Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Canım ben kızımın üstünü hiç örtmem ki hala örtmem tulum giydiriyorum hatta geçen yine 2-3 yaş kışlık 2.0 tog tulum aldım. Yenidoğanlar yorgan tehlikeli değil mi ya. Kıyafet var bende kızdan kalma ama astronot tulum bebek arabası beşik falan alcam tabii evet.
Evet ben de öyle biliyorum hatta annem yorgan alalım dedi istemedim. Çünkü ilk aylar yorgan yastık tehlikeli ani bebek ölümlerine neden oluyor. Yatağın içinde hiçbir şey olmamalı diyor uzmanlar. Battaniye bile olmamalı. Tog tulum alacağım ben de

Bende kalpte de normalde çarpıntı sıkıntısı varda. Şimdiden çok daha zorlamaya başladı. Peki tiroid için ne diyorsun ikinci tirimestirdaydim 0.22 çıktı. Çok mu düşük 🙁 sizlerinde böyle miydi
Bende de var o çarpıntı yıllardır. Elli doktora gittim bir şey çıkmadı psikiyatri dahil. Ama ben şunu keşfettim bi kere dinliyorsan kendini artık hep takılıyorsun oraya. Bir de zayıfsan daha çok belli oluyor. Hafif endişeli bir yapın varsa bile. Şunu da fark ettim. Özellikle ağır yemekten sonra oluyor karbonhidrat biraz kaçırsam güm güm güm başlıyor. Kahve içsem de öyle. Ayrıca reflü varsa da çarpıntı oluyor. Çünkü yemek borusu ve midede biriken gaz yine kalbi baskı yapıp daha çok çarpıntı hissi varmış gibi olabiliyor bir sürü sebep var işte. Tiroit de bir sebeptir ama senin tiroit bence çok düşük değil hamilelikte oynamalar olabiliyor bu da normal. doktora sordun mu bilmiyorum istersen bunu sor, ufak bi düşüklğk var gibi. benim normal çıkmıştı

Kızlar siz neden yorgan yastık bakıyorsunuz anlamadım ben
:) çok üşüyoruz biz. doğrusu kış mevsiminde ben üşüyerek yatmayı da seviyorum. evin ısısını 22°’yi çok geçirmiyorum özellikle akşamları kısıyoruz, terlemek istemiyorum o yüzden yün yorgan seviyorum ama aşırı hafif kullandığım ince elyaflar gibi

Almanca entegrasyon kursu. Yani dil kursu canım 🥲 Aralık ayına kadar gitcem bakalım. Aralıktan sonra doğum için ara vericem. Doğumdan sonra tekrar başlıcam. Gelecek ay da eşim gidecek. İşsizliğe ayrılacak kontratı bitiyor onun da. Allahtan benim işime geliyor. O izne ayrılacak sabah kızı kreşe bırakıp kursa gidecek ben de 12.15de o gelince gidicem. 15.30da çıkıcam 16.00da kız kreşten çıkıyor iyi olacak benim için. Kız ve babası evde yokken de rahat rahat uyurum evimin işini yaparım yemek yaparım. Kızım zaten kreşten gelince babası duşunu aldırıyor bakımını yapıyor üstünü giydiriyor yemekti oyundu çizgifilmdi. 20.00 dedin mi babayla uykuya geçiyor. Gene rahat ediyorum. 🩷🙏
Oh süper 🤗 Senin için düzen iyi olacak.İş paylaşımı da harika. Bakalım benim eşimde öyle ama çocuk olunca nasıl olacak merakla bekliyorum 🤗

Reflü yatağı çok gerekli bence hele ilk yenidoğan dönemi,sadece yatak için değil kucaklasa okunla tutulabilir.ben kime versem onun üstüne yatırıp verirdim,nereye gitsem heryere taşırdım çok kullanışlı ama kısa süre için maks 3 tas catlasa 4 ay 😂🫣 o yüzden çok pahalı bişey almıycam galiba,kemerli iş görecek bişey yeterli bende
Yatasta gözüm var ama 3ay için gereksiz geliyor bana
Aynen ya gereksiz. İşini görsün bi süre yeter.

