Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar ağustos sonu yazlığa geçicem ama onun öncesinde bebişim iyi mi diye bakmaya gidicektim. Kuzenim de öylesine bir kontrol için boş yere özele o kadar para verme devlete git dedi. Sizce iyi bi tercih mi?

Bu arada ruyamda bende dun erkek gordum kızlar.çok sevdıgım vefat etmıs benı büyüten bir yakınım rüyamda kucagıma erkek bebegı verıyordu🥲 çok etkılendım rüyamdanda hayırlara çıksın inşallah🙏bugun cok agladım stres ettım kasıgım belim agrıyor cocuk etkılendı kesın kasıldı.yarın ferah bi gün olacak ama inanıyorum ve hissediyorum

Kızlar ağustos sonu yazlığa geçicem ama onun öncesinde bebişim iyi mi diye bakmaya gidicektim. Kuzenim de öylesine bir kontrol için boş yere özele o kadar para verme devlete git dedi. Sizce iyi bi tercih mi?
Gidebılırsın canım devlete,kalbını dınler gorursun,bencede gerek yok onemlı bı kontrol degılse.

Kızlar selammm 🌸 hazır siz cinsiyet konuşuyorken bizim şubat grubuna yazdığımı sizinle de paylaşmak istedim. Cinsiyeti geçen Cuma günü öğrendik. Hepimiz farklı belirtiler yaşıyoruz tabi ki kesinliği yok ama bi yerde hurafeler de hoşuma gidiyor 😂

“Şimdi belirtilerime ve yaşadıklarıma göre cinsiyet hurafelerini ve okuduklarımı yazıyorum;
1) yumurtlama öncesi iki günde bir birlikte olduk ve ovulasyonda tam peak’i gördüğüm gün tek seferlik birliktelik oldu, çatlama sonrası birliktelik sistit olduğum için olmamıştı
2) mide bulantım hiç olmadı
3) ayaklarım çok üşüyor, yaz günü çorapla geziyorum
4) normalde ekşi tuzlu şeyler seven ben hamileliği öğrenince tatlıya düştüm, bitter çikolatalı dondurma üstüne çikolata sos falan o derece😂
5) cildim 7.hafta itibariyle acayip yağlandı hala her gün yüzümün farklı yerinde sivilce çıkıyor
6) çin takvimi kız diyordu 😁
7) makas bıçak testinde makasa oturdum (makas kız, bıçak erkek)
8) yüzük testini iki farklı arkadaşım farklı zamanlarda yaptı, ikisinde de ileri geri gitti yani erkek sonucu çıkıyordu
9) ilk kalp atışı muayenesinde kalp hızı 181 çıktı (tatil + doktorumun izni sebebiyle geç gitmiştim kontrole 9+0’da duyduk ilk kalp atışını)
10) tsh değerim çok hızlı yükselmedi (erkek bebekte hızlı yükselirmiş)

Sonuç: kız bebbo 🩷 bu arada erkek hissediyordum😁

Bende agladım bugun:KK43:( hatta eşime bile patladım hiç şefkatli değilsin beni anlamıyosun ben çok kötüyüm diye:KK43: hiç geçmeyen tüm gün benımle olan aşırı bir bulantım var.bende bıda gıdıyım olmazsa hastaneye serumu alınca uc dort gun ıdare edıyor zaten.İnşallah iyi oluruz kuzum yakında ,annem 3 ay bıtınce azalacak korkma dıyor🙏
İnşallah azalır canım benim tam 3 ay oldu bugün o kadar kötü ki midem kusmaktan karnım kasılıyor artık

İpekler öyle oluyor sanırım benim tanıdıklarımda öyleydi ☺️narin ipek gibi
benim tanıdığım bir İpek var ki akıllara zarar, söylenilenin tamm akdine yırtık mı yırtık, dedikoducu ve ağzı da bozuk bir kadınböyle biri olcağına isimleri gibi ipek narin olsunlar daha güzel😊

Yaa tam 36 mı peki ciğer geliştirici vs yapıldı mı

ay bu neymiş bir gidip yapayım eksik kalmayayım 🤣
Ciğer geliştirici yapamazlardı doğuyordu😂Tam 36 ydı sata göre 37 ydi Doğumda çok aceleye geldi bence özelde genelde affetmezler alırlardı sanki farkedilmedi biz köveze alırlar diye düşünmedik değil ama bir sıkıntısıda çıkmadı bebeğin

Ay evet sorma kuzenim 9 ay serum aldı erkek olduuu. Hepsi hurafe işte insan merak ediyor😂😂😂 erkekler bu konuda çok rahat. İş yerinde hamile olduğumu söyledim. Patron falan direk cinsiyeti ne dedi. 🤣🤣🤣 dur daha bebek oluşmadı ne cinsiyeti hahahaha
Acaba tam tersimi erkek te daha mı çok bulantı oluyor 😄

Ben şehir hastanelerinden çok memnunum. Defalarca yazdım sanırım, tekrara düştüğüm için kusura bakmayın ama rutin kontrollerde, gebelik takibi için bile rahatlıkla gidilir.

