Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba, ben de oraya gideceğim. karışık demişsiniz ya acaba blok olarak hatırlıyor musunuz? yada kolayca bulabilmek için ne önerirsiniz?
Hastane girişinde kadın hast doğum H blok deniliyor ama ali hoca ya g2 ya g4’teydi. Uluslararası bişey yazan bi odada kayıt yapıp, karşısında bekleme odasında bekliyorsunuz. Hemşiresi seslenip gelip sizi alıyor.

Atalım yaa hadi atabilen atsın valla ilham olur. Canım çıktım şimdi ara verdik daha doğrusu gene olarak iyi ancak bir tarafını göremedi yatıyordu birazdan tekrar bakacak
o zaman iyidir çok şükür çok sevindim ya aman sağlıklı olsun bebelerimiz en önemli muayene bu neredeyse notch izlendi izlenmedi onlara bak canım

az önce karabugday haslamistim kırmızı soğan limon dereotu maydanoz roka ile kısır benzeyen birsey yaptım açlık 95 tam 3te yedim bakalım 4te sekeri ölçüp yine yazarım.

oh yarasın canım sana da kuzuna da

Tabi paylaşırım

Bende iki öğün yemeğe alışığım yıllardır zaten insülin direncim olduğundan doktorlarda 2 öğün tavsiye ediyor. Öğlen ve akşam yiyorum. Ama akşam yemekten önce ara öğün oluyor eşimle yemeği bekleyene kadar inanılmaz acıkıyorum. Eve gelince ya bi sandviç ya o an ne varsa illa atıştırmam lazım. Şeker yüklemesi de inşallah iyi çıkar. Yoksa bakalım farklı bi plan yapmam gerekecek.

Yaa inşallah sorun çıkmaz hiç birimizde. Yoksa baya açken ölç tokken ölç bide yediklerin falan sınırlanacak diyet falan çok zor Allahım kimseye göstermesin

Evet baklagil yükseltir fazla kaçırmamak laızm :)protein var ancak karb oranı da yüksek. Aslında gliserin indeksi düşük çok seçenek var. Yeterki dolapta atıştırmalık olsun yeşil elma çiğ kuruyemiş. Sirkeyi denemeclisin şekerin az yükselmesini sağlıyor. Künefe benim de hassas noktam hatta tereyaglı iyi baklava şöbiyet vs. Özellikle kebap lahmacun vs yersem sonrasının künefe ile hakkını vermek isterim :)

Senin de öğününlerin hiç fena değilmiş canım karabuğdaylar yeşil Sebzeler falanlar filanlar ooohh. Ancak şunu unutmayalım karabuğday da olsa kinoa da olsa( bu arada kısırı kinoa ile yapabiliyorsun o da güzel oluyor) tamam sağlıklı glisemik endeksi düşük yine de fazla yiyince yine de şekeri yükseltiyor ya aslında bunları birazcık genel olarak yaşamımıza soksak güzel bir döngüde gider onur boyu ilerleriz. Ben yapıyorum sabah o kahvaltı yaptıktan sonra ve ben yıllardır hamurişi poğaça bu tarz şeyler ağzıma bile atmıyorum bugün hastaneden çıkışta iki açma ve iki simit aldım) sözde oğluma götürecektim birer tane ben yedim :) gülüyorum kendi kendime )kendimi çok suçlu hissediyorum (itiraf) yıllardır yememiştim al sana kaçamak:))
Kızlar ya benim kızım tekmelerini afedersiniz makat bölgeme doğru atıyor bu nasıl değişir çok rahatsız ediyor
Ay ne güzel yaa daha çok atar cimcime
Kızlar selam bu haftalarda havuza veya jakuziye gireniniz oldu mu
Canım ben yıllardır havuza jakuzi küvet girmiyorum mantara çok yatkın bir vajinam var maalesef ama hamileliği boyunca havuza giden arkadaşım var sen de kendine dikkat et biliyorsundur ona göre gir iyi gelir yüzme egzersizi en iyi egzersiz bence
Bu aylardan itibaren sırtüstü yatmamak gerekiyor, sol yana iyi deniliyor ama sürekli sola yatma gibi bir lüksümüz yok arada sağa da döneceğiz. sağa yatınca midemize iyi geliyor sola yatınca bebeğe iyi geliyor sırtüstü yattığımız zaman toplardamar bası oluştuğu için hem tansiyonumuz düşüyor hem de bebeğe giden kan akımı daha az olabiliyor Bunu doktorlar söylüyor isterseniz bir araştırın
Ben sırtüstü de yatıyorum ya hamileligin son zamanlarında sıkıntı olur diye duydum. Şu an için ne doktorum ne sağlık ocağında ki hemşireler böyle bir uyarıda bulunmadilar.
Unutuyorlar onlar yaa bir de çok ciddi bir sıkıntı değil ya. Uzun süre yatmazsak sırt üstü iyi yani
Ay ne güzel yemekleri az yapabilmek ya ben yapınca üç günlük yapıyorum hepimiz tiksiniyoruz o yemekten, annemden kalmış alışkanlık galiba. babam hep derdi “hanım yine 80 günlük yemek yapmışsın” diye sen de at kahvaltılarını merak ettim bak şimdi. Zaten kahvaltı merakım ezelden beri vardır bayılıyorum kahvaltılara

