Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın,
Bilgilerinizi tabloya uygun yeniden yazabilir misiniz?
Eksik olan arkadaşlarımız varsa lütfen bebi etiketleyip yazsın. Tabloyu güncelleyeyim.
Canım benide taploda eksik olan yerler var duzenleye bilir misin? Rica etsem
Yaş 31 gebelik 3 cu kese görme 6+3 Kalp atışı 8+0

Cizi22 öncelikle inşaAllah güzel haberler verirsiniz değerlerinizle ilgili
Müsait olunca eklerseniz bnde sevinirim

Sat:2 temmuz
2.çocuk
Hamile kalınan kg:58
Kese:5+5
Kalp atışı:8+1
Tahmini doğum : 8 nisan

12 haftada gitsen söyler 11 ci haftada zannetmiyorum erken diye söylemiyor doktor

Buraya hiç yazmamıştım ama takip ediyorum yazdıklarınızı. Tüm annelerimizi kutluyorum. Sağlıkla ve mutlulukla gelsin güzel yavruları
Sevgili cikibum , yazdıklarınız 35 yaşındaki beni hatırlattı kendime. O yüzden sizi çok iyi anlıyorum. Yıllarca akademik kariyer, yurtdışında eğitimler derken sırtımda sırt çantası, elimde bir valiz kendimi hep çocuk gibi hissediyordum. Evlenmek 35 yaşıma kadar aklıma düşmedi. Evlendikten sonra aynı çocukluk hali ama çevrenin (özellikle annemin) baskısıyla çocuk denemelerine başladım. İlk yıl olmadı. Eşim de çocuk sahibi olmak için çok gönüllü değildi. Sonra annemin sağlıkçı olması ve “yaşın ilerliyor geç kalmayın sonra pişman olursunuz” telkinleriyle tüp bebek denemeye başladık. Ben hep ister-istemez gibiydim. Gerçekten istediğimden emin olmadan ama “gelecekte çocuksuz pişman olursun laflarıyla” 36 yaşımdan 40 yaşıma kadar sayısız tüp bebek denedim. Olmadı. Her denememde o kadar para dökmemize rağmen , sayısız iğne ve ilaç kullanarak bedenimi zorlamama rağmen, “ya olduğunda bakamazsam, anneliğe hazır değilim” korkusu vardı. O kadar kendimden şüphe etmeme rağmen, olmadıkça ilginç bir şekilde hala deniyordum, en az 4-5 doktor değiştirdim, denemediğimiz hiç bir yöntem kalmadı. Olmadı.
Ancak 40 yaş ben de garip bir duyguyu beraberinde getirdi. Kendim hep uzun yıllar eğitim aldığım için arkadaşlarımda kariyer yapan ve geç evlenen insanlardı. Onların yavaş yavaş çocuğu olmaya başladı. Herkes o kadar mutlulukla anlatıyorduki, onların çocukları ile ikili ilişkileri ben de imrenmeye yol açtı. Bir de 40 yaş bana o kadar gezip tozduktan sonra , gezmenin tozmanın da bir yerde artık hayatını doldurmadığını farkettirdi. Ben 15 yaşımdan beri kazandığım burslarla hep farklı illerde ve ülkelerde okuduğum, tek bir şehirde 5 yıldan fazla yaşamadığım, dünyanın pek çok yerini gezip pek çok yerden arkadaşım olduğu için, yeni kültürler öğrenmenin, hep farklı ülke ve şehirlerde yaşamanın isteğinin hep süreceğini zannediyordum. 40 yaş dinginlik getirdi ve o hareketli hayattan ziyade bana yol arkadaşı olacak birine , sevimli bir bebeğe sahip olmak isteğimi fark ettim. 40 yaşında akademik kariyerimin zirvesindeydim. 3 dil biliyordum. İstediğimi imkanlar doğrultusunda yapabileceğim kendi tırnaklarımla yarattığım bir ekonomik özgürlüğüm vardı ama o çok istediğim yol arkadaşım yoktu. Bu kadar yıl edindiğim tecrübe ve eğitimi aktarmak istediğim, onun iyi bir insan olarak yetişmesine katkı sunmak istediğim bir pıtırcığı dünyaya getirmek istiyordum. Defalarca yine tüp bebek denedim olmadı. Eski denemelerim gibi değildi, bu sefer her denememde olmadıkça yıkıldım. İlk kez keseyi gördüğüm ama kalp atışını duyamadığım bir denemem olmuştu 41 yaşında, kahroldum. 41 yaşından sonra baktım olmuyor evlat edinmek istedim. Türkiye’de yaşıyorum. Ama eşim yabancı. Evlat edinmek çok uzun ve mülakatları olan bir süreç.Eşim Türkiye’ye geç geldiği için ve o kadar iyi Türkçe konuşamadığı için başvuru yaptığımız yerdeki görevlinin “mülakatlarda kendini ifade edemez”, uzun bir süreç olumsuz sonuçlanabilir demesiyle evlat edinmekten de vazgeçtik. Bu Temmuz ayında , son kez tüp bebek deneme kararı aldım. Kasım’da 43 yaşında olacağım ve inanamıyorum. İlk kez şimdi yazıyorum. 12. haftayı tamamladım. Sizlerin mesajlarınızı hep okudum ama kendim ile ilgili yazmak için elim telefona gitmiyor. Çünkü yine devam etmeyecekmiş gibi geliyor. Geceleri uykularım ya bebeği kaybedersem diye kaçıyor. Yüreğim ağzımda hamileliğimi kimseye söyleyemeden yaşıyorum. Bebek eşyaları bile almak için bakamıyorum. Sanki ben bu yolda kızıma kavuşamadan ( fetal dna sonucu kız olduğunu öğrendik ) serüven bitecekmiş gibi geliyor. Hep kötüyü düşünüyorum. İlerleyen haftalarda bebeğini kaybeden insanlardan çok etkileniyorum. Tek duam sağlıkla ilerlesin. Çok uzun oldu kusura bakmayın. Sevgili cikibum seni çok iyi anlıyorum. 8 yıl önceki korkularımı hatırlattın. Ama inan son 3 yılda anne olamayacağım korkusu daha beter bir duyguymuş. Bazıları hiç yaşamıyor bu duyguyu. Ömür boyunca anne olmak istemeyen insanlar var. 40’a kadar doğurmadım bari onlar gibi olsaydım keşke diyorum ama olasılığın azaldığı yaşlarda anne olma istemek çok daha acı verici. Seni kucaklıyorum ve eminim çok güzel bir anne olup, onunla da gezmenin tozmanın tadını çıkaracaksın

