Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    144
Kızlar bi kaç gündür hastaydım bildiğiniz üzere. Bugün Allah bir enerji verdi ve eve giriştim. Eşim yapıyordu sürekli ama kadın eli değmiş gibi olmuyor. Ufak bir iki cam sildim çok değil. Toz al süpür sil biraz koltuk it çek oldu ağrım sızım yok ama akıntım oldu. İnsan korkuyor yinede saat 1 den beri yapıyorum iş güç şimdi bitti bebeğe olumsuz bi etki olmamıştır dimi. 🙈 ara ara dinlendim es verdim ama annelik işte bi acaba oluyor insan 🤭

Kızlar bi kaç gündür hastaydım bildiğiniz üzere. Bugün Allah bir enerji verdi ve eve giriştim. Eşim yapıyordu sürekli ama kadın eli değmiş gibi olmuyor. Ufak bir iki cam sildim çok değil. Toz al süpür sil biraz koltuk it çek oldu ağrım sızım yok ama akıntım oldu. İnsan korkuyor yinede saat 1 den beri yapıyorum iş güç şimdi bitti bebeğe olumsuz bi etki olmamıştır dimi. 🙈 ara ara dinlendim es verdim ama annelik işte bi acaba oluyor insan 🤭
Bir şey olmaz ama eskisi gibi gücümüz yok artık vücudumuz onların 😀 yorma kendini cam felan hiç girişme boşver pis kalsın doğuma kadsr bir şey olmaz. Bende dün evi temizleyin dedim 2 oda topladım süpürdüm bugğn kalan yerleri devam normalde hamile değilken 1 günde evin her yeri bal dök yala olurdu şimdi sadece topla süpür yapıyorum valla 😂

Bir şey olmaz ama eskisi gibi gücümüz yok artık vücudumuz onların 😀 yorma kendini cam felan hiç girişme boşver pis kalsın doğuma kadsr bir şey olmaz. Bende dün evi temizleyin dedim 2 oda topladım süpürdüm bugğn kalan yerleri devam normalde hamile değilken 1 günde evin her yeri bal dök yala olurdu şimdi sadece topla süpür yapıyorum valla 😂
Ay evet bende bir başak burcu olarak her gün sil süpür yapardım ama bebişten beri hak getire 2 hareket ediyorum nefes nefese kalıyorum eşim 4 5 günde bir yapıyordu bugün yüce Allahımdan bir güç geldi 😂 dedim bu gücü temizlikte kullanmalıyım 😂 ya çok pis camlar en azından böyle enerji geldikçe ufak ufak yormadan yapayım dedimde zor oluyor artık aralık sonu ocak başı yardımcı çağırırım cam kapı girişir doğum temizliği yapar yapçak bişey yok 🤭

Ay evet bende bir başak burcu olarak her gün sil süpür yapardım ama bebişten beri hak getire 2 hareket ediyorum nefes nefese kalıyorum eşim 4 5 günde bir yapıyordu bugün yüce Allahımdan bir güç geldi 😂 dedim bu gücü temizlikte kullanmalıyım 😂 ya çok pis camlar en azından böyle enerji geldikçe ufak ufak yormadan yapayım dedimde zor oluyor artık aralık sonu ocak başı yardımcı çağırırım cam kapı girişir doğum temizliği yapar yapçak bişey yok 🤭
Bende öyle planlıyorum bebek doğmadan bir yardımcı çağırırım evi aklasın paklasın bebek temiz eve gelsin 😀

Çoklu gebeliklerde doğumdan sonrası 8haftadan fazla değil mi cnm.

Bende feramat miydi neydi kullanıyordum kabızlık bulantı yaptı dedim.dr aksine ishal yapar dedi.biraktirdi 20.haftadan sonra kullanmaya başla dedi.

Cnm bende feremat kullanıyordum kabız oldum baya.dr a dedim Dr da kabızlık yapmaz aksine ishal yapar dedi.bulanti da yaptığı için biraktirdi Dr 20.haftadan sonra başla bulantin biraz gexmis olur dedi.heralde 10gune kadar başlarım ya.
Hayır canım 8 hafta ne yazık ki🥴

Hanımlar özellikle İzmir’de yaşayanlar birşey soracağım nipt testi için önereceğiniz laboratuvar var mı nerelerde yaptırdınız

Kızlar iyi akşamlar bir şey danışmak istiyorum , bugün avm de gezerken tuvalete gittim sanki çamaşırım her zamankinden daha ıslaktı ( normalde akıntım olur ) acaba ter mi
Yoksa su falan gelmiş olabilir mi tam anlamadım böyle bir durum yaşayan var mı ne zaman risk oluşturur biliyor musunuz

Hanımlar özellikle İzmir’de yaşayanlar birşey soracağım nipt testi için önereceğiniz laboratuvar var mı nerelerde yaptırdınız
Ben panorama test yaptırdım canım. Doktorum en doğru sonucu onların verdiğini söyledi. Sonuçlar 10 gün içinde çıktı.