Bende de var o çarpıntı yıllardır. Elli doktora gittim bir şey çıkmadı psikiyatri dahil. Ama ben şunu keşfettim bi kere dinliyorsan kendini artık hep takılıyorsun oraya. Bir de zayıfsan daha çok belli oluyor. Hafif endişeli bir yapın varsa bile. Şunu da fark ettim. Özellikle ağır yemekten sonra oluyor karbonhidrat biraz kaçırsam güm güm güm başlıyor. Kahve içsem de öyle. Ayrıca reflü varsa da çarpıntı oluyor. Çünkü yemek borusu ve midede biriken gaz yine kalbi baskı yapıp daha çok çarpıntı hissi varmış gibi olabiliyor bir sürü sebep var işte. Tiroit de bir sebeptir ama senin tiroit bence çok düşük değil hamilelikte oynamalar olabiliyor bu da normal. doktora sordun mu bilmiyorum istersen bunu sor, ufak bi düşüklğk var gibi. benim normal çıkmıştı
Pazartesi gideceğim henüz soramadım e nabızdan gördüm değerlerimi. Soracağım bakalım. Aslında çok güzel dedin karbonhidrat yiyince çok daha aşırı şiddetleniyor benimde çarpıntım. Ben buna dikkat edeceğim yediklerime daha da özen göstereyim en iyisi. Bakalım tiroid içinde ne diyecek.

Pazartesi gideceğim henüz soramadım e nabızdan gördüm değerlerimi. Soracağım bakalım. Aslında çok güzel dedin karbonhidrat yiyince çok daha aşırı şiddetleniyor benimde çarpıntım. Ben buna dikkat edeceğim yediklerime daha da özen göstereyim en iyisi. Bakalım tiroid içinde ne diyecek.
Patates pilav tatlı vs. ve mideyi çok doldurmak. Çay kahve kimisini etkiliyor işte kimisine de bana mısın demiyor :). Senın hangi tiroid değerin öyle cıktı tsh mı t3 t4 ?

Patates pilav tatlı vs. ve mideyi çok doldurmak. Çay kahve kimisini etkiliyor işte kimisine de bana mısın demiyor :). Senın hangi tiroid değerin öyle cıktı tsh mı t3 t4 ?
Tatlıyla hiç aram yok gebeliğimde tamamen tuzlu ekşiye yöneldim. Ama mesela et yiyorum et döner gömmüştüm o günde. Turşu falan bayılıyorum yerken. Nabzım fırlıyor yerken resmen 😂
TSH 0.22
T4 12
Tiroid peroksidaz antikorları anti Tpo 101
Bunlara bakmış canım değerlerim bu şekilde.

Eklentiler

• Screenshot_2024-09-15-14-57-44-21_cee269abbfc445f364526a3e93e23047.jpg
    Screenshot_2024-09-15-14-57-44-21_cee269abbfc445f364526a3e93e23047.jpg
    66,3 KB · Görüntüleme: 31
Evet ben de öyle biliyorum hatta annem yorgan alalım dedi istemedim. Çünkü ilk aylar yorgan yastık tehlikeli ani bebek ölümlerine neden oluyor. Yatağın içinde hiçbir şey olmamalı diyor uzmanlar. Battaniye bile olmamalı. Tog tulum alacağım ben de
Aynen hatta ben işte saçma bi şekilde ahşap beşik aldığım için yan koruma o süslü dantelli şeylerden almıştım ilk 2 aydan sonra o yan korumaları da çıkarttım hava geçişini engelliyor diye. Ne yorgan ne yastık ne oyuncak hiç bir şey olmadan sadece tulumla yattı hep.

:) çok üşüyoruz biz. doğrusu kış mevsiminde ben üşüyerek yatmayı da seviyorum. evin ısısını 22°’yi çok geçirmiyorum özellikle akşamları kısıyoruz, terlemek istemiyorum o yüzden yün yorgan seviyorum ama aşırı hafif kullandığım ince elyaflar gibi
Bebek için mi?

Aynen hatta ben işte saçma bi şekilde ahşap beşik aldığım için yan koruma o süslü dantelli şeylerden almıştım ilk 2 aydan sonra o yan korumaları da çıkarttım hava geçişini engelliyor diye. Ne yorgan ne yastık ne oyuncak hiç bir şey olmadan sadece tulumla yattı hep.
Katıldığım eğitimlerde de hep vurguluyor uzmanlar o yüzden ben de hiçbir şey olmadan tulumla yatıracağım

Canım ben kızımın üstünü hiç örtmem ki hala örtmem tulum giydiriyorum hatta geçen yine 2-3 yaş kışlık 2.0 tog tulum aldım. Yenidoğanlar yorgan tehlikeli değil mi ya. Kıyafet var bende kızdan kalma ama astronot tulum bebek arabası beşik falan alcam tabii evet.
kız yorgan dediğimiz babanelerin 6 kiloluk kalın yorganı değil. çok hafif oluyorlar hava alıyorlar. tulum alicam bende listemde astronotlar da var hangisini severse artık. kızım örtmez üstünü hala tulum giyiyor piyasada ona göre yok diktircem bu kış artık yapabilen bulursam

