Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

serviks alttan bakılmalı canım benim karindan 42 mm alttan bakınca 31 ve bizim durumumuz erken doğumla sonuçlanıyor. 23 25 haftalarda doğan bir bebeğin şansı sağlıklı yaşama şansı çok az.
Benım yiğenim 26 haftada 590 gram doğdu şuan 7 yaşında bazen mucizelere inanmak gerekebiliyor

Merhaba kızlaar🥰🌸bazen ani kalkınca hapsırınca falan kasıgıma bacagımı kıpırdatamıcak derecede sanıyelık agrı saplanıyor 3 sanıye falan,bi bakıyım dedım ınternetten nedenı buymus🙏😊benım gıbı merak eden olursa korkmasın yani diye sızınlede paylasayım dedım.

Eklentiler

• IMG_5121.jpeg
    IMG_5121.jpeg
    152,2 KB · Görüntüleme: 54
Daha önce acıbadem de peronatologa giden varmıydı ay sonuna randevu aldım 2 farklı prf. Ama kararsız kaldım ikiside çok iyi 🥲 ben hâlâ sabit doktor bulmamı iken gidip detaylı ultrason için doktor bakıyorum😆 hiç görmediğim tanımadığım bir doktor doğurtmasa iyi
Ben geçen Ataşehir Acıbadem’de Prof Dr Tolga Ergin e gittim, ilgiliydi. Güleryüzlü, açıklayıcıydı. Detaylı ultrason gibi her şeyini inceledi bebeğimin. Bebeğim sıkışık duruyordu daha ben sormadan bu haftalarda rahim aynı hızda büyümediği için bebek sıkışıyor ondan böyle görünüyor dedi.

Ben geçen Ataşehir Acıbadem’de Prof Dr Tolga Ergin e gittim, ilgiliydi. Güleryüzlü, açıklayıcıydı. Detaylı ultrason gibi her şeyini inceledi bebeğimin. Bebeğim sıkışık duruyordu daha ben sormadan bu haftalarda rahim aynı hızda büyümediği için bebek sıkışıyor ondan böyle görünüyor dedi.
Kızlar ben de Atasehirde memorial a gidiyordum hastaneden soğudum yaşadıklarım yüzünden. Şimdi karşıya Beşiktaş’a gidiyorum. Ota jinemed hastanesi Prof Alparslan Baksu dur bu işin duayeni. Kaç zorlu süreç atlattirdi bir sürü arkadaşıma. Bir tanedir. Doktor arayışı olana çok dua eder iyi ki dersiniz. uzak yakın demeyin çok güvenilirdir.

Kızlar ben de Atasehirde memorial a gidiyordum hastaneden soğudum yaşadıklarım yüzünden. Şimdi karşıya Beşiktaş’a gidiyorum. Ota jinemed hastanesi Prof Alparslan Baksu dur bu işin duayeni. Kaç zorlu süreç atlattirdi bir sürü arkadaşıma. Bir tanedir. Doktor arayışı olana çok dua eder iyi ki dersiniz. uzak yakın demeyin çok güvenilirdir.
Benim doktorumun özel kliniği var ama ameliyat vs o hastanede yapıyor. Histereskopimi de orda olmuştum memnun kalmıştım ne yaşadın canım özel değilse anlatır mısın? Çünkü doğumu orda yapmayı düşünüyordum

Merhaba yok hayır belli olmadı henüz dün kontrolüm vardı ama doktorum henüz net birşey söyleyemem dedi 3 hafta sonra kontrolüm var belki o zaman sen nasılsın
Hamd olsun iyiyim bende. Banada yzüde 70 erkek demişti bu hafta kontrole gideceğim Allah izin verirse netleşmiş olur inşallah

Benım yiğenim 26 haftada 590 gram doğdu şuan 7 yaşında bazen mucizelere inanmak gerekebiliyor
benim oglum 24. haftada 590 gram doğdu 35 gün yaşayabildi. keşke bize de aynı mucize olsaydı.😔 tamam inandım mucizenize kimse gereken muayeneleri yaptirmasin. nasıl olsa Allah var mucizeler var. teşekkür ederim bunu hatırlattığıniz için.

