Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Şimdi hatırladım diğer tek bebeğim emilirken doktorum kanama lekelenme vs tarzı bir şey yaşar mıyım dediğimde yaşayabilirsin demişti. Eşime korkmalı mıyım diyorum diğer bebeğin atılı mıdır belki diyor hiç aklıma gelmemişti🤭😂
Canım bence de ondan olabilir ama yine de doktoruna danış ya ben fitil kullandığımda hamilelik öncesi yaşadım senin gibi aynı şeyi gerçi progestan değildi o fitil enfeksiyon içindi ama benden de aynı dediğin gibi bir akıntı gelmişti. Belki enfeksiyon kaynaklıdır. Bakalım doktorun ne diyecek bizi de bilgilendir.

Canım bence de ondan olabilir ama yine de doktoruna danış ya ben fitil kullandığımda hamilelik öncesi yaşadım senin gibi aynı şeyi gerçi progestan değildi o fitil enfeksiyon içindi ama benden de aynı dediğin gibi bir akıntı gelmişti. Belki enfeksiyon kaynaklıdır. Bakalım doktorun ne diyecek bizi de bilgilendir.
Tamam kuzum yazarım mutlaka teşekkür ederim

Kizlar nub diye birsey varmis anlayan var mi ? Bizde o nub nerde ben mi goremiyorum yaa cok merak ediyorum doktor kesin birsey soylemedi sadece benzetti
20240915_121403.jpg

Merhaba,
11 haftalık olduk biz panorama firması ile görüştüm. 9. Haftadan itibaren fetal dna testi baktıklarını söyledi. Kanda dna seçim oranı alt sınırı da 2.8 dedi. Dün kan verdim.. 10-15 güne çıkar dedi sonuç. 2li tarama vs yaptırmadım.

Acaba erken mi oldu fetal dna testi yaptırmak için. Burada daha ileri haftalarda yaptıranları gördüm bilgisi olan var mı?
Canım selamlar ben 9+4 te yaptırdım. Çıktı sonuçları 11. Haftada rahat rahat çıkar. %4.7 çıktı dna oranıda

Tabiii ki pijamalı olacak ama 😅
Hatta dün akşam ve sabah yan yana buyurun nereye gitti o kadar şişlik anlamıyorum ya😅 gerçi sabaha kadar tuvalet maceramız bitmiyor hamileler olarak muhtemelen orada bir kilo bırakıyoruz 😅
Maşallah kaç haftalık oldu
Kişiden kişiye değişiyor heralde benim ilkinde 23. Haftalardan sonra minicik çıkmaya başlamıştı bundada şimdi hiç yok 🫢☺️

Benim 0,222 çıktı. Doktorum 0,02 ye kadar normal dedi. Ayda bir, iki ayda bir kontrol ettirebilirsin dedi
İkimizinde aynı gidiyor o zaman tiroidler canım. En son ne zaman verdin kan kaçıncı haftadaydin sen. İlk tirimestirda normal dedi bana da ikinci tirimestirdaydim 0.23tü 0.22ye düşmüş. Bir sorun teşkil eder mi acaba çok düşük olması 🙁 yükseltmek için ilaç mı içmek gerekiyor acaba?

İkimizinde aynı gidiyor o zaman tiroidler canım. En son ne zaman verdin kan kaçıncı haftadaydin sen. İlk tirimestirda normal dedi bana da ikinci tirimestirdaydim 0.23tü 0.22ye düşmüş. Bir sorun teşkil eder mi acaba çok düşük olması 🙁 yükseltmek için ilaç mı içmek gerekiyor acaba?
3 Eylül de vermişim. Şuan tam 13. Haftadayım kuzum. Ekimde tekrar verip kontrol etmeyi düşünüyorum ama doktorum sorun görmedi

Ama takip edicem doktorun dediği bizim için kritik nokta 0,02 o duruma gelene kadar problem yok dedi. O zaman endokrin e yönlendiriyorlarmış
Valla beni kadın doğum baştan direk endokrinolojiye yönlendirmişti orada takipteyim canım. Ama daha tahlil sonucumu göstermedim. Banada ilk trimestirda düşük olması normal dedi ama ikinci tirimestirdaydim hala 0.22. bakalım ne diyecek 🙁

Valla beni kadın doğum baştan direk endokrinolojiye yönlendirmişti orada takipteyim canım. Ama daha tahlil sonucumu göstermedim. Banada ilk trimestirda düşük olması normal dedi ama ikinci tirimestirdaydim hala 0.22. bakalım ne diyecek 🙁
Canim bir şey olmaz Allah'ın izniyle. Bu durum troidlerin çok hızlı çalıştığını gösteriyormuş. Ama dediğim gibi 0 a yakın aşırı düşüşe karşı mutlaka her ay kontrol etmekte fayda var.

X