Popüler Konu 2025 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bana da o yüzden anlamsız geldi nasıl olabilir ki diye . Yakın zamanda bir kız arkadaşım doğuma girmeden sağlıklı bebeğini kaybetti. Doktor ebe ihmali diyor. Ve bana ısrarla sakın bir doktora tek gitme diyor. Bilemedim bende
Doktor önemli haklısınız bence deneyin bir doktoru beğenmezseniz değiştirin süreç uzun daha çünkü bilmiyorum imkanınız varsa o doktor tarafından doğumu yaptırılmış kişilerle konuşun ama tabi onları da nereden bulacaksınız en doğruyu onlar söyler çünkü

aa aynı gidiyoruz😂 benimde 13 eylül 5+2 deyim. ben garanti olsun diye ay sonu gidicem kalp atışıyla birlikte görim diye. geçen hafta gittiğimde doktor öyle yap demişti
bende beklemek istiyorum ama cok az lekelenme öluyor. agri felan yok ama 1damla 1damla koyu lahverengi leke oluyor .

Kızlar selam bu iki doktor konusu benim de kafama takıldı. Eşimle ben ailelerimizden uzakta başka bir şehirde yaşıyoruz. Hatta şehirde de değil ilçedeyiz. 3 ay önce taşındık. Evet hastanesi var ve güzel, doktor da güzel ilgilendi ama doğumu ailemin yanında, büyüdüğüm ve bildiğim yerde yapmak istiyorum. Çünkü ailelerimiz de yardımcı olur bu süreçte diye düşünüyorum.
Mesela buradaki doktorum iki hafta sonra kalp atışı için gel demişti ama o tarihte AÖF sınavı için zaten ailelerimizin olduğu şehre gideceğiz. Ben de randevuyu oradaki hastaneye aldım. Ama sürekli her kontrol için oraya gidemeyiz bu çok zor olur. O yüzden rutin kontrollerimi yaşadığım ilçede yaptırmayı planlıyorum. Doğuma bir iki ay kaldığında da diğer şehre gideriz sanırım.. sizce zor olur mu böyle bir düzen? Ya da başka öneriniz var mı? Annem ya da kayınvalidem gelemezler çünkü çalışıyorlar ayrıca onların yaşadığı yerdeki hastanenin ve şehrin olanakları çok daha iyi düzeyde.
Merhaba ben de yurtdışındayım ama türkiye’de ailemin yanındayken doğum yapmayı planlıyorum. Önümüzdeki ay TR’ye gelip orada hastanemi ve doktorumu şimdiden ayarlayacağım, benden istedikleri talepleri burada yaptığım tüm kontrolleri kendisiyle de paylaşacağım telefonda irtibatta kalmayı planlıyorum. Böylece sık sık gidip gelmeme gerek kalmayacak.
O yüzden buradaki doktorumun da bilgisi var bu süreçten siz de 2 doktorunuzla açık olun bence. Sorun çıkaracaklarını sanmıyorum anlayış göstereceklerdir. Özelde doğum yapmayı planlıyorsanız doğum izni zamanınızı beklemeyin hastane ayarlamak için özellerin çoğu 3. Trimester başladığı gibi kabul etmiyorlar takip etmedikleri için risk görüyorlar gebeliği güvenmiyorlar başarı oranlarını etkiliyormuş. 😊
Sevgiler 🌸

Kızlar Mide Bulantısı yaşayan herkes için bi öneride bulunmak istiyorum;
Eşim araştırıp keşfetmiş bunu ama inanılmaz rahatlatıcı bişe.
Benim sürekli olmuyor bulantı ama arada oluyor;
BUZ. Evet inanılmaz ama gerçek ağzınıza buz alın eridiğinde geçmemişse 2. Buzu atın. Max 2’de rahatlatıyor. Şok olmuştum ben de. Deneyin sizler de kuzular inşallah size de faydası olur ♥️♥️
Deneyin derim ⤴️🔝😊🌸
kızlar bende 5+2 deyim geçmiş olsn bulantım başladı. hiç olmaz sanıyordum yani baya iyiyidm hareketliydim.