Oh süper 🤗 Senin için düzen iyi olacak.İş paylaşımı da harika. Bakalım benim eşimde öyle ama çocuk olunca nasıl olacak merakla bekliyorum 🤗
Canım benim eşimi ben çocuk doğduğundan beridir askeri düzenle eğittim çocuğunu yıkar da yağlar saçını tarar toplar spreyler şekil verir doğduğundan beridir tırnağını o keser giydirir kızıyla ilgilenmeyi de sever. 19 aylık olana kadar hep ben uyuttum emdiği için ama sağlığın sütleri falan hep o verdi. Mamaya geçince 2 yaşa kadar mamasını da o içirdi. Süte geçti birlikte koyun koyuna uyurlar sütünü içerken. Ben açıkça söyleyebilirim ki ben ne kadar uğraştıysam annesi olarak o da o kadar emek veriyor babalığını yapıyor. Zaten ben eve geleyim mabadımı devirip yatayım bir adamı 2. Gün gebertirdim 😂😂

Katıldığım eğitimlerde de hep vurguluyor uzmanlar o yüzden ben de hiçbir şey olmadan tulumla yatıracağım
Bence de iyi yaparsın canım emzikle de uyutmamak lazım. Uyuyana kadar yardımcı emzik iyi ama dalınca al ağzından ilerde. Benim kız 3. Ay zor zahmet emziği tuttu 8. Ay tamamen bıraktı. Emdiği 5 ayda da ara ara hep ağzında gezmedi. 😢

Bence de iyi yaparsın canım emzikle de uyutmamak lazım. Uyuyana kadar yardımcı emzik iyi ama dalınca al ağzından ilerde. Benim kız 3. Ay zor zahmet emziği tuttu 8. Ay tamamen bıraktı. Emdiği 5 ayda da ara ara hep ağzında gezmedi. 😢
Evet evet onu da söylediler. Destekli uyutma konusunda konuşuldu baya😁

kız yorgan dediğimiz babanelerin 6 kiloluk kalın yorganı değil. çok hafif oluyorlar hava alıyorlar. tulum alicam bende listemde astronotlar da var hangisini severse artık. kızım örtmez üstünü hala tulum giyiyor piyasada ona göre yok diktircem bu kış artık yapabilen bulursam
Kuzum örten örtsün benlik bir sorun yok da yenidoğan bebeğe kullanmayın 2 yaşa kadar diyorlar ondan algılayamadım sadece.

Desteksiz uyku ve uyku eğitimi sakın alma sana söyleyim. O uyku eğitimleri anneye de çocuğa da olduğu gibi zarar ben öyle düşünüyorum.
Uyku eğitimlerine girdim ama ben yine de gereksiz buldum çünkü bebek ortada yok daha nasıl bir yol izleyeceğim biraz da bebeğe bağlı direkt uygulayabileceğimi zaten sanmıyorum

ayyy ilk kızımı dogurdugum zamanlarda her şeyi uzmanlardan akıl aliyordum. annem kv filan siz ne bilirsiniz kafasındayım. 🤣🤣🤣

hele beslenmede listeler vardı hangi hafta hangi meyve sebze hangi miktarda verilecek aman eliyle yesinler . en eğitici oyuncaklar yaşına göre kitaplar.

sonuç kızım hep yemek seçer oyuncaklarla işi yok evde tava tencereyle oynar. koli bandı en yakın arkadaşı . 40 yıl düşünsen ne yapacak bilemezsin.
mesela bunun gibi.

zamanla gerçek uzmanın sadece siz ve çocuğunuz olduğunu anlayacaksınız. valla hepimize çok güzel sağlıkla ve zevkle büyütelim kuzuları. bebeklikleri çok güzel insan çok özlüyor sonra

Eklentiler

• 132435cf-e028-4216-bb08-286d54be5218-1_all_14702.jpg
    132435cf-e028-4216-bb08-286d54be5218-1_all_14702.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 33
Kuzum örten örtsün benlik bir sorun yok da yenidoğan bebeğe kullanmayın 2 yaşa kadar diyorlar ondan algılayamadım sadece.
aynen ben hep örttüm yine de örteriz sadece tulumla üstü açık psikolojim kavramaz üşümediğini
😅😅 2 yaşına kadar ortmedigini 2 yaştan sonra ortemezsin zaten.

X