Popüler Konu 2025 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Minimum %60 oranında artıyosa her şey yolundadır. Ki öyleye benziyo canım hayırlı olsun yeniden. 😍🧿 Ama bence çok fazla üzerine düşüp sürekli yaptırıp kendini strese sokma.🙏 Benim doktorum 1 kere yaptı geçti o da benim isteğimleydi.
Ya ben son iki testi aynı hst de farklı saatlerde yaptırdım o da fark ediyomus sanırım aynı saat dedi arkadaslar da %60 üstü oranında artıyo hesapladığım kadarıyla 🥲 ay cok stresmiş cidden daha kese sonra kalp atışı vs

Bu arada bebis supriz oldu ama benim tamamlayici saglik sigortam var yatarak, seneye cocuk dusundugumz icin fiyat aldik sadece dogum muaynesiz sekilde bize 90 bin lira fiyat verilei, alianz sigorta bide bekleme sureside var, bagli oldugu hastanelerde dogum yapsak sadece daha uyguna gelir yani..

Benim Türkiye Sigorta, tam hatırlamıyorum ama 37-40 arasındaydı
Merhaba canım evet benim de Tss var ve doğum teminatlı. yeniletseniz bile doğum teminatı ekletirseniz yine bekleme süresine dahil oluyosunuz. Bekleme süreli her şirketten şirkete değişiyor. benim 1 yıldı. 2. Yılım yenilendi aktifleşti doğum teminatım da ama dahaca kullanmadım türkiye’ye gelince bakacağım önümüzdeki ay ♥️ çünkü gebelik kontrolleri testler filan her şey dahildi, yurtdışında hep ücretini ödüyorum. Sağlık olsun da yeter ki sorun değil ♥️

Fiyatlara gelince, fiyatlar kişiden kişiye, şehire, yaşa ve önce ki ya da şu an ki poliçelerinizi ne kadar kullandığınızla ve hatta mevcut rahatsızlıklarınız varsa hepsine göre değişiyor fiyatları. Hatta muaf da bırakılır rahatsızlık varsa bazı şeyler. Herkesin fiyatı farklıdır yani. Mesleki olarak da bildiğim şeyler :)
Ama şunu söyleyebilirim gelecekte gebekik düşünen kişi poliçe fiyatları artsa bile daha karlı olur, çünkü ona göre hastane doktorlar lablar doğum fiyatları ve doğum sonrası çocuk anne kontrolleri filan da derken kata kat artıyor zaten. Bu son yıl poliçem yenilenirken çok artmış fiyatı indirim almama rağmen ben de şok oldum yüksekti, ki geçen yıl neredeyse hiç kullanmamıştım bile poliçemi yani 3 kere filan 2’si de zaten acilden kullanımdı 😂
Ama şu anda sizlerden gördüğüm kadarıyla ortalama hastane fiyatlarına karşılık yine de karda olabildiğimi görüyorum ki düşündüğüm hastane doktor fiyatları ne dahaca bilmiyorum zaten.
Umarım faydalı olmuştur, soracağınız başka şey varsa yardımcı olmaya çalışırım 🌸😘

Evet, şimdi yenilerken biz 1 kere gitmiştik eşimle benim fiyatım çok artmamış. Oğlumun fiyatı baya artmış. Şu an verdiği fiyatla hemen hemen aynı fiyata geliyor hastanenin. Ben de şeyden emin olamıyorum. İkinci sene yenilenirken daha çok artırırlar mı? Bu sene kullanmadım çok artmadı. Ama 6 aydan sonra hamile kalırsam yenilemeden önce mecbur muayene olacağım. Şimdi 40 bin mesela seneye 100-120 falan çıkar mı? Nasılsa ilkini yaptırdılar, bunu da yaptırmak zorundalardır diye fahiş fiyat çıkar mı diye kararsız kaldım.Çevremde de bu şekilde doğum yapan da yok. Bir yandan çok derin düşünme yaptır gitsin diyorum. Diğer yandan da amaan aynı para ekletsen ne ekletmesen ne diyorum. Şimdi eşim gelene kadar araştırayım dedim sonra yüz yüze konuşup karar vereceğiz bakalım

Kızlar böyle konunuza da direkt salgın sigortayı görünce kusura bakmayın ☺️

Çok güzel tatlı heyecanlar. Allah güzel ve rahat bir hamilelik geçirmenizi, sağlıkla da kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 💕

Benim Türkiye Sigorta, tam hatırlamıyorum ama 37-40 arasındaydı

Evet, şimdi yenilerken biz 1 kere gitmiştik eşimle benim fiyatım çok artmamış. Oğlumun fiyatı baya artmış. Şu an verdiği fiyatla hemen hemen aynı fiyata geliyor hastanenin. Ben de şeyden emin olamıyorum. İkinci sene yenilenirken daha çok artırırlar mı? Bu sene kullanmadım çok artmadı. Ama 6 aydan sonra hamile kalırsam yenilemeden önce mecbur muayene olacağım. Şimdi 40 bin mesela seneye 100-120 falan çıkar mı? Nasılsa ilkini yaptırdılar, bunu da yaptırmak zorundalardır diye fahiş fiyat çıkar mı diye kararsız kaldım.Çevremde de bu şekilde doğum yapan da yok. Bir yandan çok derin düşünme yaptır gitsin diyorum. Diğer yandan da amaan aynı para ekletsen ne ekletmesen ne diyorum. Şimdi eşim gelene kadar araştırayım dedim sonra yüz yüze konuşup karar vereceğiz bakalım
Kızlar böyle konunuza da direkt salgın sigortayı görünce kusura bakmayın ☺️