Kızlar selam bu iki doktor konusu benim de kafama takıldı. Eşimle ben ailelerimizden uzakta başka bir şehirde yaşıyoruz. Hatta şehirde de değil ilçedeyiz. 3 ay önce taşındık. Evet hastanesi var ve güzel, doktor da güzel ilgilendi ama doğumu ailemin yanında, büyüdüğüm ve bildiğim yerde yapmak istiyorum. Çünkü ailelerimiz de yardımcı olur bu süreçte diye düşünüyorum.
Mesela buradaki doktorum iki hafta sonra kalp atışı için gel demişti ama o tarihte AÖF sınavı için zaten ailelerimizin olduğu şehre gideceğiz. Ben de randevuyu oradaki hastaneye aldım. Ama sürekli her kontrol için oraya gidemeyiz bu çok zor olur. O yüzden rutin kontrollerimi yaşadığım ilçede yaptırmayı planlıyorum. Doğuma bir iki ay kaldığında da diğer şehre gideriz sanırım.. sizce zor olur mu böyle bir düzen? Ya da başka öneriniz var mı? Annem ya da kayınvalidem gelemezler çünkü çalışıyorlar ayrıca onların yaşadığı yerdeki hastanenin ve şehrin olanakları çok daha iyi düzeyde.
Merhaba bizimde ailelerimiz başka şehirde. Bunu bende düşündüm doğumu ailelerin olduğu kendi memleketimde yapmayı. Orda güvendiğim bildiğim doktorumdanvar . Ama bir yandan da diyorum ki 7 ay boyunca bir doktor takip etcek sadece doğımu başka doktorun yapması ne kadar sağlıklı olcak . Bu konuda benimde kafam karıştı

Eger dr unuza guvenmediyseniz bi kac dr gorusebilirsiniz tabi ama doguma kadar karar vermek onemli diger sekilde cok yorucu ve zararli olur cok ultrason saglikli degil bebisler icin yurtdisinda cok cok az kontrol oluyo
Doktoruma güvenmiyorum değil. İlk gebeliğim ve ilk doktorum . Şimdilik memnunum hastaneden de memnunum. Ama daha önce tecrübe etmediğim için %100 eminim diyemiyorum ki. Bi kez doğum yapmış olsam tamam düper çok memnun kaldım yine onda yapayım dersin de . İlk tecrübede doktor ne dese tamamdır diyorsun doktor bilir diyorsun. Ama son haberlerden sonra körü körüne güvenemeyeceğimi düşündüm. Allah kprusun ama gebeliğimde bebekte ya sıkıntı varsa da doktor tespit edemezse ben bunu nwsıl anlayabilirim ki? Doktor her şey güzel diyince bende evet güzel diyip evime geleceğim neticede . O yüzden memnun olup olmama meselesi değil tecrübesizliğin. Arkadaşım çok iyi bir hastaneye gitmesine rapmen 7. Ay a kadar her şey yolunda dendi halbuki bebekte bir sürü sıkıntı varmış 2. Bir doktora girtiğinde bunu öğrenmiş . Nasıl aylardır hiçbir şeyi yok denmiş sana dediler.

Kızlar benden size tavsiye tek doktor ile devam etmeniz, ben maalesef ilk gebeliğimde hem fransada ailemin yanında hem türkiyede kontrol edildim ve gelişme geriliği vardı bebekte geç farkedildi, cihazlar farklıdır vs denildi geç farkedilince müdahale edilemedi. Bazende doktor risk almıyor aman zaten ordada kontrol oluyor ordaki doktor baksın söylesin modunda. Kensinlikle tasiye etmiyorum. Tek biri baksın kafanıza bir şek takılırsada başka birine muayene olun ama sürekli iki doktor çok ⚠️riskli

