Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Ben özelde çalışıyorum, mühendisim. Ama kurumsal bir şirket. Doğum zamanında izin kullandığımda raporlu olarak gözükeceğimi ve maaşın belirli bir kısmını (raporlu göründüğüm için devletin ödediği kısmını) SGK dan alacağımı söyledi bazı doğum yapmış arkadaşlar. Şu an iş yerimde kimseye de söylemedim gebe olduğumu, bilgi de alamıyorum :KK70: kusura bakmayın :KK70: Maaş konusu kafamı çok karıştırdı bilgi verebilir misiniz Allah rızası için :KK70:
Eğer SGK İle anlaşmanız yoksa şirketinizin maaşı tam alıyorsanız rapor ücreti almazsınız. Ama maaş almayacaksanız rapor süresinde rapor ücreti alacaksınız . Günlük kazancınızın belli bir oranda kesinti yapılıyor yatarak tedavilerde 1/2si alınır ayakta tedavilerde 2/3 ü alonarak hesaplanır. Toplam 112 gün hakkınız var doğum öncesi 56 doğum sonrası 56. Doğum öncesinde 32.hafta hekime çıkış alıyorsunuz 37 haftaya kadar çalışır alma hakkınız var toplam 5 hafta eğer bu sürede çalışırsanız doğum sonrasına aktarılır çalıştığınız süreler sonrasında raporlu sayılmış oluyorsunuz. Yani bebeğinizle geçirilen süre daha önemli genelde insanlar çalışır alır eğer sorunlu bir gebelik geçirmiyorsa. Doğum gerçekleşmeden herhangi bir ödeme alamazsınız. Doğum gerçekleşir domtor raporları giriyor iş yeriniz doğum öncesine onay vericek . sonra ödemeyi sgk yapıcak e devlet hesap tanımlarsanız hesabınıza yatar tanımlamazsanız pttden alırsınız. Bağlı olduğunuz kuruma giderekte hesap tanımlatabilirsinz ve ya alo 170 üzerinden tanımlatabilirsiniz. Ödeme içinde bir yıl içinde 90 gün şartı var prim sürenizde önemli yoksa ödeme alamazsınız

Kızlar hatırlarsanız kanamam olmuştu,halende kahverengi leke şeklinde devam ediyor
Ama az önce doktordan geldim miniklerim iyilermis
Bir kanama alanı da yok ama bu kanamayı önemseyeceğiz dedi ilaçlarımı düzenledi böyle bilmiyorum yani
Lekelenme devam da bebisleri görmek beni rahatlattı
Size de atayim resimlerini kese şeklinden cinsiyet yorumlayanlar varsa tahminlerini beklerim😀

Eklentiler

• IMG_3135.jpeg
    IMG_3135.jpeg
    134,5 KB · Görüntüleme: 53
Kızlar hatırlarsanız kanamam olmuştu,halende kahverengi leke şeklinde devam ediyor
Bir kanama alanı da yok ama bu kanamayı önemseyeceğiz dedi ilaçlarımı düzenledi böyle bilmiyorum yani
Size de atayim resimlerini kese şeklinden cinsiyet yorumlayanlar varsa tahminlerini beklerim😀
Ne güzel maşallah sübhanallah😍
Evett bizde geldik doktordan 6+4 günüyle uyumlu dedi doktor kalp atışı ve keseyi gördük çok şükür sağlıkla ilerlemek nasip olsun hepimize insallahkan tahlili filan da verdik şimdilik bizden boyle
Amin sağlıkla kucağınıza alın inşallah 😍

Biz seninle aynı haftadaydık kalp atışı için ne dedi doktor dayanamayıp erken gitmişsin ben hala cumayı bekliyorum 😄

Biz seninle aynı haftadaydık kalp atışı için ne dedi doktor dayanamayıp erken gitmişsin ben hala cumayı bekliyorum 😄
Kız dayanamamk değil kanamam oldu delircektim 😀
Kalp atışı için bir şey demedi valla
Haftaya çarşambaya randevu verdi
Bu Cuma da devlet hastanesindeki doktoruma gideceğim hafta da üç kere gidiyorum doktora çok değil 😀😀

Kız dayanamamk değil kanamam oldu delircektim 😀
Kalp atışı için bir şey demedi valla
Haftaya çarşambaya randevu verdi
Bu Cuma da devlet hastanesindeki doktoruma gideceğim hafta da üç kere gidiyorum doktora çok değil 😀😀
Çok geçmiş olsun canım doktor bana da kanama olunca progestan fitil ek olarak iğne de vermişti. Bana kalsa ben de dayanamayıp çoktan gitmiştim ama eşim hayır bekleyelim diyip duruyor çok sabırlı 😄

Evet ya hep önceliğimiz sağlıklı olmaları. Hayırlısıyla sağlıkla gelişsin bebişlerimiz. Cinsiyet 12.haftada mı belli oluyordu
Galiba canım benim de ilk gebeliğim çok bilmiyorum vallahi 😀
Ama şey okumuştum fetal DNA testi yaptıranların orada erkenden belli oluyormuş cinsiyeti
Benim ikiz olduğu için o testi istiyorlarmış genelde
Zaten bende sıcak bakıyorum

Bu arada benim hiçbir belirtim kalmadı inşallah her şey yolundadır
Benim de yok belirtim ama bu duruma seviniyorum dolunay millet bir lokma yiyemiyormus bulantidan
Boşver üzülme belirtim yok diye şükret
Sonra da çocuklarımızı besleyemiyoruz diye üzülürüz bak 😀

Galiba canım benim de ilk gebeliğim çok bilmiyorum vallahi 😀
Ama şey okumuştum fetal DNA testi yaptıranların orada erkenden belli oluyormuş cinsiyeti
Benim ikiz olduğu için o testi istiyorlarmış genelde
Zaten bende sıcak bakıyorum
Benim de ilk gebeliğim fetal dna testini de bilmiyorum doktorum bir şey demedi bana

X