Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Herkese mutlu, bebişlerden güzel haberler aldığımız bir gün olsun 🥰 kızlar bir şey soracağım sizlere, böyle hapşırırken, öksürürken ya da ne bileyim yatakta dönerken falan yanlarınızda, karın kaslarında falan batmalar oluyor mu?
Oluyor bana da. Ama ben bunun oluşumunu bebişlerimin iyi olduğuna bağlıyorum. Her şeyi ona bağlıyorum ben🤗😂

Günaydın canımmmm 🥰🥰 valla ben 50.5 kg ile hamile kaldığımda bile hafif göbeğim vardı. Şimdi artık biraz daha yayıldı. Sabahları hafif düzleşiyor ama gün içinde yedikçe balon gibi oluyorum. Hatta sanki içeriden derim geriliyor gibi oluyor. 🤣 Göbeğim var diye iç karnımı geniş sanıyordum ama sanki çok çabuk çıkacak ve yuvarlanmaya az kaldı 🤣🤣
Tamamen yapisal bir durum olsa gerek, acikcasi beni mutlu ediyor bebegime biraz daha yakin hissetmemi sagliyor <3

Herkese mutlu, bebişlerden güzel haberler aldığımız bir gün olsun 🥰 kızlar bir şey soracağım sizlere, böyle hapşırırken, öksürürken ya da ne bileyim yatakta dönerken falan yanlarınızda, karın kaslarında falan batmalar oluyor mu?

EVET. Ve bu durum beni bazen korkutuyor, ozellikle hapsirirken ve dedigin gibi yatakta donerken rahatsiz edici bir his olusuyor :/

Güüünaydıın🪅
Benim de alt karnım çıktı azıcık ama hamile olduğum hala anlaşılmıyor 😁 bu arada benim göbek deliği etrafında kaşıntı var üç gündür gerildiğinden mi diye düşünüp nemlendiriyorum sürekli ama daha erken değil mi ya🫣
Benim de çok hafif arada oluyor kaşıntı ☺️
Günaydın kızlar ikili testi devlet Hastanesi'nde yaptıran varmı o test için hangi bölüme randevu almanız gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim ikiz annesiyim İstanbul Zeynep Kamil de yaptırmak istiyorum
Ben de sadi konukta yaptırcam canım. Perinatoloğa yönlendirdi kadın doğumcu
Günaydın canımmmm 🥰🥰 valla ben 50.5 kg ile hamile kaldığımda bile hafif göbeğim vardı. Şimdi artık biraz daha yayıldı. Sabahları hafif düzleşiyor ama gün içinde yedikçe balon gibi oluyorum. Hatta sanki içeriden derim geriliyor gibi oluyor. 🤣 Göbeğim var diye iç karnımı geniş sanıyordum ama sanki çok çabuk çıkacak ve yuvarlanmaya az kaldı 🤣🤣
Ben de 50.5 la kaldım 😅 şu an 50.9 olmuşum 400 gram almışım. Alt karnım sert, üst karnım bıngıl bıngıl 😂😂
Arada oluyor sürekli değil ama olunca da diyorum inşallah bişi olmuyordur 😅

Kızlar demir desteğine başlayanınız var mı? Dr önerileri ne yönde acaba? Normalde sağlık ocağında 12. Haftadan sonra demir desteği yapıyor. Su an 12+4 oldum, özelde çok güvendiğim bir dr var ancak 1 ay sonra damla şeklinde başlamamı istedi. Şimdiden başlamaya gerek yok dedi. Ben de size sormak istedim nasıl bir yol izliyorsunuz acaba?
Evet ben başladım. En son kan testime göre kan seviyemde düşüklük çıktı zaten ona göre yazdı muhtemelen

Merhaba kızlarrrrrr ben doktordan geldim şimdi 🥰🤗🤗🤗🤗 Hasret giderdim evladımla. En son gördüğümden bu yana o kadar büyümüş ki🤗 12+5 olduk elhamdülillah herşey yolunda ense ve burun kalınlığına baktı çok güzel dedi. İkili üçlü test ve fetal DNA dan bahsetti. Bize bıraktı kararı. Biz ikili test yaptırdık kan verdim. Çocuğum kıpır kıpırdı hareket ediyordu. Bir oraya bir buraya 🥰 hiç çikolata falan yemeden girdim ona rağmen hareketliydi. Bir yudum simit ısırmıştım. Cinsiyet için yüzde 70 tahminde bulundu. Erkek dediiii 🧿🩵🩵🩵🩵💙💙 🥰🥰 İkili test sonucum 3güne falan çıkacak. Baya inceleme yaptı rahim kanallarından,çocuğun kalbine beynine parmaklarına omurgasına kalp kapakçığına kalp atış hızına baya inceledi. Allah'ım bekleyen herkese güzel haberler versin❤️. İlaç olarak demir ilacı verdi bide foligi değiştirdi Multi vitamin içeren bir ilaç verdi. Bende durumlar bu şekilde.🥰