Kızlar benden size tavsiye tek doktor ile devam etmeniz, ben maalesef ilk gebeliğimde hem fransada ailemin yanında hem türkiyede kontrol edildim ve gelişme geriliği vardı bebekte geç farkedildi, cihazlar farklıdır vs denildi geç farkedilince müdahale edilemedi. Bazende doktor risk almıyor aman zaten ordada kontrol oluyor ordaki doktor baksın söylesin modunda. Kensinlikle tasiye etmiyorum. Tek biri baksın kafanıza bir şek takılırsada başka birine muayene olun ama sürekli iki doktor çok ⚠️riskli
İyi ama böyle bir şey için o zaman tüm gebelik sürecini türkiye’de geçirmem gerekir, eşimin hamileliğim boyunca yanımda olmamasını ne ben kabul edebilirim ne de eşim kabul eder zaten.
Allah korusun tabi böyle şeyleri ama bazen mecburiyet durumunda kalınca ister istemez 2 doktorla ilerlenmesi gerekiyor. 2 doktora da güveniliyosa sorun yaşanmayacağına inanmak istiyorum ben.

Kızlar meraba bugun 6+0 oldum. Sürekli bende gaz oluyor afedersiniz tuvalete cok cıkamıyorum 3 gunde bir oda az az sekılde. Benim gibi olan var mı progestan kullanıyorum fitil acaba o mu yapıyor
Gaz ve şişkinlik sorunları için doktorum Solgar’ın Pysillum Husk Fiber’ini önerdi sabah aç karna bir tane eğer yetmezse iki tane, ve bunu tüm gebelik, lohusalık ve emzirme sürecinde kullanacağız hiçbir zararı yok dedi ben memnunum 5 aylık gebe gibiydim şişkinlikten nefes alamıyordum çok iyi geldi bende 6+5 🙋🏼‍♀️🧿

Merhaba bizimde ailelerimiz başka şehirde. Bunu bende düşündüm doğumu ailelerin olduğu kendi memleketimde yapmayı.
Doktoruma güvenmiyorum değil. İlk gebeliğim ve ilk doktorum . Şimdilik memnunum hastaneden de memnunum. Ama daha önce tecrübe etmediğim için %100 eminim diyemiyorum ki. Bi kez doğum yapmış olsam tamam düper çok memnun kaldım yine onda yapayım dersin de .
Biraz fazla kaygıya düştüğünü hissettim açıkçası ben canım. bence olumsuz kötü olabilecek düşüncelerden ve yorumlardan kendini sıyırmaya çalış 🌸
Zaten türkiye içerisinde başka şehirlerde 2 doktora gideceğin için bırak 2 doktoru 10 doktora girsen (ultrasonların hariç) yapılan testlerin e nabızına kayıtlı olan her bilgiyi diğer doktorlar da görebiliyor. Aynı tahlilleri ihtiyaç olmadığı sürece bile istemezler. ben de burada yaptırdıklarımı TR’ye getireceğim TR’de yaptıracaklarımı da buraya getireceğim.
Benim de ilk gebeliğim, insan ister istemez bilmediği için bazen endişeye kapılabiliyor.
Allah korusun bir şey olacak olsa ne iyi doktorlara da gidilse dahi çözüm olamayabiliyor. Gebelik açısından tecrübesizim. Ama kadın doğumcular üzerine tecrübe edindim 😂 O yüzden tabi ki daha çok araştıracağız içine sinmeyen varsa değiştireceksin, tedbir alacağız. Gerisi yaradanda veren o hamdolsun ♥️🙏
Sürekli kaygı ve streste olursak bebişlerin gelişimi de çok kötü etkileniyor. Sen de çok düşünme yönünü çiz tedbirini al kalbinden geçene inan ♥️ herkesin yolu bambaşka çünkü 😘😘

İyi ama böyle bir şey için o zaman tüm gebelik sürecini türkiye’de geçirmem gerekir, eşimin hamileliğim boyunca yanımda olmamasını ne ben kabul edebilirim ne de eşim kabul eder zaten.
Allah korusun tabi böyle şeyleri ama bazen mecburiyet durumunda kalınca ister istemez 2 doktorla ilerlenmesi gerekiyor. 2 doktora da güveniliyosa sorun yaşanmayacağına inanmak istiyorum ben.
Mecbur olunca tabiki dicek bişey yok. Ama takipi bırakmayın daha dikkatli olmakta fayda var

