Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Hayır 😅
Mesela bizde 2023 yılında benim kanımda eşimin kanı da 3.yılında. Ama benim kanım 3 yılda tazelendiği, eşimin ise 4 yılda tazelendiği için onunki benimkinden daha taze olmuş oluyor. Yani 2023 yılında hamile kalsaydım bebek erkekti 😉

Aaa o zaman tamam anladım ya ahhaha o zaman benim de kız 💃🏻💃🏻
Buna göre bendede kız çıkıyor

Arkadaşım sigara içiyor ve bırakmayı denediği halde bırakamadı ve kendisini çok kötü etkiledi bu. doktor en sonunda madem öyle tamam bırakma dedi. son ana kadar doğuma gidene kadar sigara içti ve 3 tane maşallah sağlıklı çocuğu var. hiç sıkıntı yaşamadı. elbette sigara içelim vs demiyorum ama bu en basit örnek yani. bazı insanlar kahveden öcü gibi kaçıyor ya da zararlı şeylerden. ben hiç içmiyorum vs diyorlar sanki bi insanın yavrusunu annesinden çok biri düşünebilirmiş gibi. yani ben o yüzden abartılmadığı sürece herşeyin kararında olmasından yanayım. hamileyim diye kendime dünyayı dar etmiyorum. mesela bugün iş çıkışı profiterol alacağım canım çekti oh gidip çayla mis gibi yerim. :)

dr um düşecek, sağlıksız bi gebelikse ne yaparsan yap engel olamazsın dedi. ama sağlıklıysa ve düşmeyecekse ne yaparsan yap düşüremezsin dedi. yani bence psikoloji çok önemli :)
Evet psikoloji elbette çok önemli fakat sadece psikoloji önemli değil.Bariz gebelik dışında da vücuda zararlı olan tütün mamüllerini tüketmek doğru değil. Verilen örnek arkadaşınızın doğum anına kadar sigara içmesi kesinlikle hem kendi için hemde evladı için doğru bir seçim değil. Ben mesela çok tanıklık ettim doğduktan sonra ambulans ile yoğun bakıma bebek taşıdığımızı,gebelikte sigara içiminden dolayı ciğerlerinde problem olup nefes alamayan bebekleri. Evet yaşadılar evet sağlıklı doğanlarda olmuştur fakat ilerleyen zamanlarda mutlaka bunun sıkıntısını çekecektir o yavrular. O yüzden güzel annelerimiz bizler sıkalım dişimizi uzak duralım dumanından bile. 🤗

Kızlar bildiğiniz tüm cinsiyet tahminlerinden farklı bir yolla geldim. 😍 Sonuçta kesenin şekli, tutunduğu yer sağda mı solda mı hiçbiri bilimsel değil. Bir tane daha bilimsel olmayan bir tahminimiz olsun. 😅

Şimdi şöyle ki; kadının kanı 3 yılda, erkeğin ise 4 yılda tazeleniyormuş. (Böyle bir şey var mı bilmiyorum tabi ☺️ ) Hamile kaldığımız yıl (yani 2024 yılı) kendimizin kanı daha taze ise bebek kız, eşimizin kanı daha taze ise bebek erkek doğuyormuş. Örnek olarak kendi hesaplamamı görsel ekliyorum. Ben 1987, eşim ise 1988 doğumlu. Bu yönteme göre bebeğimiz kız, çünkü benim kanım eşime göre daha taze.

Hadi sizler de yapın, tutacak mı bakalım? 🥰
Maya takvimi varmış bide onuda deneyelim 😄

Evet psikoloji elbette çok önemli fakat sadece psikoloji önemli değil.Bariz gebelik dışında da vücuda zararlı olan tütün mamüllerini tüketmek doğru değil. Verilen örnek arkadaşınızın doğum anına kadar sigara içmesi kesinlikle hem kendi için hemde evladı için doğru bir seçim değil. Ben mesela çok tanıklık ettim doğduktan sonra ambulans ile yoğun bakıma bebek taşıdığımızı,gebelikte sigara içiminden dolayı ciğerlerinde problem olup nefes alamayan bebekleri. Evet yaşadılar evet sağlıklı doğanlarda olmuştur fakat ilerleyen zamanlarda mutlaka bunun sıkıntısını çekecektir o yavrular. O yüzden güzel annelerimiz bizler sıkalım dişimizi uzak duralım dumanından bile. 🤗

Tabiki öyle sadece örnek olarak verdim kendim de kullanmıyorum zaten. Sadece burada en basit bi çay, kahve, tatlı ya da herhangi bi yemek için bile komple bıraktım, bırakmak zorundayım vs diyenleri görüyorum. Dr maydanoz zararlı ama kalkıpta bi oturuşta bi iki demet maydanoz yemeyecekseniz salata içinde yediğiniz maydanoz bebeğe ne yapabilir? Abartmaya gerek yok her şey dozunda dedi. Anlatmak istediğim bu aslında

Kızlar bu arada belinize dikkat edin. Geçen hafta fırının kapağını açmak için bir anda eğildim ve belim tutuldu. 2 gün ciddi ağrı çektim. Oturduğum, yattığım yerden kalkmak çok zorladı. Bebeğime zararı olmasın diye kas gevşetici de kullanmak istemedim. Vücudun ağırlık merkezi artık değişiyor. Karınlarımız büyüyor. Eğilirken dizleri bükerek eğilmeye dikkat edelim. 🌸

X