Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Canım ben şeyi merak ediyorum madem 2li sonuç bu kadar önemli Almanya’da neden sadece prenatal test yapılıyor. Ya ben açıkçası Türkiye’de 2li test yaptırdım sonuç riskli çıktı gittim nipt yaptırdım temiz çıktı. Doktorum nipt temiz senin düşük riskin var amniyosentez testi yapamayız peşine düşme daha demişti. Her kafadan ayrı ses çıkıyor. Bana kalsa ikili test saçmalık. 🤷‍♀️
İlk gebelikte düşük yaşadım bunda progestan fitil kullanıyorum zaten nıpt sıkıntılı gelse amniyo banada yapmayacak kanama alanlarından yeni kurtuldum ilk 2 ay düşük riski vardı şükür düzeldi. Kucagıma bir evlat alayım diye 1.5 senedir heba oldum gücüm de yok daha akışa bıraktım ilk de herşeyi didik didik yaptırdım da noldu yine düşükle sonuçlandı bu sefer yaptım ikili test okey tamam daha da nıpt mıpt uğraşamıcam yüzde 100 sonuç hiçbir şeyde yok yaşamak şans işi. Bizler bile dünyadayız 1 gün fazla istesek yaşayamayız. Dünya deneyimini yaşayacak olan yavru bu dünyaya gelecek kendi deneyimlerini tadacak ve bir gün o da gidecek bizler gibi. İlk gebelikte yaşadığım acı beni çok değiştirdi her şeye bilimsel yaklaşırdım tüm önlemleri alırdım testleri yaptırırdım detaylı herşeyi ne oldu hayat bana sen kimsin dedi tokat gibi. Artık akıştayım dilerim hepimizin evlatları sağ salim gelir bu maratonda çok yorulmadan üzülmeden ruhları bir bedende dünya vizyonunu tamamlar nasip.

İlk gebelikte düşük yaşadım bunda progestan fitil kullanıyorum zaten nıpt sıkıntılı gelse amniyo banada yapmayacak kanama alanlarından yeni kurtuldum ilk 2 ay düşük riski vardı şükür düzeldi. Kucagıma bir evlat alayım diye 1.5 senedir heba oldum gücüm de yok daha akışa bıraktım ilk de herşeyi didik didik yaptırdım da noldu yine düşükle sonuçlandı bu sefer yaptım ikili test okey tamam daha da nıpt mıpt uğraşamıcam yüzde 100 sonuç hiçbir şeyde yok yaşamak şans işi. Bizler bile dünyadayız 1 gün fazla istesek yaşayamayız. Dünya deneyimini yaşayacak olan yavru bu dünyaya gelecek kendi deneyimlerini tadacak ve bir gün o da gidecek bizler gibi. İlk gebelikte yaşadığım acı beni çok değiştirdi her şeye bilimsel yaklaşırdım tüm önlemleri alırdım testleri yaptırırdım detaylı herşeyi ne oldu hayat bana sen kimsin dedi tokat gibi. Artık akıştayım dilerim hepimizin evlatları sağ salim gelir bu maratonda çok yorulmadan üzülmeden ruhları bir bedende dünya vizyonunu tamamlar nasip.
Tevekkul guzel birsey, biz naparsak yapalim takdir Allahin.

Aslında bu yorumu yapmayacaktim ama madem sen yazdın ben de yazayım. nipti yaptırdıktan sonra perinatolog ikili testin verdiği basic rapor önemli geri kalanı önemli değil dedi şok oldum neyse ki temiz çıktı.
Ben tam anlamadim bunu, basic rapor nedir? Bana nipt temiz diye ikiliyi sadece ultrasonda olctuckan verdirmedi mesela.

Valla inşallah ya o çok az şey midede sindirilse kana geçse bebeğe geçti etti çok az geçer sanırım daha da sürmem ya. Tuzlu su ile gargara artık.
Bu tarz ilaçlar zararı kanıtlandığından değil de genel de hamilelerde test edilmediği için hamilelerin kullanması önerilmiyor sanırım. Ben de sinek ısırığı için ilaç kullanmıştım sonra aklıma prospektüse bakmak geldi tabi hamilelere önerilmiyoru görünce telaşlandım ama araştırdığımda test yapılmadığı için önerilmiyor olduğunu öğrendim. Sıkıntı yapma bence hiç sorun olmaz.

Ben tam anlamadim bunu, basic rapor nedir? Bana nipt temiz diye ikiliyi sadece ultrasonda olctuckan verdirmedi mesela.
basic rapor ikili testin aynısı bir arkadaşımda ff düşük çıktı ama basic raporu vermişlerdi %99saglikli dediler. en azından ikiliden daha kesin yakın tahminler veriyor.

İçiyorum valla baya da içiyorum inşallah geçer
Bende de çıktı idrar yolu enfeksiyonu antibiyotik kullandım 5 gün bir de reçete almak için gittiğim doktor kızılcık suyunu önerdi çok faydalıymış iltihabın tutulmasını önlüyormuş. Şeker ilavesiz bulabilirsen mutlaka bol bol kızılcık suyu iç şeker ilavesiz yoksa bulduğunun üzerine su ekle demişti doktor.

