Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Şu 1 gündür kabusun içinde gibiyim, yaşadıklarım benim hayatıma ait değil sanki. 15, 20 ve xy kromozomlarında anomali tespit edilmiş. Doktorumuz perinatolojiye yönlendirdi direkt. Cvs, amniyosentez ileri tetkikler yapılır ancak o zaman netleşir, yanılma payı elbette var dedi. Perinatoloji de artık pazartesiye kaldı. Dua edin lütfen kızlar çok ihtiyacım var..

Şu 1 gündür kabusun içinde gibiyim, yaşadıklarım benim hayatıma ait değil sanki. 15, 20 ve xy kromozomlarında anomali tespit edilmiş. Doktorumuz perinatolojiye yönlendirdi direkt. Cvs, amniyosentez ileri tetkikler yapılır ancak o zaman netleşir, yanılma payı elbette var dedi. Perinatoloji de artık pazartesiye kaldı. Dua edin lütfen kızlar çok ihtiyacım var..
Hayırlısı olsun canım senin içinde yavrun içinde,kaçıncı haftadasın amniosentez 16haftadan sonra diye biliyorum .hayırlı haberler alırsın inşallah

Canim kalbini ferah tutmaya calis, amniyosentezde temiz cikanlar olmustu forumda gordum. Rabbim sana da temiz haberler aldirir insallah, inaniyorum

İnşallah güzel haber alırsın insallah yanılma payı kısmıdır Rabbim sağlikla kavuştursun bebeğini içini ferah tut

Umarım güzel sonuçlar alırsın da korkuların endişelerin boşa çıkar. Sağ salim kavuş inşallah bebeğine 🙏

Geçmiş olsun canım dualarımdasın ama korkma amniyosentez en kesin test sakin ol benim 2 yaşındaki kızımın da 11. Kromozomunda 3.5 mb büyüklüğünde delesyon var ama aynısı babasında da varmış bişey çıkmadı ikisi de gayet sağlıklı kimsenin kromozomları %100 mükemmel olmuyor Allah’a hep dua edicem evladın için inş önemli bir şey yoktur.

Benim de 2 hafta var yanlış bir sey yapmamak için sormak istedim. Pazartesi sağlık ocağı çağırdı gidip idrar ve kan tahlilleri vereceğim. Hayırlısı olsun. Gerçi kuzenim endokrin uzmanı ve sağlık ocağında kan vermemi istemiyor, değerler olduğundan fazla çıktığı için (bizzat yaşadım da) ama bilmiyorum. Her şey güzel gitsin sağlıkla kucağımıza alalım :)
Ben hamilelik başından beri sadece elenatal 2 kullandım, 12 haftalık kontrolümde bunu doktoruma sordum bırakmam mı gerekecek folik asit kesiliyor diyorlar 12.haftada diye hayır elenatal 2’ye devam o ekstra folik asit alımı durumlarında kesiliyor dedi.

Ben hamilelik başından beri sadece elenatal 2 kullandım, 12 haftalık kontrolümde bunu doktoruma sordum bırakmam mı gerekecek folik asit kesiliyor diyorlar 12.haftada diye hayır elenatal 2’ye devam o ekstra folik asit alımı durumlarında kesiliyor dedi.
Canım Almanya’da tüm hamilelik boyunca ve doğumdan sonra 3 ay folik asit kullanılıyor. Bi zararı olmuyormuş.

Canım dualarımız seninle inşallah amniyosentezle güzel sonuçlar alırsınız 🙏🏼 bana da lab’taki sorumlu hemşire yüksek risk sonuç çıkarsa hemen paniklemeyin yanılma durumu olabiliyor en kesin amniyosentezle anlaşılıyor doktorunuz o zaman yönlendirir sizi dedi. Kendini ve bebeğini üzmemeye çalış lütfen 🙏🏼

sifa olsun canım dr ne dedi
Bebiş gayet iyi vitaminlerime baktı. Şimdi sonuçlar çıkmış D vitaminim yüksek b12 normal magnezyum düşük çıkmış. Rahim ağzı uzunluğu iyi kalp atışı iyi bebek arkasını dönmüştü yüzünü göremedik. Ama karnım cidden sertti doktor da dedi stres yapmışsın diye. Magnezyum düşüklüğü de kasılma yapar dedi magnezyum hapını iyi bişey verdi 500 tlye aldım. Devit 3 verdi ama zaten D vitaminim referansın üstünde çıkmış. Demir verdi.

Bebiş gayet iyi vitaminlerime baktı. Şimdi sonuçlar çıkmış D vitaminim yüksek b12 normal magnezyum düşük çıkmış. Rahim ağzı uzunluğu iyi kalp atışı iyi bebek arkasını dönmüştü yüzünü göremedik. Ama karnım cidden sertti doktor da dedi stres yapmışsın diye. Magnezyum düşüklüğü de kasılma yapar dedi magnezyum hapını iyi bişey verdi 500 tlye aldım. Devit 3 verdi ama zaten D vitaminim referansın üstünde çıkmış. Demir verdi.
Geçmiş olsun canım bugünkü aksilikler için, nazarlar uzak olsun hepimizden 🧿
Demir veya ferritin değerine de bakmış mı doktor, o nasıl? Bende de bu hafta bacaklarımda kramplar olmaya başladı, ocean’ın extramag’ını vermişti doktorum onu almaya başladım. İyi gelecek gibi sanki.

Bir de dudaklarımın iki kenarında kesik kesik yaralar oldu ya bağışıklığım düşmüş gibi sanki ama hiç hasta gibi hissetmiyorum. Böyle bir durum yaşayan var mı hiç kızlar?

Demir veya ferritin değerine de bakmış mı doktor, o nasıl? Bende de bu hafta bacaklarımda kramplar olmaya başladı, ocean’ın extramag’ını vermişti doktorum onu almaya başladım. İyi gelecek gibi sanki.

Bir de dudaklarımın iki kenarında kesik kesik yaralar oldu ya bağışıklığım düşmüş gibi sanki ama hiç hasta gibi hissetmiyorum. Böyle bir durum yaşayan var mı hiç kızlar?
Allah razı olsun kuzu valla gözü olanın g.tü çıksın 🥲
Demir ve ferritine bakmadı kuzum ama zaten benim hamilelikte çok düşüyor ladinde de aynısı oldu yeri yalıyordum kansızlıktan özellikle de doğumdan sonra doktor bi baktı dedi sen nasıl yaşıyorsun normalde ben 1 tane aç iç derim sen sabah akşam 1er al demişti. Bu doktor bunları duyunca hemen başlıyorsun diye dayadı gynoferro sanolü 😂

Dudaklarındaki yaralar afet gibi mi uçuk gibi mi cildin mi kuru az su mu içiyorsun? Ayrıntı pls

Kızlar Ladinde olmuyordu ama bu bebekte ben duş alırken balık gibi karnımda kayıyor. Çok garip bi şey ya anneme sordum sen de ben duş alırken cuvvv diye bir sağa bir sola balık gibi kayardın diyor 😂🩷

Kızlar sizin de sabahki karnınızla akşamki karnınız arasında bariz fark var mı? Ben akşam doğru çok şişiyorum böyle patlayacak gibi. Bir de bel ağrım başladı omurga ağrısı doğrusu. Korse vs bakmayı düşünüyorum. Çok zayıfım karnım önden çıktıkça denge bozuluyor belki

X