Son düzenleme:
Kızlar selamlar bilen bilir ama bilmeyenler için çok önemli bir tavsiye ile geldim. Eğer doktorunuz kontrollerde alttan muayene yapmıyorsa mutlaka yapmasını isteyin. Ya da doktoru değiştirin çok net söylüyorum. Ben yarın çok önceden tanıdığım fakat uzak olduğu için hamilelikte gitmediğim eski doktoruma servikal serklaj ameliyatı olacağım. Hamilelik takibini yapan evime yakın diye tercih ettiğim doktor hem ateş pahası hem de kendisinin ihmali ile belki bebeğimi kaybedecektim Allah korusun. Servikal yetmezlik detaylı ultrason yani perinotoloji muayenesi esnasında ortaya çıktı. Ve perinotolog da seni hiç alttan görmedi mi doktorun diye sordu. Çok ileri gitmek istemedi muhtemelen çünkü aynı hastanede çalıştığı meslektaşını bozmak istemedi ama o da şaşırdı. Şu an gittiğim inanılmaz iyi bir hoca ve bir kerede beni inanılmaz rahatlattı. Resmen şans eseri hamileliğim devam ediyor hamilelik takibi yapan doktorum beni alttan muayene etmediği için. 18. Haftadayız bu haftada ameliyat edip 36yı gören çok gebesi var ve sayesinde oğlumu inşallah sağlıkla kucağıma alacağım Allah kısmet ederse. Buna çok inanıyorum. Önümüzdeki 4 ay evde geçecek. Allah inşallah sabrını verecek inanıyorum. Oğlum büyük ihtimalle şubatı göremez ocakta gelir diye tahmin ediyorum. Bu yüzden ocak anneleri tarafında da olacağım. Ama burda size özellikle muayene olayını uyarmak istedim. Bir çok kadın doğumcu malesef alttan muayene yapmadığı için ihmal sonucu bebek kayıpları olabiliyormuş maalesef. Biz şanslıyız erken sayılabilecek bir zamanda fark ettik. Sizin bebişlerde daha küçük olanları var hemen ilk fırsatta doktorunuza bunu sorun ve ağrı kasılma varsa nolur geçiştirmeyin. Benim kasılmalarım ağrılarım da hep bundanmış. Hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alalım inşallah su gibi geçsin hamileliklerimiz. Ameliyatım için dualarınızı bekliyorum. 🙏🏻🤍
Dün kontrole gittiğimde sizlere de bahsettiğim karın sertleşmesi, taş gibi olması ve bir tarafta toplandığını söyledim. Alttan bakmam gerekiyor rahim ağzı ile ilgili bir sorun olabilir dedi ve alttan baktı ve hiç bir sorun yok dedi. Belki de sizin anlattığınız konulardan şüphelenip baktı. Anlam veremedim ama sonuçta bişey yok diyince üstelemedim bende.

Benim doktorumun özel kliniği var ama ameliyat vs o hastanede yapıyor. Histereskopimi de orda olmuştum memnun kalmıştım ne yaşadın canım özel değilse anlatır mısın? Çünkü doğumu orda yapmayı düşünüyordum
Canım doktor hatası benimki ama hastaneye gidesim yok o doktor yuzunden. Senin doktorun sadece hastaneyi kullanıyorsa bi sıkıntın olmaz

Dün kontrole gittiğimde sizlere de bahsettiğim karın sertleşmesi, taş gibi olması ve bir tarafta toplandığını söyledim. Alttan bakmam gerekiyor rahim ağzı ile ilgili bir sorun olabilir dedi ve alttan baktı ve hiç bir sorun yok dedi. Belki de sizin anlattığınız konulardan şüphelenip baktı. Anlam veremedim ama sonuçta bişey yok diyince üstelemedim bende.
tabi dr önlem amaçlı bakmıştır. Rahim kısalığı kasılma yapmaz eğer açıklık olursa ve içeriye mikrop girişi olduysa koriyoamniyonit oluyor. kasilmalarla bebegi atıyor vücut. Ben yazmıştım sana sertlesmeler düzenli değilse sorun yoktur diye

tabi dr önlem amaçlı bakmıştır. Rahim kısalığı kasılma yapmaz eğer açıklık olursa ve içeriye mikrop girişi olduysa koriyoamniyonit oluyor. kasilmalarla bebegi atıyor vücut. Ben yazmıştım sana sertlesmeler düzenli değilse sorun yoktur diye
Evet düzenli olmamakla birlikte ara ara yaşıyorum. Dr sorun yok dediği için rahatladım artık.

Bu arada kızlar dün verdiğim tahlil sonuçlarında d3 = 22 demir bağ. = 390
Demir de 79 çıktı. Yarın sonuçları dr soracağım da bu değerlere göre takviye almaya gerek var mıdır sizce?

yalancı kasılma o
İlk hamileliğimde doğum sancım gelene kadar tek bir sıkıntı yaşamadım ve hiç of demedim. Hamilelik nedir bilmemiştim. Bu Hamileliğim çok farklı yeni yeni şeyler öğreniyorum , duyuyorum veya yaşıyorum. Yalancı kasılmaymış bak bunu da öğrenmiş oldum :)

İlk hamileliğimde doğum sancım gelene kadar tek bir sıkıntı yaşamadım ve hiç of demedim. Hamilelik nedir bilmemiştim. Bu Hamileliğim çok farklı yeni yeni şeyler öğreniyorum , duyuyorum veya yaşıyorum. Yalancı kasılmaymış bak bunu da öğrenmiş oldum :)
hepsi farklı

X