İki doktor konusunda tecrübemi paylaşmak isterim. İlk doktorumla gebelik sürecimi tamamlamıştım. Ancak 30. haftalarda doktorun söylediği bir söz çok zoruma gitmiş saatlerce evde ağlamıştım. Ama eşim doktorumuzu seviyordu bir de ben ehvamlı olduğum için doktoru haklı görüyordu ve doktorumla süreci tamamladım. Ancak süreç boyunca 3-5 kez farklı hastanelerin doktorlarına gidip bir de onlara baktırdım. Bunu yapabilirsiniz ki bence şu kafamla gerek yokmuş. Yani illa takipli doktorunuz olmasına gerek yok 2.doktorun.
Bu gebeliğimde ise eşim yine aynı doktora gidelim dedi ancak kabul etmedim. Detaylıda gittiğim doktoru seçtim. Ve içim çok daha rahat olacak bu süreçte. İlk gebeliğimdeki doktorum iyidi ama biraz mesafeli ve fazla ciddiydi soru sorarken çekiniyordum. Bu doktorum sıcakkanlı ayakta karşılıyor yolcu ediyor vs. Aynı hastane yanyana doktorların odası ilk doktorumla karşılaşırım diye çekiniyorum tabi. İkincide ona gitmeyip ayıp etmişim gibi hissediyorum ama rahat edeceğim seçimi yapmak istedim

İki doktor konusunda tecrübemi paylaşmak isterim. İlk doktorumla gebelik sürecimi tamamlamıştım. Ancak 30. haftalarda doktorun söylediği bir söz çok zoruma gitmiş saatlerce evde ağlamıştım. Ama eşim doktorumuzu seviyordu bir de ben ehvamlı olduğum için doktoru haklı görüyordu ve doktorumla süreci tamamladım. Ancak süreç boyunca 3-5 kez farklı hastanelerin doktorlarına gidip bir de onlara baktırdım. Bunu yapabilirsiniz ki bence şu kafamla gerek yokmuş. Yani illa takipli doktorunuz olmasına gerek yok 2.doktorun.
Bu gebeliğimde ise eşim yine aynı doktora gidelim dedi ancak kabul etmedim. Detaylıda gittiğim doktoru seçtim. Ve içim çok daha rahat olacak bu süreçte. İlk gebeliğimdeki doktorum iyidi ama biraz mesafeli ve fazla ciddiydi soru sorarken çekiniyordum. Bu doktorum sıcakkanlı ayakta karşılıyor yolcu ediyor vs. Aynı hastane yanyana doktorların odası ilk doktorumla karşılaşırım diye çekiniyorum tabi. İkincide ona gitmeyip ayıp etmişim gibi hissediyorum ama rahat edeceğim seçimi yapmak istedim
Vayy ayakta karşılayıp uğurlamak mı? Çok iyi 😃 Hangi hastane hangi doktor acaba

Kızlar şu an konuşulanlarla alakasız bi soru sorucam kusura bakmayın ama acı yemekler yiyomusunuz ? Ben baharatlı ve acı yapıyorum yemekleri sanırım .

Gaz ve şişkinlik sorunları için doktorum Solgar’ın Pysillum Husk Fiber’ini önerdi sabah aç karna bir tane eğer yetmezse iki tane, ve bunu tüm gebelik, lohusalık ve emzirme sürecinde kullanacağız hiçbir zararı yok dedi ben memnunum 5 aylık gebe gibiydim şişkinlikten nefes alamıyordum çok iyi geldi bende 6+5 🙋🏼‍♀️🧿
Doktoruma sorayım canım teşekkürler

Ne kadar sürede etkisini gösterdi peki? Ertesi gün hemen geçti mi şişkinlik yoksa bikaç gün kullanım sonrası mı ben de danışacağım doktora, haftalardır şişkinliğim var geçmeyecek böyle büyüyecek heralde diye içimden geçiriyodum 😂

X