Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Ben de ikili de devlete gitmiştim. Bana da vermemişti doktor ve bize yazıcı verilmedi demişti
Sanırım doktorlar bunun için ekstra çaba harcıyor, bana da her zaman vermiyorlar ☹️
Kızlar geçen salı kanamam olmuştu hastahanede yatmıştım 1 gece paylaşmıştım sizlerle de. Dün kontrolde dr kanama alanı kapanmış dedi fakar bugün tekrardan yoğun kahverengi akıntı geliyor. Koyu kahve. 2 gündür kesilmişti komple. Tedirgin oldum. Bir şey de yapmadım yatıyorum hep. Böyle olan var mı
Geçen salıdan bu yana ilk defa mı geldi kahverengi?

Kızlar geçen salı kanamam olmuştu hastahanede yatmıştım 1 gece paylaşmıştım sizlerle de. Dün kontrolde dr kanama alanı kapanmış dedi fakar bugün tekrardan yoğun kahverengi akıntı geliyor. Koyu kahve. 2 gündür kesilmişti komple. Tedirgin oldum. Bir şey de yapmadım yatıyorum hep. Böyle olan var mı
Kalan kanlar atılmış olabilir mi acaba? fitil vs verdi mi doktor
Yok demek ki iyi bari çok şükür kimsede yokmuş.
Ben de olmadı canımm o yüzden yazmadım. Ama doktorunla konuşunca bize de haber ver olur mu?

bilmiyorum ki bayrampaşa devlet hastanesinde gittim ben gülsün hanıma sormak da aklıma gelmedi öbür doktor ekranın resmini çektirmişti en azından :-D ama iyi bi doktor evet baya bilgi verdi ve çok kibardı
Şimdi geldi aklıma, o hastane de ben de erkek doktora gitmiştim ve ultrason kağıdı vermişti ama son derece soğuktu
Canım benim bir önceki gebeliğimde bebeğin gelişimi durduğu için en baştan doktor fitil yazdı. Aslında fitiller progesteron hormonunun (bebeğin tutunması ve gebeliğin ilerlemesi için gereken) yüksek tutulması için veriliyor diye biliyorum. 6-7. Haftalarda kahverengi lekelenmem oldu, dozunu artırdı ve aynı şekilde devam ettik. Normalde stresli biri olduğum için sürekli rahim içi kasılmaları yaşadım ve sadece ultrasonla tespit ediyorlar, dozuna hiç dokunmadı. Ama 2. Trimestrede plasenta kendiliğinden o hormonu üreterek dengelediği için ayrıyeten gerek kalmıyor diye biliyorum. O yüzden ben de artık doktoruma soracağım 🤷🏻‍♀️
Çooook güzel açıkladın teşekkür ederiim :) yarın ilk soracağım şey olsun çünkü aşırı sıkıldıım

Şimdi geldi aklıma, o hastane de ben de erkek doktora gitmiştim ve ultrason kağıdı vermişti ama son derece soğuktu

Çooook güzel açıkladın teşekkür ederiim :) yarın ilk soracağım şey olsun çünkü aşırı sıkıldıım
Ne demek rica ederim ☺️. Kesinlikle ben de sıkıldım, sürekli fitil at, yok belli süre yat, sonra her çıktığında panik yap acaba akıntım mı var diye. Beni en çok endişelendiren her ne kadar hamileler için güvenli deseler de kimyasal sonuçta, doğal ilerlesin istiyoruz

Ne demek rica ederim ☺️. Kesinlikle ben de sıkıldım, sürekli fitil at, yok belli süre yat, sonra her çıktığında panik yap acaba akıntım mı var diye. Beni en çok endişelendiren her ne kadar hamileler için güvenli deseler de kimyasal sonuçta, doğal ilerlesin istiyoruz
Evet evet, kesinlikle. Ben yatmadan önce atıyorum bir daha kalkmıyorum zaten öyle daha konforlu geldi

Kızlar idrar tahlilinde protein ve şeker kaçağı olan var mı? Varsa oranınız kaç? Sıkıntılı bir durum ne zaman söz konusu oluyor?
Benim protein +1 pozitif çıkmıştı, geçen sene de öyle çıkmış. Doktora söyledim enfeksiyon vs olabilir dedi baktık yok o zaman böbreklerle alakalıdır doğumdan sonra gidersin nefrolojiye bu gebelikle alakalı değil senin böbrekler sıkıntılı demekki demişti ama oran yüksek olmadığı için takılmadım açıkçası. Başka fa bir bilgim yok 🙏🏻

Kızlar bu süreçte ananas tükettiniz mi hiç? Arışı canım istiyor ama sanki tüketilmez diye duymuştum :KK43:

Kızlar günaydın sık idrara çıkmanız azaldı mı ? Yoksa devam mı normalde ben her gece en az 1 kere kalkıyordum tuvalete 2 gündür gece kalkacak kadar sıkışmadım acaba yavaş yavaş geçiyor mu
Benim gec uyanmalarim bitti, gece 3 gibi uyaniyordum hep, son 2 -3 haftadir kalkmiyorum sukur🙏 ama onceden 8-9 gibi uyuyordum, simdi 10 a 11 e kaydi, o da etkendir diye dusunuyorum

Kızlar bu süreçte ananas tükettiniz mi hiç? Arışı canım istiyor ama sanki tüketilmez diye duymuştum :KK43:
ben bir sürü yedim canım. yok zararlı değil tam tersi çok faydalı, bebeğin tutunmasında yardımcı oluyor. hatta tüp bebek tedavisinde ekstra yenmesi tavsiye ediliyor

X