Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Tam tam dudağımın iki kenarı kesik gibi oluyor, ağzımı açarken yemek yerken falan acıyor. Uçuk hiç çıkarmadım bugüne kadar ama uçuk da değil bunlar genelde bağışıklığım düşünce çıkar covid olduğumda çıkmıştı, ateşli grip olduğumda da çıkar. Çok su da içiyorum ama yazın sıcağından kurudu mu acaba diye düşündüm şimdi sen böyle yazınca. Gerçi o kenarlar hariç normal yumuşak duruyor ama anlamadım.

Sanki vitaminler yetmiyor gibi geliyor çünkü hasta gibi ya da hasta olacak gibi hissetmiyorum. Ne yesem ne sürsem napsam bilemedim 🥲
Yani dediğin yerlerde hamileliğe bağlı leke oluşumu duymuştum ama öyle çatlak duymamıştım sen yine de nemlendir canım. Badem yağı falan sür babam yaralarına badem yağı ile bepanten karıştırıp sürer bak. O kesik gibi olma durumunu ben de sanırım yaşadım ama benimki sanki ağzım ayrılmış da tam iki dudağımın bağlantı yerleri yırtılmış gibi olmuştu hastalık öncesi bağışıklık düştüğünde acaba öyle mi oldu.

Çok gecmis olsun canım güzelce bi dinlen bebisin de stresi gitsin. Sevenin bile nazari degebiliyor bizim bu dönem çok okumamız gerekiyormuş annem beni de Bayag tembihledi. Nazar surelerini özellikle. Bir de frekans yükselten müzikler var YouTube dan boşta kaldıkça onları dinlemeyi denemeliyiz bebisler için. Onlar için de iyi diye biliyorum.
Ya zaten benim kendime bence nazarım çok değiyor hamileliğin başından beridir sanki hamile değilim dedim durdum mide bulantıları bilmem ne başladı yani. Ben toprağa da basacağım üzerimdeki kötü enerjiler bi gitsin istiyorum. Ya bi de aslında köye gitmek istiyorum ama işte sanmıyorum olabileceğini.

Benim oluyor sabah sadece karnımın alt kısmında sertlik hissediyorum, hafif çıkıntı gibi görünüyor. Akşama balon 🎈😁
Bel ağrım benim de başladı, uzun süre oturunca ya da uzanınca ayak kalktıktan sonra adım atarken zorlanıyorum 5-10 dk sonra anca açılıyor baya canım acıyor ağrıdan o anlarda. Şimdiden böyleyse sonlara doğru ne olacak diye endişeleniyorum 😓
Sabahları benim de dümdüz karnım gören hamile demez akşamları şişiyor kocaman 😅 bi de benim gene şeytan tüylerim azdı hormonel midir nedir

Oyyy o zaman iyi olmuş 🫣 benim de 41’den 14’e düşmüş ferritinim alt sınır 13. Solgarın gentle iron 17 mg’lığını verdi, akşam yatmadan içiyorum. Yeteri kadar yükselmezse senin gibi sabah akşama döndürür muhtemelen.
Hamilelikten önce kansızlığın var mıydı senin de?

Son Sat 23 Mayıs
Yaş 39
İlk çocuk
Şehir İzmir
Kese 5 hafta
Kalp atışı 8 hafta
Tahmini cinsiyet kız(aslında tahminde erkekti ben şartları zorlamıştım :)
Cinsiyet erkek
Başka ne gerekiyodu ki hatırladıklarımı yazdım ❤️
Listeye ekledim tahmini doğum tarihini de yazarsan düzeltirim canım.

Ay yazamadım bi :) Doktorumu değiştiriyorum, Salı günü yenisine gidince yazarım olur mu 🌸

Kesinlikle oluyor sabah normal 3.5 4 aylık gebelik ama akşam resmen 6 aylık oluyor karnım patlayacak gibi.ilk hamilelikte böyle değildi 6. Aydan sonra anca çıktı karnım bunda şimdiden anlaşılıyor.bundan çok Çatlıycam belliki
Off dimi gerim gerim geriliyor. Başladın mı sen yag vs sürmeye

Evet benim de çok şişkinlik oluyor. Birde belim şimdiden böyle ağrıyorsa ilerde nasıl olur bilmem. Sabah kalktığımda agriyor biraz otursam agriyor sürekli agriyor yani herkeste böyle mi benim belde mi bir sıkıntı var acaba
Ayyy benim gibi biri :) ben de nazlıyım sanıyordum. Cidden oturmak bile zor. Mutfakta yemek bulaşık vs hazırlarken ağrıyor ve otururken. Hep yatmam lazım. Ya bu oturma özürlülüğü bana pandemiden kaldı. :KK66: ya yatcm ya da yürücem. Oturmayı unuttuk ülkecek. Eskiden koltukta otururduk şimdi sadece o özelliği bitti sanki. Uzanmak için sadece.

