Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    145
Ahaha bu yorum bana hamilelik anımı hatırlattı. 1 gün önce doktora kontrole gidip her şey normal demişti. Ertesi gün bebek hareketi hissetmedim. İçime bir şüphe düştü. Gerildim eşime dedim onu da gerdim. Sonra doktora mesaj attım. Her zaman hemen dönen doktorum bu sefer dönmedi. (Mesajı yazar yazmaz 5 dk içinde evden çıkıp en yakın özele gittik) 20 dk içinde ben özel hastahanede girişimi yapmış içerden hasta çıkmasını beklerden kendi doktorum aradı beni sakinleştirdi (diyemedim ben şimdi hastahanedeyim diye ). Bana dedi ki “şimdi hastahaneye gitsen herhangi bir sorun olmadığını göreceksin ve çıkışta bebek hareket edecek “ gerçekten dediği gibi oldu. Hastahaneye 1200 tl boşa vermiştik bebiş otoparktan çıkarken tepinmeye başlamıştı. bence de imkanı olan baba olsun demek isterdim ama şimdi maşallah 8 aylık bebişle analık çok güzel beee (darısı sizlere inşallah)

İnşallah o günlere çıkarız bizde

Ayyy sanki beni anlattın arkadaşım valla gerçekten bende aynı senin gibiyim doktora gidiyorum herşey yolunda bebiş iyi görüyorum ertesi güne hop acaba iyimi herşey yolunda mı terelelli geliyor annelik böyle işte doğduktan sonrada ölene kadar kalbinin dışarda atması.

Doğsun gözümün önünde olsun benim vücuda bağlı olmasın da şimdi en ufak bir şeyde stres oluyorum yok akıntı geldi yok kanama oldu pof

Değişmez artık arkadaşım içini rahat tut bizim de kesim erkek duyan herkes üzülüyor halime 4. Yap kızın olur belki diyor niye üzülüyorlarsa
Valla benim gebeliğim normalde hep kanamalı gecer ilk başlarda.4.gebeligim ama 2.cocugum olcak inşallah.ilk başlarda Dr erkeğe benziyor sanki dedi.esim de bende erkekte olsa kızda olsa bidaha yapmayı düşünmedik.cunku bı oğlum var şükür elhamdülillah. Çok şükür buna da kız dedi net şekilde.allahim sağlıcakla kucağımiza almayı nasip etsin inşallah bebeklerimizi. Allah'ım olmayanlara da nasip etsin tez zamanda inşallah

Bebeğimin suyunun son damlası da bitene kadar sonlandırmayı kabul etmeyeceğim.
Canım yaşadığın duruma çok üzüldüm rabbim evladını sana bağışlasın havuç suyunu araştırır mısın bebeğin suyunu tazeliyor diye biliyorum. Bi doktoruna danış istersen zararı yoksa araştırıp deneyebilirsin

Aminn inşallah

Kızlar yine ben ve yine muhteş sorularımla karşınızdayım
Şimdi haftamızı son adet tarihimize göre söylüyoruz ya, internette son adet tarihindeki haftayla bebeğin ultrasonda çıkan haftası arasında 7 günden fazla fark varsa son adet tarihi ultrasondaki haftaya uyacak şekilde güncellenir diyor. Benim sata göre 16+6 ultrasona göre 18+1 yani şimdi ben 16 haftalığım mı dicem 18 haftalığım mı? Hayır detaylı ultrason tarihinide ona göre alıcam kafam çok karıştı az bi yardımcı olun

Evet şu an bol su ve havuç suyu içiyorum. Çok dua edin nolur
Rabbim yardımcın olsun bebeğini sana bağışlasın inşallah mutlu ayrıl o hastaneden çok çok dua edicez

Aslında grupta hepimizin korkutucu şey bu . Benim de günlük damla halinde ya da damladan biraz büyük oluyor. Her seferinde korkuyorum doktora gidince soruyorum o su değil akıntı normal diyor ama içimi rahatlatmıyor

Kıvamı rengi kokusu yoksa bebeğin suyu oluyor. Vajinal akıntıdan çok farklı

Son adet tarihine göre baz alacaksın canım bu haftalarda hep önden gidiyorlar benimki de 11 gün önden gidiyor ama ileriki haftalarda bu fark azalıyor

Kızlar sizde de uykusuzluk oluyor mu kurulu saat gibiyim her gece 3-4 arası uyanıp 6 ya kadar uyuyamıyorum
Ben ve çok yoruluyorum bu durumdan dün taşındık yeni evimizde ilk gecemizdi burası çok serindi sevindim hatta çok şükür uyuyacam artık dedim yok saat 3 te uyandım 4 4:30 oldu sonra uyumuşum bi kalktım 6 hala da dönüp duruyorum

Laboratuvarın adı mı panorama canım ben merkeze uzağım gelip almazlar sanmıyorum ama pazartesi doktora gideceğim o zaman gidip yaptırabilirim yeri nerede bu laboratuvarın biliyor musun
Dün yazamadım kusura bakma. 420 dolar vermiştik yanlış hatırlamıyorsam , laboratuvar alsancakta. O gönderdiğim karttaki numarayı arayıp güncel fiyatı bi görüş istersen. Testin adı panorama , Amerika’ya gönderiyorlar Hill sağlık diye bir firma. Kan için istersen eve geliyorlar , biz torbalıda olduğumuz için Alsancaka gidip kendimiz kan vermiştik. Benim doktorum Türk firmalarında fiyat 2-3 bin daha uygun ama yanılma payı çok yüksek ben önermiyorum demişti. Aklında olsun seninde.
Sen nerelerle görüştün ? Perinatoloji için hangi doktora gittin ?
Kızlar giysi alışverişine yeni başladım hb da tiny lamb de indrim var bi takım aldım ben şöyle bişey
Çok tatlıyım bakayım bende

Canım ayrıntılı ultrasona zaten giricem, 3 hafta sonra ama canım çok sıkıldı Allah sağ salim dogmalarini nasip etsin inşallah
Kaçınca haftadasın şu an , ayrıntılı ultrasona biraz erken gitsen ? Bir de gördükleri risk hangi hastalıktan dolayı , down sendromumu ?
Dr.Browns kullanıyorum tekte kabul etti , antikolik bi de çok memnunum
Ya bende hep Dr. Browns kullanmayı düşünüyordum benim bebeklik biberonum da oymuş annem hala saklar çok memnun kalmış zamanında ama comotomo markasını çok övmüşlerdi onu mu alsam diye düşünüyordum ancak izlediğim bir kaç videodan sonra Dr browns a döneceğim galiba sen Geniş ağız mı dar ağız mı kullanıyorsun ?
Merhaba güzel annler Bundan sonra bende aranızdayım :) 18.haftalık hamileyim kızımı bekliyorum
Hoş geldin canım aramıza. İlk sayfada tablomuz var seni oraya ekleyebilmem için bilgilerini verir misin
Kalp atışı görme tarihi( hafta olarak)
Kese görme tarihi ( hafta olarak)
Tahmini doğum tarihi
En çok ihtiyacım olan eğitim olabilir. Benim annem hiç bizi yikamamis göbek kordonumuz varken, korkmuş. İş başa kaldı.
benimsenmem aslında bebek yıkama konusunda çok tecrübeli ilk yıkamaya kuzenlerim falan hep annemi çağırır ama gene de ben de katılacağım eğitime , benim de bilmem gerekir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…