Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Göbüşleriniz çıktı mı hanımlar ?
16. Haftaya girdim ve kocaman göbeğim var bilmiyorum normalde hiç göbeğim olmazdı belki o yüzden büyük geliyor ama annemle görüntülü konuşurken gösterdim ikiz olmasın dedi 🤣🤣 ikiz olmadığını biliyorum da yine de bu göbek biraz fazla gibi geliyor

Ayy cok guzel benim daha disaridan belli olmuyor. 16+2 deyim 😅
Birde hareketlerini hissetsek 😍
Gece yatarken yuz üstü döndüğümde artik rahatsiz ediyor beni yatamiyorum. Sizde de oyle mi ?
Ayy keşke bende çok merak ediyorum
14+3 teyim bende
Benim önceden de biraz göbeğim olduğu için pek ayırt edilmiyor dışarıdan ama alt karnım çıktı biraz karnımı içine çektiğimde bile hafif çıkıntı var.
Ben şuanda bile yattığım zaman rahatsız oluyorum balon varmışta baskı yapıyormuş gibi oluyor bebekte etkilenir mi acaba hisseder mi yüzüstü yattığımızda?

14+3 teyim bende
Benim önceden de biraz göbeğim olduğu için pek ayırt edilmiyor dışarıdan ama alt karnım çıktı biraz karnımı içine çektiğimde bile hafif çıkıntı var.
Ben şuanda bile yattığım zaman rahatsız oluyorum balon varmışta baskı yapıyormuş gibi oluyor bebekte etkilenir mi acaba hisseder mi yüzüstü yattığımızda?
Yüzüstü yatmak hamilelikte önerilmiyor diye biliyorum ama kaçıncı aydan sonra fikrim yok mümkün olduğunca yatmamaya çalışın ya da yastıklarla destekleyin 😅 hatta sırtüstü yatmak da önerilmiyor ama o daha ilerisi için diye biliyorum sanırım omurgaya ve damarlara baskı oluyordu ama bu daha ileride 🌸

14+3 teyim bende
Dokununca gobeginizde gerginlik var mi
Varsa bebek göbeğidir o 😍
Yüzüstü yattigimizda hissediyorlardir ama cok rahatsiz olmuyorlardir simdilik daha kucuk olduklari icin😊 ama yinede bebisleri cokta sıkıştırmamak lazim zaten kendimiz rahatsiz oluyoruz yuz üstü yatamiyoruz. Dediğiniz gibi bi balon varmis gibi

Dokununca gobeginizde gerginlik var mi
Varsa bebek göbeğidir o 😍
Yüzüstü yattigimizda hissediyorlardir ama cok rahatsiz olmuyorlardir simdilik daha kucuk olduklari icin😊 ama yinede bebisleri cokta sıkıştırmamak lazim zaten kendimiz rahatsiz oluyoruz yuz üstü yatamiyoruz. Dediğiniz gibi bi balon varmis gibi
Hicbir sey yok belirtim de yok regl olmamak dışında. Bugun kafada kurdum doktoru aradim her sey yolunda mi acaba diye. İnşallah her şey yolundadır bebeğim sağlıklıdır ya

Göbüşleriniz çıktı mı hanımlar ?
13+6 için baya belli oluyor🥰
Zaten 65 ile hamile kaldım biraz göbüşlüydüm. Artık saklayamıyorum 😅

Gazdan cok sisiyor benim gun icinde; disardan hamile olduğum cok belli oluyor. Yani aslında bebisin buyuklugu degil ama sadece gaz 🤣Hatta gecen bi kurumsal etkinlikte sunucuydum; bana izleyenler hamile misiniz diye sordular 🤣
Ben de çok gazlıyım 😅 göbek saklamak zorlamaya başladı benim de