Eklentiler

• IMG_8524.jpeg
    IMG_8524.jpeg
    117,6 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_8525.jpeg
    IMG_8525.jpeg
    127,8 KB · Görüntüleme: 22
Kızlar selam 1 buçuk aydır panik atak geçiriyorum nefes darlığı heran heryerde benimle psikiyatriye randevu aldım aranızda yaşayan var mı yada daha öncesinde panik atak geçiren

Daha demin dişimi fırçalarken üstelik daha yeni başlamıştım ve yumuşak fırçalayordum bir anda ağzım kan doldu. 5 saniye gibi bir süreden bahsediyorum banyoya üstüme başıma kan sıçradı. Benim dişim falan kanamaz, çok aşırı kanama oldu doktora gitmeli miyim?
Genelikte oluyor ben yeni diş taşı temizlettim bendede kanama vardı diş taşın varsa temizlet yoksa diş doktoruna gözük

Merhabalar 🌸🌹 bu uyku yastığını kullanan bilen var mı arkadaşlar ?
Ben uykuda çok rahatsız oluyorum karnım sıkışıyor gibi hissediyorum uyuyamıyorum.
Bu mantıklı yoksa uzun kıvrımlılar mı sola yatmak iyiymiş sırt üstü rahatsız oluyorum sağ sol dön dön özellikle bir kaç gündür rahatsızım iş yerinde de belim ağrıyor oturmaktan

Kızlar iyi akşamlar bir şey danışmak istiyorum , bugün avm de gezerken tuvalete gittim sanki çamaşırım her zamankinden daha ıslaktı ( normalde akıntım olur ) acaba ter mi
Yoksa su falan gelmiş olabilir mi tam anlamadım böyle bir durum yaşayan var mı ne zaman risk oluşturur biliyor musunuz
Canım. Terde olabilir enfeksiyonda olabilir akıntıdır. Bu aylarda zaten çok küçük su gelmez. Ama için rahat etmezse doktora git bir tahlil verirsin

Bende yürüyüş yaparken ya da çarşıda gezerken falan kısacası aktivite halindeyken aynı durumu yaşıyorum tabi benimki çok fazla değil sadcee normalden fazla ıslak oluyor, doktoruma danışmadım ama ter ve akıntı karışık diye düşünüyorum

Canım aynı şeyi bende düşünüp duruyordum acaba bebeğin suyu mu diye de herkes benimde oluyor yazdığına göre herkesin aynı anda suyu gelmiyordur herhalde 🤭 muhtemelen terliyoruz akıntıda ekleniyor falan ıslanıyor çamaşırlarımız.

Bende yürüyüş yaparken ya da çarşıda gezerken falan kısacası aktivite halindeyken aynı durumu yaşıyorum tabi benimki çok fazla değil sadcee normalden fazla ıslak oluyor, doktoruma danışmadım ama ter ve akıntı karışık diye düşünüyorum
Sanırım terle birleşince çok gibi geliyor bize bir de tabi panik olmaya hazır olduğumuz için hemen acaba diyoruz yine de doktorlarımıza bu durumu danışmak lazım aslında ne zaman sıkıntı öğrenmemiz iyi olacak

Canım aynı şeyi bende düşünüp duruyordum acaba bebeğin suyu mu diye de herkes benimde oluyor yazdığına göre herkesin aynı anda suyu gelmiyordur herhalde 🤭 muhtemelen terliyoruz akıntıda ekleniyor falan ıslanıyor çamaşırlarımız.
Evet ya demek ki çoğunuzda yaşanan bir durum insan tek olmadığını bilince olaya daha normal yaklaşıyor yaz gebesi olmanın cilvelerinden sanırım bu terle ayırt edememe durumu da 😅

Kızlar selam 1 buçuk aydır panik atak geçiriyorum nefes darlığı heran heryerde benimle psikiyatriye randevu aldım aranızda yaşayan var mı yada daha öncesinde panik atak geçiren
Canım bende yaşamıştım. Ölcem sanıyordum, nefes darlığı oluyordu. Hep bana bişey olcak korkusu.. çok şükür atlattım.

X