Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Gunaydiiiiin hanimlar
Isim dusunmeye basladiniz mi siz?
Başladık fakat netleşen bir isim bulamadık henüz. Ben 3 harf kadar kısa bir isim istemiyorum. Eşim tam tersi onları beğeniyor. Bakıp bakıp eliyoruz. İçimize sindi gibi sevdiklerinize yakınlarımız garip tepkiler veriyor. Cinsiyet belli olana kadar isim de olmayacak galiba

Kızlar ben bugün evime 20-25 dakikalık mesafede ama şehir dışında olan bir hastaneye gittim, özel zincir marka bir hastane ve oradaki doktor çok tavsiye ediliyordu .
Bugüne kadar aile dostumuz olan kendi doktorumu bırakacağım sanırım ikisi de özel hastane ama bugün gittiğim hastanedeki ultrasonda bebeğim daha büyük gözüktü mesela sat ımı tekrar düzenledik, sanırım cihaz eski olunca bebek daha ufak gözüküyormuş. Diğer hastane de özel olmasına rağmen biraz eski ve bakımsız geldi ve geçen hafta ağır grip geçirdiğim için o hastaneye gittim serum takarken hemşireler yanlış damar yolu açtılar elim şişti, doğumda sadece doktor değil ebe hemşire ekipman hastane kalitesi de çok önemli sonuçta. Bir de bugünkü doktor hemen tüm tahlillerimi yaptı diğer tanıdığım olan doktor hiçbir tahlil yapmadı bana 4-5 defa gitmeme rağmen. Bu doktor her şeyimi detaylı sordu, yapmam ve yapmamam gereken her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlattı ilk muayene olmasına rağmen ve eğer gecenin bi yarısı bile olsa bir şeyin olursa hemen buraya doğumhaneye gel bana haber veriyorlar ben hemen gelirim al bu da şahsi numaram diyip kendi numarasını da paylaştı. Çok memnun kaldım bu doktor ve bu hastanede ilerlemeyi düşünüyorum, normalde takıntılı veya pimpirikli bir insan değilim marka veya isim takıntım da yoktur hiçbir konuda ama hem pozitif hem de bilgili bir doktora denk gelince hastane de iyi olunca burada devam edeyim diyorum. İyi araştırmak gerekiyor hem doktoru hem hastaneyi ben bugün aşırı rahatladım ve pozitif hissediyorum ki öncesinde hiçbir aksilik olmamasına rağmen bu kadar iyi hissetmiyordum o doktorda.

Çok küçük belki kanama alanı kaldıysa onu atıyosundur canım Zaten kahverengi diyorsun korkma ama için rahat etmiyorsa git tabi
Evet zaten uç bir örnek olarak verdi bence onu arkadaş.aramızda sigara içen kimse yok bildiğim . Mutlaka kesin gibi ifadeler anneleri çok üzüyor Doktorlar neyseki çok güzel açıklıyor Fayda zarar karşılaştırmasıyla bakıyorlar Keşke hiç bir aşamada ne kadın ne erkek sigara içmese

Bu gün en kötü günlerimden biriydi bulantıdan saatlerce ağladım tam bitiyor derken bulantı bi anda nüksetti hayır madem bitmeyeceksin niye bitiyormuş gibi yapıp umutlandırıyorsun

Canım benim çok fazla bulantım oluyor dün bende bulantı kusmadan dolayı hastanedeydim bana zofer diye ilaç yaptılar serumda anında kesti