Kızlar demir depolarını doldurmak için bu kür efsane ben,kabız olduğum için kullanıyorum demir ilacı doğumdan öncede doğumdan sonrası kullanmıştım oğlumda.ara ara oğlumdan yapıyorum kür olarak ilaç kullanamayanlar denesin bir zararı yol zaten incir ve su
Umarım işe yarar ama zararsız olmayabilir. Çünkü incir glisemik indeksi yüksek bir meyve. Kanda şekeri yükseltir. İnsülün oynamaları yapar. Zaten gebelikte şekere meyilliyiz. Bir de çocuğun damak tadının tatlıya alışması cabası. Ben ilaç firmasında demir ilaçları çok çalıştım. Demiri en iyi hayvansal gıdalar ( et vs yumurta) ve yanında c vitamini yükseltir. Hayvansal gıda olmazsa bol bol yeşillik sebze özellikle kırmızı biber yanında süt yoğurt fazla tüketmeden yemek lazım. Demir olayı farklı. Hem demir sadece hayvansal gıdada var ve depoları o doldurur. Aslında meyve sebze pekmez hikaye :) minimum destekler yani

Benim oluyor sabah sadece karnımın alt kısmında sertlik hissediyorum, hafif çıkıntı gibi görünüyor. Akşama balon 🎈😁
Bel ağrım benim de başladı, uzun süre oturunca ya da uzanınca ayak kalktıktan sonra adım atarken zorlanıyorum 5-10 dk sonra anca açılıyor baya canım acıyor ağrıdan o anlarda. Şimdiden böyleyse sonlara doğru ne olacak diye endişeleniyorum 😓
Offf vallaha aynı:KK66: hele o ilk adımlar. Ben de ftr uzmanına gideyim diyordum bu ne böyle :) ben de bu yaştan sonra ne işlere kalkıştım diyordum. Neyse yalnız olmadığımı görmek biraz iyi hissettirdi. 😊

Sabahları benim de dümdüz karnım gören hamile demez akşamları şişiyor kocaman 😅 bi de benim gene şeytan tüylerim azdı hormonel midir nedir
Şeytan tüyü neresi oluyor tam bilemedim ama hormonaldir. Kullar hormonlardan dengesiz olabiliyor mesela Bacak tüyleri azalır göbek saç kılları güçlenir başka yerlerde de dengesiz olur. Ben genetik kılsız olduğum için pek demeyimlemedim. Ama göbeğimdeli tüyler belirginleşti. Saçlar daha iyi. Başka kılımız kalmadı ki:) lazer sağ olsun.

Şeytan tüyü neresi oluyor tam bilemedim ama hormonaldir. Kullar hormonlardan dengesiz olabiliyor mesela Bacak tüyleri azalır göbek saç kılları güçlenir başka yerlerde de dengesiz olur. Ben genetik kılsız olduğum için pek demeyimlemedim. Ama göbeğimdeli tüyler belirginleşti. Saçlar daha iyi. Başka kılımız kalmadı ki:) lazer sağ olsun.
Ya tüy konusunda o kadar muzdaribim ki kızlar anlatamam size lazerle her yerimde bitirmiştim şimdi olmayan yerlerimde saçma sapan çıkmaya başladı yüzüm kıl içinde çok kötü oldu göbeğimde kalın kalın çıkmaya başladı üst bacağımda kalın çıkmaya başladı napıcam bilmiyorum şok oldum 😟

Ya tüy konusunda o kadar muzdaribim ki kızlar anlatamam size lazerle her yerimde bitirmiştim şimdi olmayan yerlerimde saçma sapan çıkmaya başladı yüzüm kıl içinde çok kötü oldu göbeğimde kalın kalın çıkmaya başladı üst bacağımda kalın çıkmaya başladı napıcam bilmiyorum şok oldum 😟
Ben de aynıyım canım yüzümde hele neler çıktı. doğumdan sonra hallederiz.

Ayyy benim gibi biri :) ben de nazlıyım sanıyordum. Cidden oturmak bile zor. Mutfakta yemek bulaşık vs hazırlarken ağrıyor ve otururken. Hep yatmam lazım. Ya bu oturma özürlülüğü bana pandemiden kaldı. :KK66: ya yatcm ya da yürücem. Oturmayı unuttuk ülkecek. Eskiden koltukta otururduk şimdi sadece o özelliği bitti sanki. Uzanmak için sadece.
Aynen bak gerçekten oturamıyorum artık bir insan olursa anca öyle yoksa direk yatıyorum 😁

Aa gerçekten öyle benim göbek bölgesinde tüylerde artış oldu

Ben de oturamıyorum. ya yürüyeceğim ya uzanacağım ama dikişe bağlıyordum bunu

Canım endişe etme doğumdan altı ay sonra normale döner. Normal böyle olması.

X