğinizde hekime çıkış alıyorsunuz 37.haftaya kadar çalışabilir alma hakkınız var . 32 haftada da rapora ayrılabilirsiniz. Eğer aktarma alırsanız diyelim 36.haftaya kadar çalışır aldınız 4 haftanız doğum sonrasına aktarılır 36.haftaya kadar çalışmış olursunuz. Aktarma aldğınız sürelerde gebelikle ilgili herhangi bir rapor alamazsınız. Ama misal grip oldunuz alabilirsiniz tanı gebelik olmayacak buna dikkat edin. Analık raporu bu şekilde oluyor Kamu çalışanlarına yani memurlara ödeme olmaz. Eğer sigortalı çalışansanız ve 1 yıl içinde 90 gününüz varsa ödemeye müstehak olursunuz emzirme ödemesi içinde sigortalı çalışanlar da bir yıl içinde 120 gün şartı var ödemeye müstehaklık için. Memurlar tam maaş alır rapor ücreti almaz. Birde bebek doğduktan sonra Sosyal Hizmetlerden çocuk yardım parası için başvuru yapılıyor onda herhangi bir şart yok memur sigortalı sigortasız herkese veriliyor. SGK personeliyim konuyla ilgli bir sorunuz olursa danışabilirsiniz.
Yok canım bunu sormadım benım 2. Gebeliğim bunu bılıyorum da hamıle oldugunu kuruma bildirir yazıyo demek istedim ben Agır alanlardan cekmelerı lazım ama oncekınde ne zaman aldım hatırlamıyorum onu

Yok canım bunu sormadım benım 2. Gebeliğim bunu bılıyorum da hamıle oldugunu kuruma bildirir yazıyo demek istedim ben Agır alanlardan cekmelerı lazım ama oncekınde ne zaman aldım hatırlamıyorum onu
Hım o farklı evet rapor deyince analık raporu geldi aklıma 😃 Durum bildirir istiyorsunuz doktorunuza kontrole gidince isteyin . Biz böyle bişey sunmuyoruz idarenin haberi oluyor şefin söylerse masabaşı olduğu için sanırım gerek olmuyor. Riskli alanda çalışıyorsanız galiba

Kızlar kamu calısanınız var mı hamılelık raporu alan oldu mu ya da ne zaman alıp verıyorsunuz benım ısım agır bı an once raporu sunmam lazım iş yerime bilgisi olan var mı ?
evet ben de bankacıyım , aldım durum bildirir raporu
özel hastaneden aldım 5+0 da keseyi gördü sonra rapor istedim
Dr. 6 haftalık gebeliği vardır yazmış
verdim işyerime çünkü haklarımız var onları kullanmak için rapor istiyor İK

Sana yukarıda da yazmıştım canım ağır ve tehlikeli işlerde çalışamaz raporunu istediğin zaman doktordan alabilirsin gafta beklemene gerek yok ben kese görününce almıştım

Hım o farklı evet rapor deyince analık raporu geldi aklıma 😃 Durum bildirir istiyorsunuz doktorunuza kontrole gidince isteyin . Biz böyle bişey sunmuyoruz idarenin haberi oluyor şefin söylerse masabaşı olduğu için sanırım gerek olmuyor. Riskli alanda çalışıyorsanız galiba
Evet canım malesef riskli ağır ve ek görevleri bol bir alanda çalısıyorum birde unıformalıyım artık pantolon kısmı da cok sıkıyor

Ben de 5+5’teyim. Benim hemen hemen her gün losyon kıvamlı beyaz akıntım oluyor. Arada karnıma regl sancısı gibi sancı giriyor ama sanki azalmaya başladı gibi. Göğüslerim acayip şişti ve baya hassaslar. Kabızlıkla başım dertte, günde 10-12 tane kayısı yiyorum yine de işe yaramıyor 🥲
Mide bulantım, tiksinme duygusu vs gelmedi umarım da gelmez 😅 midemle ilgili bir sıkıntım yok gibi şimdilik 🙏🏼
Birebir aynıyız senle :) progestonu fitil olarak kullanıyorum akıntıyı ona bağlıyorum mideyle ilgili bi sıkıntı hiç yok regl sancısı gibi hisler var göğüs hassasiyeti var, kabızlık çok fena oldu zor çıkıyorum ve uykuuuu işten eve gelince kanepede hep uyuya kalıyorummm

Kızlar listeyi güncelledim. @Dilko kese gördüğün tarihi değil de haftayı yazar mısın 5+0 mesela bu şekilde çünkü benim hesaplamam mümkün olmuyor.

ddm_grhn ddm_grhn canım sen de alttan muayenede kese ve kalp atışını görmüşsün çok sevindim. Tabloya eklemek için hafta (kaç + kaç) yazar mısın canım?
Allahım razı olsun kuzum hepimiz hep hayırlı haberler verelim inşallah, kalp ve kese 6+3 cnm

Günaydınnn🥰 bende bugün doktora gidecek olan tayfadanım,ilk defa gitmiyorumda kontrolüm var 🙈 inşallah herşey yolundadır bende bu tedirginlik endişe hiç geçmiycek sanırım🙄 dualarınızı bekliyorumm benimde dualarım hep sizlerlee bu heyecanı paylasmak cok güzel 💖

Günaydınnn🥰 bende bugün doktora gidecek olan tayfadanım,ilk defa gitmiyorumda kontrolüm var 🙈 inşallah herşey yolundadır bende bu tedirginlik endişe hiç geçmiycek sanırım🙄 dualarınızı bekliyorumm benimde dualarım hep sizlerlee bu heyecanı paylasmak cok güzel 💖
Canım bebişler hareket edene kadar geçmeyecek. Artı o zaman da bir saat hareket etmezlerse ne oluyor diye endişeleneceğiz. :dondurma:

Tabi sorabilirsiniz :)
Ben özelde çalışıyorum, mühendisim. Ama kurumsal bir şirket. Doğum zamanında izin kullandığımda raporlu olarak gözükeceğimi ve maaşın belirli bir kısmını (raporlu göründüğüm için devletin ödediği kısmını) SGK dan alacağımı söyledi bazı doğum yapmış arkadaşlar. Şu an iş yerimde kimseye de söylemedim gebe olduğumu, bilgi de alamıyorum :KK70: kusura bakmayın :KK70: Maaş konusu kafamı çok karıştırdı bilgi verebilir misiniz Allah rızası için :KK70:

X