Gynoferondan sonra bağırsaklarım da tembelleşti. Eskiden tıkır tıkır işleyen bir rutinim vardı .
Benim gibi olan kabızlığına çözüm bulabilen var mı?
3 gündür ilacı bıraktım artık (demir depolarımın dolu olmasına güvenerek). Zaten Akdeniz tipi beslenmem vardı, lif sıvı tüketimini artırdım da eskisine dönemedim 💩

Gynoferondan sonra bağırsaklarım da tembelleşti. Eskiden tıkır tıkır işleyen bir rutinim vardı .
3 gündür ilacı bıraktım artık (demir depolarımın dolu olmasına güvenerek). Zaten Akdeniz tipi beslenmem vardı, lif sıvı tüketimini artırdım da eskisine dönemedim 💩
Ya Kefir içeceksin yada sıcak su 😅 bağırsaklar tıkır tıkır işliyor

Ben şans eseri kivi yedim ve çok iyi geldi bence bir deneyin. Normalde bile beslenme rutinim değişse kabızlık sorunu yaşardım bu durumda kivi benim kurtarıcım oldu sorun yaşadığım günler 1 tane yiyorum hem ekşi olduğu için mideme de iyi geliyor

Hicbir sey yok belirtim de yok regl olmamak dışında. Bugun kafada kurdum doktoru aradim her sey yolunda mi acaba diye. İnşallah her şey yolundadır bebeğim sağlıklıdır ya
Aslında güzel bir şey belirti olmaması diğer türlü insan kendini hamile değil de hasta gibi hissediyor 🥲 benim de midem sürekli kötü olmasa bende normal halim gibiyim ama bu mide olayı insanı mahvediyor iyi ki yaşamıyorsunuz. Bulantilarim geçti ama yine de midem bir tuhaf

Tabii ki yolundadır; sen sadece fazla şanslısın:) ve demek ki bünyen çok kolay adapte olabiliyor gebeliğe 😊
umarım problem yaşayan tüm gebelerin problemlemleri en kısa sürede çözülür psikolojik maddi sosyal olarak zaten gebelik zor en azından kendi vücudumuz adapte olursa her şey daha kolay olur 🙏🏻 benim rahmim geride mi ters mi bir şey söylenmişti ondan dolayı göbegim geç çıkacak sanırım. Rahim ters duruyor denmişti galiba.

Ben şans eseri kivi yedim ve çok iyi geldi bence bir deneyin. Normalde bile beslenme rutinim değişse kabızlık sorunu yaşardım bu durumda kivi benim kurtarıcım oldu sorun yaşadığım günler 1 tane yiyorum hem ekşi olduğu için mideme de iyi geliyor
Kivi hiç aklıma gelmezdi. Deneyeceğim 🙏🏻

13 olduk aralıksız kusmaya devam… hastanelik de oldum en sonunda… 9 kilo verdim bütün bu süreçte 😢
Çok geçmiş olsun🙏🏻 ciddi kilo vermişsiniz :'(
Sıvı takviyesi mi yapıyorlar? Hastanede vitamin ve mineral değerlerinize de bakıp ona göre takviye de verirler🙏🏻
Çok az gebelikte oluyormuş hiperemezis gravidarum, sanırım böyle bi durum sizinkisi de.

Bana da doktor ayrıntılı ultrason artık devlet hastanelerinde yapılmıyor kendiniz bir perinatolog araştırıp gidin dedi. Yani her şekilde özel klinik ya da hastaneye gidileceği için doktor yönlendirmesine gerek yok😊
Yok yapılıyor bana 21. Hafta için randevu al şimdiden dedi

Yok yapılıyor bana 21. Hafta için randevu al şimdiden dedi
Bilmiyorum ki belki şehirden şehire değişiyordur bana 2 farklı hastanede 2 farklı doktor bu şekilde söyledi 🤷‍♀️ ya da acaba bir kriter mi var yapılması için bilemedim ki 🤷‍♀️ ben zaten özel kliniğe gitmeyi düşünüyordum video olarak görüntüleri verdikleri için o yüzden çok sorgulamadım da🌸

X