Çok güzel tatlı heyecanlar. Allah güzel ve rahat bir hamilelik geçirmenizi, sağlıkla da kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 💕
Asıl amacımız bilgi paylaşımı yapabilmek hiç sorun değil canım yeter ki faydamız olsun birbirimize 🌸

Ben önceki sene 12.000’e yaptırmıştım, bu sene yenilenirken bir sürü son indirimle 35.000’e filan gelmişti. Her ay fiyatlar revize oluyordur eminim. o dönem yeniletirken oyy dedim bu nası fark bekleme yenilemeden mecburum diye mi düşündüm sizin gibi diğer sigorta şirketlerinden de fiyat aldım, ama diğer sigorta şirketleri şaka gibi daha yüksek ya da aynı fiyatı verdiler. Demek ki normali böyleymiş dedim. benim sigorta şirketim de bupa acıbadem 6 yıldır acıbademliyim uzun zamandır onlarla çalıştığım için indirim konusunda bi tık daha yardımcı olmuşlardı bi de gayet memnunum alternatif hakları da güzel, sorun yaşacağımı düşünmüyorum yine inşallah tabi 🙏🌸
Dediğim gibi gebe olunduğunda zaten poliçe yapılmıyo şu an planlıyosanız da zaten hastanelerle anlaşıp teklif alıp pazarlık yapabilirsiniz hemen hemen aynı fiyata gelebilir bekleme süresi beklemezsiniz en azından. Ama bekleme sürelerine göre bekleyip plan yapacaksanız kesinlikle yaptırın derim. Benim min 3 katı arttı fiyatı evet ama hastane fiyatları neredeyse 5 katı artmış mesela.
Seneye tss poliçeler bile 100bin bandında olursa hastaneler kim bilir kaç olur aman olmasın yazık ülkenin geldiği hale ya, devlet hastanelerinin nasıl olduğu zaten ortada 😔🙏

Arkadaşlar embriyo kesenin içinde ne zaman görünür ? Şimdi ben keseyü gayet net gördüm ama doktor emnriyodan vs bahsetmedi . Şimdi kese film ine de baktım bi şey yok. Bu normal mi? İleriki dönemlerde mi görünüyor o? 10 mm kese var ama baktım bişi yok doktorda bahsetmedi

Arkadaşlar embriyo kesenin içinde ne zaman görünür ? Şimdi ben keseyü gayet net gördüm ama doktor emnriyodan vs bahsetmedi . Şimdi kese film ine de baktım bi şey yok. Bu normal mi? İleriki dönemlerde mi görünüyor o? 10 mm kese var ama baktım bişi yok doktorda bahsetmedi
Normal kuzu benim de 6,5 mm çıktı kese ama bebikoyu göremedik. Bu doktorun kullandığı cihaza göre bile değişebiliyomuş. O yüzden doktorum bana da 2 haftasonra gel hem görürüz hem de kalp atışlarını duyarız inşallah dedi 🤲🏻🧿
Sen de tedirgin olma hemen içimi ferah tutalım 😍🙏, 7 haftasında gözükenler varmış hatta.

Asıl amacımız bilgi paylaşımı yapabilmek hiç sorun değil canım yeter ki faydamız olsun birbirimize 🌸

Ben önceki sene 12.000’e yaptırmıştım, bu sene yenilenirken bir sürü son indirimle 35.000’e filan gelmişti. Her ay fiyatlar revize oluyordur eminim. o dönem yeniletirken oyy dedim bu nası fark bekleme yenilemeden mecburum diye mi düşündüm sizin gibi diğer sigorta şirketlerinden de fiyat aldım, ama diğer sigorta şirketleri şaka gibi daha yüksek ya da aynı fiyatı verdiler. Demek ki normali böyleymiş dedim. benim sigorta şirketim de bupa acıbadem 6 yıldır acıbademliyim uzun zamandır onlarla çalıştığım için indirim konusunda bi tık daha yardımcı olmuşlardı bi de gayet memnunum alternatif hakları da güzel, sorun yaşacağımı düşünmüyorum yine inşallah tabi 🙏🌸
Dediğim gibi gebe olunduğunda zaten poliçe yapılmıyo şu an planlıyosanız da zaten hastanelerle anlaşıp teklif alıp pazarlık yapabilirsiniz hemen hemen aynı fiyata gelebilir bekleme süresi beklemezsiniz en azından. Ama bekleme sürelerine göre bekleyip plan yapacaksanız kesinlikle yaptırın derim. Benim min 3 katı arttı fiyatı evet ama hastane fiyatları neredeyse 5 katı artmış mesela.
Seneye tss poliçeler bile 100bin bandında olursa hastaneler kim bilir kaç olur aman olmasın yazık ülkenin geldiği hale ya, devlet hastanelerinin nasıl olduğu zaten ortada 😔🙏