Kızlar selammm 🌸 hazır siz cinsiyet konuşuyorken bizim şubat grubuna yazdığımı sizinle de paylaşmak istedim. Cinsiyeti geçen Cuma günü öğrendik. Hepimiz farklı belirtiler yaşıyoruz tabi ki kesinliği yok ama bi yerde hurafeler de hoşuma gidiyor 😂

“Şimdi belirtilerime ve yaşadıklarıma göre cinsiyet hurafelerini ve okuduklarımı yazıyorum;
1) yumurtlama öncesi iki günde bir birlikte olduk ve ovulasyonda tam peak’i gördüğüm gün tek seferlik birliktelik oldu, çatlama sonrası birliktelik sistit olduğum için olmamıştı
4) normalde ekşi tuzlu şeyler seven ben hamileliği öğrenince tatlıya düştüm, bitter çikolatalı dondurma üstüne çikolata sos falan o derece😂
5) cildim 7.hafta itibariyle acayip yağlandı hala her gün yüzümün farklı yerinde sivilce çıkıyor
8) yüzük testini iki farklı arkadaşım farklı zamanlarda yaptı, ikisinde de ileri geri gitti yani erkek sonucu çıkıyordu
9) ilk kalp atışı muayenesinde kalp hızı 181 çıktı (tatil + doktorumun izni sebebiyle geç gitmiştim kontrole 9+0’da duyduk ilk kalp atışını)

Yaa çok tatlısın haha valla benimde bir gidip sorasım gelmişti hurafeleri yaptınız mı sonuç ne oldu diye 🤣 Çok teşekkür ediyoruz kızçeni sağlıcakla kucağına almak nasip olsun inşallah 🙏🏻 biz de meraktan ne öğrenirsek deniyoruz 🤣

Kusmak bebeğin babasıyla ilgiliymiş zaten 😅
2 arkadaşım gebeliği boyunca bulantı çektiler. Biri kız doğurdu, biri erkek 😁
Ya bunu bende duydum ne kadar doğru bilemiyorum bu hamilelikteki sıkıntılar veya iyi haller babadan geçer diye
Hamileliğimde gerçekten kv nin aynısı gibi o bende çok kusardım diyor anneme sorarsan kim hamile komşumu benmi bilmem diyor

Gidebılırsın canım devlete,kalbını dınler gorursun,bencede gerek yok onemlı bı kontrol degılse.
Yok hayır merak ettiğim için hani iyi mi diye 1 hafta istanbul da olamıcam. Açıkçası ultrasonları iyi mi kötü mü bilemedim
Ben şehir hastanelerinden çok memnunum. Defalarca yazdım sanırım, tekrara düştüğüm için kusura bakmayın ama rutin kontrollerde, gebelik takibi için bile rahatlıkla gidilir.
Normal devlet hastanesi semt içinde. Çok sevdiğim bir doktor var ama maalesef ona bulamadım :KK43:

Tek şu makas bıçağı yapmadılar bana ya hahaha çok teşekkür ederiiiz. Sağlıcakla kucağınıza alın inşallahhh 🤲🏻💞

Ya bunu bende duydum ne kadar doğru bilemiyorum bu hamilelikteki sıkıntılar veya iyi haller babadan geçer diye
Hamileliğimde gerçekten kv nin aynısı gibi o bende çok kusardım diyor anneme sorarsan kim hamile komşumu benmi bilmem diyor
Bulantı konusunda ben rahatım maaşallah. Ufak bir koku hassasiyetim var yemeklere karşı. Onun dışında sadece halsizliğim var. Hamile olduğumu yeni yeni eğilirken rahmim sıkıştırınca hissediyorum. Bundan önceki iki gebeliğimde de 1 ay kadar sürdü mide bulantım ve istifrarım. Bunda o da olmadı şükür 🧿

Yok hayır merak ettiğim için hani iyi mi diye 1 hafta istanbul da olamıcam

Normal devlet hastanesi semt içinde. Çok sevdiğim bir doktor var ama maalesef ona bulamadım :KK43:
Benim doktorum kendisi tatile gitmeden görmek istedi beni, öyle gitti sağ olsun. Dönüşüne de randevu yazdı. Haftaya pzt gideceğim zaten ama yarın kan vermeye hastaneye gidecekken de beybitoyu görmek istiyorum. Anayız ana, olur o kadar merak 😇

Sağlıcakla alın kucağınıza inşallah 🤗

Kızlar bildiğiniz tüm cinsiyet tahminlerinden farklı bir yolla geldim. 😍 Sonuçta kesenin şekli, tutunduğu yer sağda mı solda mı hiçbiri bilimsel değil. Bir tane daha bilimsel olmayan bir tahminimiz olsun. 😅

Şimdi şöyle ki; kadının kanı 3 yılda, erkeğin ise 4 yılda tazeleniyormuş. (Böyle bir şey var mı bilmiyorum tabi ☺️ ) Hamile kaldığımız yıl (yani 2024 yılı) kendimizin kanı daha taze ise bebek kız, eşimizin kanı daha taze ise bebek erkek doğuyormuş. Örnek olarak kendi hesaplamamı görsel ekliyorum. Ben 1987, eşim ise 1988 doğumlu. Bu yönteme göre bebeğimiz kız, çünkü benim kanım eşime göre daha taze.

Hadi sizler de yapın, tutacak mı bakalım? 🥰
ayy hiç bişey anlamadım canım ama merak ettim

X