Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

bilmiyorum ki bayrampaşa devlet hastanesinde gittim ben gülsün hanıma sormak da aklıma gelmedi öbür doktor ekranın resmini çektirmişti en azından :-D ama iyi bi doktor evet baya bilgi verdi ve çok kibardı
İlk jinekolojik muayenemi o yapmıştı ve hiç korktuğum gibi olmadı :) Vajinismus geçirdiğimi söylemiştim ve çok kibardı :) Medipolden gelmiş baya iyi bir doktor :) normalde de devletten mi devam edeceksin?

İlk jinekolojik muayenemi o yapmıştı ve hiç korktuğum gibi olmadı :) Vajinismus geçirdiğimi söylemiştim ve çok kibardı :) Medipolden gelmiş baya iyi bir doktor :) normalde de devletten mi devam edeceksin?
evet devletten devam edicem ama hangi hastane karar vermedim değişik birine gidiym dedim ama orada doğum yapılmıyomuş zaten bidaha gitmem

Kızlar geçen salı kanamam olmuştu hastahanede yatmıştım 1 gece paylaşmıştım sizlerle de. Dün kontrolde dr kanama alanı kapanmış dedi fakar bugün tekrardan yoğun kahverengi akıntı geliyor. Koyu kahve. 2 gündür kesilmişti komple. Tedirgin oldum. Bir şey de yapmadım yatıyorum hep. Böyle olan var mı

Kızlar geçen salı kanamam olmuştu hastahanede yatmıştım 1 gece paylaşmıştım sizlerle de. Dün kontrolde dr kanama alanı kapanmış dedi fakar bugün tekrardan yoğun kahverengi akıntı geliyor. Koyu kahve. 2 gündür kesilmişti komple. Tedirgin oldum. Bir şey de yapmadım yatıyorum hep. Böyle olan var mı
Benim arada kahve geliyor kanama alanı da yok progestan veriyordu fitil olarak

ben biraz pimpiriklikten kullanıyorum :) ilk başlarda kafama göre bırakmıştım gene lekelenme olmuştu korktum bir daha da bırakmadım. Yarın onu sorayım büyük ihtimalle bıraktırır diye düşündüm. Çünkü önceki doktorum içeride kalan eski kanlar atılıyor demişti mantıklı geldi
Canım benim bir önceki gebeliğimde bebeğin gelişimi durduğu için en baştan doktor fitil yazdı. Aslında fitiller progesteron hormonunun (bebeğin tutunması ve gebeliğin ilerlemesi için gereken) yüksek tutulması için veriliyor diye biliyorum. 6-7. Haftalarda kahverengi lekelenmem oldu, dozunu artırdı ve aynı şekilde devam ettik. Normalde stresli biri olduğum için sürekli rahim içi kasılmaları yaşadım ve sadece ultrasonla tespit ediyorlar, dozuna hiç dokunmadı. Ama 2. Trimestrede plasenta kendiliğinden o hormonu üreterek dengelediği için ayrıyeten gerek kalmıyor diye biliyorum. O yüzden ben de artık doktoruma soracağım 🤷🏻‍♀️

X