Kızlar demir desteğine başlayanınız var mı? Dr önerileri ne yönde acaba? Normalde sağlık ocağında 12. Haftadan sonra demir desteği yapıyor. Su an 12+4 oldum, özelde çok güvendiğim bir dr var ancak 1 ay sonra damla şeklinde başlamamı istedi. Şimdiden başlamaya gerek yok dedi. Ben de size sormak istedim nasıl bir yol izliyorsunuz acaba?
Bana doktorum 16. Haftada D vitamini ile demire başlayacağımı söyledi. Bu hafta da multivitamine geçtik içinde az miktarda demir de var ☺️
Evet bana da oluyor, rahim büyüdüğüdü için bağ dokular geriliyor ondan kaynaklı 🥰 bebiş yerini genişletiyor yani 🫠❤️❤️

Merhaba kızlarrrrrr ben doktordan geldim şimdi 🥰🤗🤗🤗🤗 Hasret giderdim evladımla. En son gördüğümden bu yana o kadar büyümüş ki🤗 12+5 olduk elhamdülillah herşey yolunda ense ve burun kalınlığına baktı çok güzel dedi. İkili üçlü test ve fetal DNA dan bahsetti. Bize bıraktı kararı. Biz ikili test yaptırdık kan verdim. Çocuğum kıpır kıpırdı hareket ediyordu. Bir oraya bir buraya 🥰 hiç çikolata falan yemeden girdim ona rağmen hareketliydi. Bir yudum simit ısırmıştım. Cinsiyet için yüzde 70 tahminde bulundu. Erkek dediiii 🧿🩵🩵🩵🩵💙💙 🥰🥰 İkili test sonucum 3güne falan çıkacak. Baya inceleme yaptı rahim kanallarından,çocuğun kalbine beynine parmaklarına omurgasına kalp kapakçığına kalp atış hızına baya inceledi. Allah'ım bekleyen herkese güzel haberler versin❤️. İlaç olarak demir ilacı verdi bide foligi değiştirdi Multi vitamin içeren bir ilaç verdi. Bende durumlar bu şekilde.🥰
Gözün aydın canımm darısı başımaaa🫶🏻🌸

Bu sabah minik bi simit parçasına çikolata sürüp yedim ve tiksinmedim şaşırdımmm. Tiksinme geçiyor mu acabaaaa :emir_bebek:
Ben de tatlı olarak sadece taze meyve yiyebiliyordum, baklavaya aşığım onu bile yiyememiştim jdjdj bugün bal yedim biraz ve ben de tiksinmedim 💃🏼💃🏼 Ama çikolata falan düşünemiyorum hala 🥹🥹

Gozun aydin, okurken cok mutlu oldum senin adina, masallah :KK200:

Bu sabah minik bi simit parçasına çikolata sürüp yedim ve tiksinmedim şaşırdımmm. Tiksinme geçiyor mu acabaaaa :emir_bebek:
Benim de doktorun hesabına göre 10+4 oldu, geçtiğimiz iki üç haftadaki tiksinmeler uzaklaştı bir iki gündür kahvaltı yapabiliyorum yumurtalı vs. Erken mi acaba kişiden kişiye mi değişiyor anlamadım 😇iştahım da bi açıldı gibi 🙈

Ben doktorun önerisini belirttim doktorum yeterince bilgili ve özellikle tüp bebek konusunda da çok fazla tercih edilen sıra bulunması zor bir doktor . Bu testin yapılmasından sonra aksi bir bulguda çocuğa dair herhangi bir müdahalede bulunma olmadığını belirtti . Test sonucuna göre bebeğe herhangi bir tedavi uygulayamayız o yüzden bi önemi yok dedi . Siz kendi fikrinizi belirtmişsiniz teşekkürler
Bana da aynısını dedi doktorum. Dünya görüşünüze bağlı bu testler dedi, sağlıklı sağlıksız her şekilde kabulunüzse öğrenmenin pek bir anlamı olmuyor çünkü müdahale edemiyoruz dedi

Bana da aynısını dedi doktorum. Dünya görüşünüze bağlı bu testler dedi, sağlıklı sağlıksız her şekilde kabulunüzse öğrenmenin pek bir anlamı olmuyor çünkü müdahale edemiyoruz dedi
Evet öyle söylüyor çoğu kızımda da aynı şeyleri söylemişlerdi . Hepsi farklı konuşuyor .

X