Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Ya ben ilk hamileliğimde 30 kilo aldım :) her şey yiyordum boy uzun olunca kilom pek sırıtmadı ve çok zayıf hamile kalmıştım. O zaman gençtim 26 yaşında şimdi mecburen dikkat ediyorum :) sizin yaşınız gençse o kadar da tırsmayın dicem ama zaman kötü işte :) etrafımızda düzgün besin kalmadı hastalık çok vs. Ben kilolu doğan bebekleri biraz anormal buluyorum. Oğlum 4200 gr doğmuştu o zaman böbürleniyordum ama şu an olsa derim ki çok karbonhidratlı beslenmişim ondan. İstemem öyle olmasını 2700-3500 arası ideal olur sanırım.

Evet canım biliyorum hepsini ama eskileri düşününce yani annelerimiz büyüklerimiz bunları bilmeden doğurmuşlar diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum bazen ama tabi bebişlerimiz için katlanacağız

süper oh çok sevindim canım maşallah yavrularimiza

Ben de hareketsiz kaldım sanırım ondan oldu . Teşekkürler

Benim hep var geçen haftalarda daha da fazlaydı gaz sancisiyla uyanıyordum kabızlık ishal ve yoktu düzenliydi ama gaz topu gibiydim, ayağımı sıcak tutmaya başladım çok su içtim şimdi o kadar yok geçti
Evet ben de ayagımı sıcak tutuyorum hafif de yürüyorum daha rahat gibiyim şuan ☺

Ben sadece anlamı güzel ve Türkçe bir isim arıyordum içime sinmiyordu sonunda bulduk elhamdullillah Kaani sormazlar ama Urasi sorabilirler. kız olsa ecem olacaktı bizi. kızım çoktan bulmustu
Bizde kağn koymayı düşünüyoruz ama baya araştırdım türkçe ve doğru olanı kağan diye yazılanıymıs siz baktınız mi hiç

Ya evet o boy ne öyle bacım maaşallah. Kızım da senin gibi olacak sanırım şu anda 13 yaşında ve 172 boyunda.
yaş 34 dikkat de etsem metabolizma 20 lerdeki gibi değil. Hamilelik öncesi dikkatli besleniyordum. Ama hamile kalınca dedim ki ye kızım tadını çıkar doğumdan sonra düşünürüz demez olaydım çok pis gaza gelmişim bkboğaz oldum ne görsem yiyorum istiyorum yarınlar yokmuşcasına

Merhaba kızlar 1 haftadır çok kötü kabızlık yaşıyorum doğal olarak ne uygulayabilirim
Bi arkadaş 3,4 kayısı üstüne soda için dedi. sabah uyanınca kefir ve kayısı deneyebilirsin. Birde inst. Erdem öner tavsiyesi ile kavanoza yarım çay bardağı zeytinyağı bir gün önceden dilimlenmiş iki inciri içine koyup bekletip ertesi sabah aç karnına inciri yemek ve kavanozdaki zeytinyağın içine tekrar incir koymak ertesi sabaha yemek için.1 ay boyunca tekrarlayın kabızlığa iyi geliyormuş diyordu. Deneyeceğim

Benim de kayınvalidem koca kavanoz turşu verdi, suyunu ayrı içiyorum tanelerini ayrı yiyorum Ödem, tansiyon çok korkuyorum ama dayanamıyorum da Yazınca bile ağzım sulanıyor beeee
Sorma turşu olayı ilk aylardan beri var bende tabak tabak yiyorum sonra sabaha kadar su iç wcye çık döngüsü içine giriyorum . Sonra da davul gibi oluyorum ödemden. Ay son aylarımda topalak bişey olacam heralde kendime çok gülüyorum

Ben de öyle ya özellikle suyunu içmeye bayılıyorum. Bir de normalde zaten tuzlu yerdim hamilelikten sonra daha da çok tuzlu yemeye başladım elimden gelse direkt ağzıma tuz serpcem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…