Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar sizin de sabahki karnınızla akşamki karnınız arasında bariz fark var mı? Ben akşam doğru çok şişiyorum böyle patlayacak gibi. Bir de bel ağrım başladı omurga ağrısı doğrusu. Korse vs bakmayı düşünüyorum. Çok zayıfım karnım önden çıktıkça denge bozuluyor belki
Kesinlikle oluyor sabah normal 3.5 4 aylık gebelik ama akşam resmen 6 aylık oluyor karnım patlayacak gibi.ilk hamilelikte böyle değildi 6. Aydan sonra anca çıktı karnım bunda şimdiden anlaşılıyor.bundan çok Çatlıycam belliki

Kızlar sizin de sabahki karnınızla akşamki karnınız arasında bariz fark var mı? Ben akşam doğru çok şişiyorum böyle patlayacak gibi. Bir de bel ağrım başladı omurga ağrısı doğrusu. Korse vs bakmayı düşünüyorum. Çok zayıfım karnım önden çıktıkça denge bozuluyor belki
Evet benim de çok şişkinlik oluyor. Birde belim şimdiden böyle ağrıyorsa ilerde nasıl olur bilmem. Sabah kalktığımda agriyor biraz otursam agriyor sürekli agriyor yani herkeste böyle mi benim belde mi bir sıkıntı var acaba

Evet benim de çok şişkinlik oluyor. Birde belim şimdiden böyle ağrıyorsa ilerde nasıl olur bilmem. Sabah kalktığımda agriyor biraz otursam agriyor sürekli agriyor yani herkeste böyle mi benim belde mi bir sıkıntı var acaba
Benimde öyle canım belinde sıkıntı yok azıcık arabada oturayım hemen belım agrıyor azıcık yuruyeyım hemen belım agrıyor😃mide bulantıları hazımsızlıkta cabası ,bende senın gıbı düşünüyorum şimdiden böyleysem sonunu nasıl getırecegım dıyorum😄
ladin19 ladin19 çok geçmiş olsun🙏kasılma olduysa bugunu dınlenerek gecırın,bol bol nazar duası ve Ayetel Kürsi okuyun yarına toparlarsınız inşallah🙏🌸

Benimde öyle canım belinde sıkıntı yok azıcık arabada oturayım hemen belım agrıyor azıcık yuruyeyım hemen belım agrıyor😃mide bulantıları hazımsızlıkta cabası ,bende senın gıbı düşünüyorum şimdiden böyleysem sonunu nasıl getırecegım dıyorum😄
ladin19 ladin19 çok geçmiş olsun🙏kasılma olduysa bugunu dınlenerek gecırın,bol bol nazar duası ve Ayetel Kürsi okuyun yarına toparlarsınız inşallah🙏🌸
Normal o zaman bende fıtık filan mi var acaba diyordum ☺️

Kızlar demir depolarını doldurmak için bu kür efsane ben,kabız olduğum için kullanıyorum demir ilacı doğumdan öncede doğumdan sonrası kullanmıştım oğlumda.ara ara oğlumdan yapıyorum kür olarak ilaç kullanamayanlar denesin bir zararı yol zaten incir ve su

Eklentiler

• IMG_4294.jpeg
    IMG_4294.jpeg
    127,9 KB · Görüntüleme: 43
Bebiş gayet iyi vitaminlerime baktı. Şimdi sonuçlar çıkmış D vitaminim yüksek b12 normal magnezyum düşük çıkmış. Rahim ağzı uzunluğu iyi kalp atışı iyi bebek arkasını dönmüştü yüzünü göremedik. Ama karnım cidden sertti doktor da dedi stres yapmışsın diye. Magnezyum düşüklüğü de kasılma yapar dedi magnezyum hapını iyi bişey verdi 500 tlye aldım. Devit 3 verdi ama zaten D vitaminim referansın üstünde çıkmış. Demir verdi.
cok sukur canım valla dolmuşlar dikkat et ama bizi kızımla altına alıyordu geçen yıl

Şu 1 gündür kabusun içinde gibiyim, yaşadıklarım benim hayatıma ait değil sanki. 15, 20 ve xy kromozomlarında anomali tespit edilmiş. Doktorumuz perinatolojiye yönlendirdi direkt. Cvs, amniyosentez ileri tetkikler yapılır ancak o zaman netleşir, yanılma payı elbette var dedi. Perinatoloji de artık pazartesiye kaldı. Dua edin lütfen kızlar çok ihtiyacım var..
İnşallah temiz sonuçlar alacaksın
Allahım yardımcın olsun 🙏🏻