Bu arada doktordan çıktım ben Ataşehir Acıbadem Hastanesi’nde Tolga Erin’e gidiyorum. geçen sefer de ona gitmiştim iyi bir doktor yalnız yanındaki çalışan kızlar biraz soğuk diğer Acıbadem çalışanlarına göre. pek hoşlanmadım neyse bizim bebek %70 kontrolleri tamam ama pozisyon değiştirmediği için bazı parametreler kaldı iki gün sonra tekrar gideceğim onlara da bakacaklar genel olarak iyi. Fiyat ise Acıbadem indirimli fiyatı 8200 falan ödedim ben bir de puanım vardı onunla birlikte o kadar ödedik

cok sukur canım kalbi gördü mü sırtı omurlari filan hepsi iyidir merak etme

sirkeli yapıyorum suyumu çok iyi geliyor alıştım yaa karabugdaydan 1 kaşık koyuyordum iyiydi iki kaşık koyunca tam 140 yaptı sinir oldum hadi bakalım yapicaz basaricaz bir sekilde

Ben de 26snda Tolga hocaya gideceğim. Amniyosentezimi de o yapmıştı, çok güvenilir gerçekten. Ne kadar sürdü ultrason? Ay biz şehir dışından geleceğiz, oğluşum o gün bitirmemiz lazım plzzz
Tam fiyatı 9152. Biz de sigortamız sayesinde %20 sini ödeyeceğiz

Canım bildiğim kadarıyla vücudun sağ tarafından büyük toplar damar geçiyor sağa yattıgımızda rahim bu toplar damara baskı yapıyor ve kanın hızını akısını kesiyor kalbe daha az kan gidiyor buda bebeğe az kan gitmesi vıcudun ritminin bozulması vs gibi sebeplere yol acıyor sırt üstü yatınca da ana damar ve omurgaya baskı artıyor bu yüzden sol en güvenli diyor uzmanlar

cok sukur canım kalbi gördü mü sırtı omurlari filan hepsi iyidir merak etme
Canım gördü neredeyse her şeye baktı, sanırım kuyruk sokumunu kaldı bir de bir böbreği kaldı. Dönmedi bi türlü ara verdik pozisyon değiştirir görünür diye ama değiştirmedi iki gün sonra tekrar gideceğim bakalım ama genel olarak iyi yani içim daha rahat
sirkeli yapıyorum suyumu çok iyi geliyor alıştım yaa karabugdaydan 1 kaşık koyuyordum iyiydi iki kaşık koyunca tam 140 yaptı sinir oldum hadi bakalım yapicaz basaricaz bir sekilde
Bravo sana valla zamanla daha iyi olacak
Canım evet iyi bir doktor deneyimli tecrübesi iyi yani ultrason uzun sürdü ya geçen sefer bu kadar uzun sürmemişti şimdi bayağı uzun sürdü hatta videoyu çekiyordum ben ara ara en son şarjım bitti o derece en az yarım saat sürdü öyle söyliyim ben bu sene sigorta yaptırırken herhangi bir paket almadım geçen sene de yaptırmıştım bir çoğunu kullanmadık bu sene o kadar fiyatları artınca en uygun seçeneğe aldık sadece indirim yapılıyor genelde %40 %50 arası indirim oluyor

Canım muhakkak tok gel, idrarını da orada girmeden yap bir de yanına enerji verecek yiyecek vs al çünkü hareket etmesi gerekiyor hareket etmeyince doktor orada başka bir gün gel diyebilir bir de uzaktan Geliyorsun olsun olsun bitsin çıksın aradan

Hanımlar migrosta n anlık bildiriyorum bebek bezlerinde indirim var ve yeni doğan ıslak mendillerle molfix ve primanın bezlerinden bir ve 2 numaranın etiketlerini attım size de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…