Evet ben ilk doğumumu özelde yaptırmıştım. Test istediklerinde devletten halletmiştim ama test için devlete gittiğimde bile zorlanmıştım. Beklerken oturma yeri bile yoktu, ilgi desen bilgilendirme desen yok. Oğlumdan sonra tss yaptırmaya başladık. Normalde bekleme süresi 1 seneydi 6 aya düşürmüşler. Şu an düşünmeye başladım. 6 ay olunca da ha şimdi hamile kalmışım ha 6 ay sonra bekleyemeyeceğim bir süre değil. Bakalım eşim gelince konuşacağız 2 gün sonra yenileniyor poliçe.

Ben de size doğumdan sonra en azından doğacak bebeğinize tamamlayıcı değil de özel aşıları kapsayan özel sağlık sigortası yaptırmanızı tavsiye ederim. 3 aşıdan yaklaşık toplamda 10 doz aşı olunuyor. Aşılar da en son 1500-2000 lira civarındaydı. Öss ne kadar şu an bilmiyorum ama en azından aşı paralarının üzerine bir miktar eklenip ÖSS olmuş oluyor. Ve taksitli bir şekilde ödemiş oluyorsunuz

Evet ben ilk doğumumu özelde yaptırmıştım. Test istediklerinde devletten halletmiştim ama test için devlete gittiğimde bile zorlanmıştım. Beklerken oturma yeri bile yoktu, ilgi desen bilgilendirme desen yok. Oğlumdan sonra tss yaptırmaya başladık. Normalde bekleme süresi 1 seneydi 6 aya düşürmüşler. Şu an düşünmeye başladım. 6 ay olunca da ha şimdi hamile kalmışım ha 6 ay sonra bekleyemeyeceğim bir süre değil. Bakalım eşim gelince konuşacağız 2 gün sonra yenileniyor poliçe.

Ben de size doğumdan sonra en azından doğacak bebeğinize tamamlayıcı değil de özel aşıları kapsayan özel sağlık sigortası yaptırmanızı tavsiye ederim. 3 aşıdan yaklaşık toplamda 10 doz aşı olunuyor. Aşılar da en son 1500-2000 lira civarındaydı. Öss ne kadar şu an bilmiyorum ama en azından aşı paralarının üzerine bir miktar eklenip ÖSS olmuş oluyor. Ve taksitli bir şekilde ödemiş oluyorsunuz
Teşekkür ederim🌸 bebiş sonrası nası oluyo kullanımlar çok hakim değilim ilk gebeliğim olmasından ama evet çok kişi söylüyor aşıları kapsayan ve kapsamayan poliçelerin olduğunu 🙃
Bu arada sigorta şirketleri içinde yanlış hatırlamıyosam anadolu’da 3 ay bekleme süresi vardı, 1 ay beklemeliler de var ama gideceğiniz hastanelerde geçerli mi onları sorup araştırabilirsiniz.

Karından baktığında benimde görmedi. Sonra vajinal baktı orda gözüktü. Daha karından görmek için erken :))

Kızlar çekirdek cips falan yiyomusunuz ben bugün biraz yedim unuttum geçen haftada yemiştim gerçi ama az araştırmadım bunu hiç çok zararlı bişey mi şuan için
Merhaba, hamile değilken hiç yemediğim cipse ve çikolataya düşüyorum. Elimden geldiği kadarıyla iştahımı çerez ve kuru meyvelerle bastırmaya çalışıyorum ama kabızlığım olmasına rağmen iştahımın maşallahı var 😣😭

Yarın kontoşüm var inşallah keseyi görebilirim kızlar dua edin son adete göre 5+2 oluyor görünürmü pazartesi görünmemişti

Belirtilerde özellikle akşamları gazım çok var göğüslerde çok fazla ağrı bçvar bazen çok canım acıyor bulantı hafif

Yarın kontoşüm var inşallah keseyi görebilirim kızlar dua edin son adete göre 5+2 oluyor görünürmü pazartesi görünmemişti
5+5 gözüktü bende pazartesi canım darısı başına inşallah gözükür bence senin de, ama çok minicikti. embriyoyu göremedik olsun o da sonra inşallah 😍🙏🌸

Canim biz de once sadece keseyi yolk saci olusmus falan dedi oyle gorduk iki hafta sonraya cagirdi kalp atisi icin 🤗 maalesef bu surecler boyle beklemeli saglikla ilerlesinler insallah 😘

Randevum pazartesi bende cok heycanliyim, suan 6+3, pazartesi kalp atisi duyulur sanirim. O kadar merak ediyorum ki atiyormu diye 🥰

Hellllööö kızlar ben de geldim minik tırtılı gördüm bugün kalp atışını da son adet tarihim 4 Eylül 6 haftalık olduk, sanırım ben de haziranda doğuracağım❤️🙏 ismim Duygu 34 yaşındayım 5 aylık evliyim Eskişehir’den Ankara’ya yeni taşındım seviyorum sizleri😇🤍

X