Bebiş iyi doktor baktı iyice. Hazır gelmişken vitaminlerine de bi bakalım dedi. Demir ve d vitamini yazdı.
Geçmiş olsun yeniden. Beyaz sirke ile yıkanın bence. Ben evde hep bulundururum ve ara ara sirkeli su ile durulanırım çok iyi geliyor. Eve gelen aile üyelerime, eşime falan da mutlaka yaptırırım. Siz de yapın isterseniz.

canım listede yoksun listeye bakıp bilgilerini yazarsan ekleyim seni de
Son Sat 23 Mayıs
Yaş 39
İlk çocuk
Şehir İzmir
Kese 5 hafta
Kalp atışı 8 hafta
Tahmini cinsiyet kız(aslında tahminde erkekti ben şartları zorlamıştım :)
Cinsiyet erkek
Başka ne gerekiyodu ki hatırladıklarımı yazdım ❤️

Allah razı olsun kuzu valla gözü olanın g.tü çıksın 🥲
Demir ve ferritine bakmadı kuzum ama zaten benim hamilelikte çok düşüyor ladinde de aynısı oldu yeri yalıyordum kansızlıktan özellikle de doğumdan sonra doktor bi baktı dedi sen nasıl yaşıyorsun normalde ben 1 tane aç iç derim sen sabah akşam 1er al demişti. Bu doktor bunları duyunca hemen başlıyorsun diye dayadı gynoferro sanolü 😂
Oyyy o zaman iyi olmuş 🫣 benim de 41’den 14’e düşmüş ferritinim alt sınır 13. Solgarın gentle iron 17 mg’lığını verdi, akşam yatmadan içiyorum. Yeteri kadar yükselmezse senin gibi sabah akşama döndürür muhtemelen.

Dudaklarındaki yaralar afet gibi mi uçuk gibi mi cildin mi kuru az su mu içiyorsun? Ayrıntı pls
Tam tam dudağımın iki kenarı kesik gibi oluyor, ağzımı açarken yemek yerken falan acıyor. Uçuk hiç çıkarmadım bugüne kadar ama uçuk da değil bunlar genelde bağışıklığım düşünce çıkar covid olduğumda çıkmıştı, ateşli grip olduğumda da çıkar. Çok su da içiyorum ama yazın sıcağından kurudu mu acaba diye düşündüm şimdi sen böyle yazınca. Gerçi o kenarlar hariç normal yumuşak duruyor ama anlamadım.

Sanki vitaminler yetmiyor gibi geliyor çünkü hasta gibi ya da hasta olacak gibi hissetmiyorum. Ne yesem ne sürsem napsam bilemedim 🥲

Şu 1 gündür kabusun içinde gibiyim, yaşadıklarım benim hayatıma ait değil sanki. 15, 20 ve xy kromozomlarında anomali tespit edilmiş. Doktorumuz perinatolojiye yönlendirdi direkt. Cvs, amniyosentez ileri tetkikler yapılır ancak o zaman netleşir, yanılma payı elbette var dedi. Perinatoloji de artık pazartesiye kaldı. Dua edin lütfen kızlar çok ihtiyacım var..
Dualarım seninle ve bebisinle canım. Allah en hayırlısını nasip etsin sen ve aileniz için. İnşallah güzel sonuçlarla bize müjdeleri vereceksin.🙏🏻🤍

Bebiş gayet iyi vitaminlerime baktı. Şimdi sonuçlar çıkmış D vitaminim yüksek b12 normal magnezyum düşük çıkmış. Rahim ağzı uzunluğu iyi kalp atışı iyi bebek arkasını dönmüştü yüzünü göremedik. Ama karnım cidden sertti doktor da dedi stres yapmışsın diye. Magnezyum düşüklüğü de kasılma yapar dedi magnezyum hapını iyi bişey verdi 500 tlye aldım. Devit 3 verdi ama zaten D vitaminim referansın üstünde çıkmış. Demir verdi.
Çok gecmis olsun canım güzelce bi dinlen bebisin de stresi gitsin. Sevenin bile nazari degebiliyor bizim bu dönem çok okumamız gerekiyormuş annem beni de Bayag tembihledi. Nazar surelerini özellikle. Bir de frekans yükselten müzikler var YouTube dan boşta kaldıkça onları dinlemeyi denemeliyiz bebisler için. Onlar için de iyi diye biliyorum.

Benim oluyor sabah sadece karnımın alt kısmında sertlik hissediyorum, hafif çıkıntı gibi görünüyor. Akşama balon 🎈😁
Bel ağrım benim de başladı, uzun süre oturunca ya da uzanınca ayak kalktıktan sonra adım atarken zorlanıyorum 5-10 dk sonra anca açılıyor baya canım acıyor ağrıdan o anlarda. Şimdiden böyleyse sonlara doğru ne olacak diye endişeleniyorum 😓

X