Tevekkül etmek tamam iyi ama nipt testi invaziv değil ki topu topu 1 tüp kan veriliyor. Maddiyat olmaz yapılmaz hadi bir nebze ama ben sağlıksız ya da engelli bir evlatla sınanmak istemem. Herkesin tercihi kendine bir şey de diyemem ama düşüğe sebep olacak bir test değil. Ceylan Özdemir diye bir youtuber var takip ediyorum ilk çocuğu için bütün testleri yaptırmış medicalpark Antalya hastanesinde tüm takipleri yapılmış doktorların doğru düzgün bilgi vermemesi bakmaması sebebiyle engelli mikrosefali hastası çocuk dünyaya getirdi 5 sene canını dişine taktı çocuk vefat etti 2. Çocuk yapacağı zaman 3 düşük yaptı 4.sünde sağlıklı bir çocuk dünyaya getirdi ama o çocuk için de gereken bütün testleri yaptırdı. Bence tamam kendimizi Allah’a teslim edelim kendimizi strese sokmayalım ama önlemlerimizi alalım.

Bende de çıktı idrar yolu enfeksiyonu antibiyotik kullandım 5 gün bir de reçete almak için gittiğim doktor kızılcık suyunu önerdi çok faydalıymış iltihabın tutulmasını önlüyormuş. Şeker ilavesiz bulabilirsen mutlaka bol bol kızılcık suyu iç şeker ilavesiz yoksa bulduğunun üzerine su ekle demişti doktor.
Aa öyle mi 3 gün sonra gideceğim doktora ben de sorarım ona olmadı çok teşekkür ederim geçti mi peki enfeksiyonunuz?

Kızlar öneri olarak sizinle de paylaşayım dedim; doktorum bana her gün 1 bardak sade kefir, 1 bardak süt (bol sütlü kahve de sayılır) ve 1 kase yoğurt yememi önerdi. Kalsiyum açısından bu şekilde desteklemek önemli dedi. Gün içine yay bunları dedi.
Ben sabahları uyanınca direkt kefir içiyordum zaten, 2 günde bir öğleden sonra da fincanın 3’te 2’si süt olacak şekilde filtre kahve içiyorum, akşamları da her yemeğin yanına az/çok yoğurt yiyorum. Doktorum beğendi bu düzende devam et dedi.

Ben doğal demir takviyesi olsun diye her gün 2 kaşık karadut pekmezi yiyordum, meyve porsiyonlarım da biraz abartıydı. Pekmezi keselim, meyveyi de kontrollü ye dedi çünkü 12 haftada 5 kg almışım 🥲 Protein+sebze ağırlıklı beslen kabonhidratı minimumda tut dedi.

Merhabalar , kısmetse ben de 2025 şubat annesiyim 14+1 deyiz.
Ben çok aşırı halsizim, bir koltuktan diğerine bile zor geçiyorum. Benim gibi olan var mı 🫠 Normalde çok enerjik biriydim. Tüm enerjimi yitirdim. Eski halime dönebilecek miyim diye her gün hayıflanıyorum

Aa öyle mi 3 gün sonra gideceğim doktora ben de sorarım ona olmadı çok teşekkür ederim geçti mi peki enfeksiyonunuz?
Bir daha tahlil yapma fırsatım olmadı yurt dışındayım zor oldu baya gezi halindeydim. Yarın gece Türkiye’ye uçuyorum çok şükür, ertesi güne de randevum var tahlil için. Ama doktor 5 günlük antibiyotik için yeterli olur demişti. Kızılcık da iç bol bol sıkıntı olmaz demişti. Umarım dediği gibi olmuştur. Şu anda bi belirtim yok 🤞

Bir daha tahlil yapma fırsatım olmadı yurt dışındayım zor oldu baya gezi halindeydim. Yarın gece Türkiye’ye uçuyorum çok şükür, ertesi güne de randevum var tahlil için. Ama doktor 5 günlük antibiyotik için yeterli olur demişti. Kızılcık da iç bol bol sıkıntı olmaz demişti. Umarım dediği gibi olmuştur. Şu anda bi belirtim yok 🤞
Ya biliyo musun benim de hiç belirtim yoktu doktor öyle tahlil istemese bilmezdim. Ne ateş ne kusma ne de karın ağrısı idrarda yanma vardı. Bir kere geçirdim ben kan işiyordum afedersin o zaman lökosit 250 çıkmıştı 4 altı çıkması gerekirken. Şimdi baktım 12 çıkmış. Heralde çok değil o yüzden belirtim yok ama tabi ufak da olsa insanın morali bozuluyor sabahtan beri su içip çişe gidiyorum.

Merhabalar , kısmetse ben de 2025 şubat annesiyim 14+1 deyiz.
Ben çok aşırı halsizim, bir koltuktan diğerine bile zor geçiyorum. Benim gibi olan var mı 🫠 Normalde çok enerjik biriydim. Tüm enerjimi yitirdim. Eski halime dönebilecek miyim diye her gün hayıflanıyorum
Beeen. Kahvaltı bile hazırlamaya üşeniyorum. Ama bunun acaba yata yata oluşan alışkanlık mı yoksa gerçekten halsizlik mi olduğunu anlayamıyorum 😁

Tatile geliyorsun o zaman kesin yatarsın🤣🤣
Evden çıkıyoruz şimdi bavulları eşim arabaya yerleştiriyor kızım bu gece bana inadına uyumadı 12de uyudu her gün 8de uyuyan çocuk şimdi onu aşağıya uyandırmadan nasıl indireceğim onun planını yapıyorum. Ben taşındığımdan beridir 4 sefer kızımla uçtum Türkiye’ye ilk defa hamileyim inşallah çok yormaz. Anneme kesin kitleyeceğim ama bu sefer 😂 anne evine gidince çocuk senin değilmiş gibi davrananlar gibi olacağım 😂

X