Tabiki herkesin iradesi ve bağımlılık derecesi farklıdır ama 18 yaşımdan 27 yaşıma kadar sigara içtim, günde bir paket içmiyordum ama her gün içiyordum ve paket taşıyordum.
Kışın çok kötü iltahaplı bir öksürük hastalığına yakalandım haftalarca iyileşemedim ve o hastalıkla beraber sigarayı bıraktım kendime bu kötülüğü neden yapıyorum dedim. Şimdi ilaç içeceğim tedavi olacağım geçecek ama eğer ciğerlerime kalıcı bir hasar verirsem böyle nefes alırken konuşurken zorlanarak hayat geçer mi geçmez dedim.
2-3 ay sonra da hamile olduğumu öğrendim denk gelmiş oldu Allah’ın işi
Yani önce kendi sağlığınızı önemsemek gerekiyor, hamileyken de ayrı tabi. Bilmiyorum 9 sene sigara içmiş biri olarak bana bırakmak o kadar imkansız gelmedi hiçbir zaman açıkçası biraz bencillik ve kendi keyfine düşkünlük olarak görüyorum. Zorlanmadan fedakarlık yapmadan hiçbir şey başarılmıyor zaten.

Maya takvimi varmış bide onuda deneyelim
Ay ben de denediğim her şey kızı gösteriyor bir tek Japon %75 erkek %25 kız dedi sanırım artık kız olacağını kabullenmeye başladım iki arkadaşım da beni rüyasında görmüş birisi hamile olduğumu biliyordu kızım olduğunu görmüş birisi bilmiyordu pembe elbise giymişsin kutlama yapıyorduk diye görmüş sanırım artık cinsiyet merak etmiyorum

Buna göre baktım doğru yaptıysam kız çıktı
Mayaya göre de kız
Ama söylediğim herkes ben dahil erkek hissediyoruz Ay ne acaba

Ya benim kızda 13 haftada bitmişti ama bu erken hafifledi bende umutlandım bitecek diye ama o kadar kötüydü ki
Canım ben her gün iki kez kusuyorum ve o kadar kötü ki sürekli ağlayıp dua ediyorum bitsin diye bugün 12 hafta oldu ama hala çok kötü doktorum çok dayanılmaz olduğumda haftada 1 kez zofer ve serum takabilirsin dedi

Allah yardımcın olsun canım senin kusman var bende ağır bulantı var ama kusma yok bu da bitiriyor insanı işte kussam belki rahat ederim

Allah yardımcın olsun canım senin kusman var bende ağır bulantı var ama kusma yok bu da bitiriyor insanı işte kussam belki rahat ederim
Tam olarak aynısını ben yaşıyorum kusmuyorum ama sürekli bulantım var beni mafediyor her an kusacakmışım gibi midem ağzımda geziyorum :/

Bende agladım bugun( hatta eşime bile patladım hiç şefkatli değilsin beni anlamıyosun ben çok kötüyüm diye hiç geçmeyen tüm gün benımle olan aşırı bir bulantım var.bende bıda gıdıyım olmazsa hastaneye serumu alınca uc dort gun ıdare edıyor zaten.İnşallah iyi oluruz kuzum yakında ,annem 3 ay bıtınce azalacak korkma dıyor

Bacım erkek bebekte güya kusma olmaz . Benim arkadaş doğuma girerken dahi kusmuştu oğlu oldu
Yeminle hep hurafe
Ay evet sorma kuzenim 9 ay serum aldı erkek olduuu. Hepsi hurafe işte insan merak ediyor erkekler bu konuda çok rahat. İş yerinde hamile olduğumu söyledim. Patron falan direk cinsiyeti ne dedi. dur daha bebek oluşmadı ne cinsiyeti hahahaha

Bacım erkek bebekte güya kusma olmaz . Benim arkadaş doğuma girerken dahi kusmuştu oğlu oldu
Yeminle hep hurafe

Bende de hiç bulantı yok. Erkek hissediyorum. Rüyamda erkek gördüm. Çin takvimine göre de erkek. İlk başta gönlümden kız geçiyordu ama şuan sağlıklı olsun da ne olursa olsun kafasındayım. Kız olursa büyük sürpriz olacak. Benim rüyalarım çıkar ve hislerim çok kuvvetlidir. Hiç belirtim yokken adetime daha 1 hafta varken kendimi hamile hissediyorum diyip gidip beta baktırdım 3.5 çıktı. Bakalım hislerim doğru çıkacak mı:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…