Yaa benimde %80 dedi 12.haftamdayım ama emin olamıyorum çok erken değil mi tahmin için sizce
Bana da doktor bence kız dedi, hatta ultrasonda da baktık gerçekten kız gibiydi ama fetal dna sonuçlarını bekliyorum ben emin olmak için. Sonradan değişen çok duyuyorum o yüzden hemen kız moduna girmek istemiyorum

Şuan bende fetal dnayı bekliyorum önce sağlıklı olsunlar bakalım doktorlarımızın tahminleri tutucakmı hem heveslendim hemde çok kız moduna girmek istemiyorum bende

Sabah gözümü açtım , yine yorgun ve halsiz . Mesajınızı gördüm . Hayatımda okuduğum en etkileyici yazıydı Özlem Hanım. Her kelimeniz çok kıymetli , çok çok çok teşekkür ederim hayat tecrübelerinizi paylaştığınız için öyle iyi geldi ki ...

Hayırlı olsunnnn

Merhaba, o kadar etkilendim ki yazdıklarınızdan, benimde bir sorunum yok ama hep bir korkum var ya bir şey olursa ya tamamlaymazsam diye. Dediğiniz gibi çevremdeki insanlar gibi heyecanlanamıyorum bile. Umarım her şey çok güzel ilerler hepimiz için sağlıkla alırız bebişlerimizi kucağımıza Sizin adınıza çok sevindim çok duygulandım okurken, tebrik ederim İnanıyorum ki bizi çok güzel bir hayat bekliyor her şey yoluna girecek

Çok geçmiş olsun acil şifalar üzüldüm cidden

Hikayenizi heyecanla okudum ve sonunun mutlu bitmesine çok sevindim. Her hamile kadında o kaybetme korkusu var bence her randevuma kalbim ağzımda gidiyorum insallah kızınızı saglikla kucaginiza alirsiniz sizin gibi egitimli insanlarin cocuk sahibi olmasina da ayri seviniyorum. Guzel gelecek nesillere ihtiyacimiz var cunku

Benim herkes gibi heyecanlanamamam, yıllardır elimin boş kalması travmasından kaynaklı. Bu film bu yaşta güzel sonla biterse bir mucize olacak benim için. Bitmez ise içimde bir boşlukla (belki kapanır) yaşamayı deneyimleyeceğim. Hayat bir şekilde geçecek nasıl olsa, ve ben nasıl gelirlerse gelsinler, yeni gelen günlere öyle hoş geldiniz diyeceğim.Böyle bir durumda içimin burukluğunun azalması ve boşluğun kapanması tek temennim olur. Belki 20’li yaşlarda ya da 30’larımın başında anne olsaydım her gün buraya beğendiğim giysileri, seçtiğim bebek arabasını, cinsiyetini, testleri ve daha neleri coşku ile yazardım. Belki de o zamanki çocuk halimle hamile kaldığım için korkar, pişmanlık dolu mesajlar yazardım. Yaşadığımız her farklı olay, yetiştiğimiz ortam ve deneyimler yarattığı duygularla bizi farklı hissettiriyor. Şu an hiç sahip olamadığım bir şey yine olmayacakmış gibi geldiğinden, hiç bir şey almak için internete bakamıyorum. Satın alırsam ve bebeğim dünyaya gelmemeye karar verirse daha çok üzülecekmişim gibi geliyor.
Sizin de eminim korkularınızın arkasında size böyle hissettiren bir deneyiminiz, yaşanmışlığınız vardır. Yok ise ve yaşınız da genç ise korkmayın. İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız

Hikayelerimiz farklı olsa da duygularımız aynı ilk denememde keseden sonra kalp atışını duyamadım. 7+4 de düşükle sonuçlandı. Ama o süre zarfında sürekli elimi karnıma koyup bebeğimle konuşmuştum.. Şimdi 9+6 dayım ama rahatça Hamileliğimin tadını çıkaramıyorum. Ya biseyler ters giderse diye herkesten gizliyorum. Ya yarıda kalırsa diye kendimi kaptırmamaya çalışıyorum. Kıyafet veya eşya bakamıyorum. Bebeğe faydalı besinler tüketmeye çalışıyorum sonra diyorum ki yine kendini çok kaptırma. Tüp bebek doktoruna bazı korkularımdan bahsettim ya yine böyle olursa dedim. Bana dedi ki "ben doğal gebelik süreci geçirdim ama her anne bu korkuları yaşıyor emin ol" Yalnız değilsiniz bunu bilin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…