2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Kızlar sizde bu şekildemi hesapliyorsunuz geçen bir yerde gördüm çok farklı idi
Herkes hafta hesabını bilmiyor diye 2 haftayı boş geçip 18de 4 aylık diyorum mesela o da ay sonuna tekabül ediyor. Bizim için hafta hesabı önemli diye her ay sonu 4 aylık 5 aylık diye söylüyorum sorana

Ben de pendik medipole gidiyorum benim doktorum 22+ da yaptır dedi

Bizde şimdi hastaneden çıktık, kızımm oluyoor ekleyebilirsin canım B BirNBirE Bir oğlum vardı, bir de kızım olucak çok sevindim valla yalan yok
Ohh maşaallah ben bugün kontole eşimle gidemedim. Eve geldim kesinleşti kızmış diyorum oğlan olsa bu kadar sevinmezdin diyor yine sevinirim tabi ama gönlümden geçen hep kızdı Allah hepimize evlatlarını hayırla güzelliklerle yetiştirmeyi nasip etsin

Bu arada ben acıbadem ataşehire gidiyorum. Bana ayrıntılı ultrason için 20. Hafta git dedi doktorum. 24. Haftada şeker yüklemesi yapılcakmış. Neden 20 dedi bana acaba hastaneden hastaneye değişiyor mu bu işler

Acaba bebiş doğduktan sonra kolik olup olmamasına göre mi alsak?belkinde hiç gerek kalmayacak(inşallah)

Mart-nisan ayına kadar alınacak listesi yapacağım, şu salıncak hakkında güzel yorumlar okudum ve listemin başına ilk sıradan giriş yaptı. Yaylıymış ve bebek kıpırdadıkça sallanıyorumuş. Bunu monte ederken yere çok yakın monte etmek ve altına yumuşak bir minder de koymak lazım. Onun haricinde güvenli ve kullanışlıya benziyor, özellikle kolik bebek anneleri yorum yapmış. Size de fikir olur diye paylaştım

Eklentiler

• IMG_20240129_164438.jpg
    71,5 KB · Görüntüleme: 93
Bu yazının üzerine ben de şunu ekleyeyim. Otomatik sallanan ana kucağı mı babyjörn mü? İksiinin de işlevi aynı galiba değil mi? Tecrübeli anneler bilgilendirsin piliis
Bende babyjörn var onu hiçbir şeye değişemem çünkü çok pratik her yere taşıyabiliyor olmak özellikle ananeye babaneye eşe dosta giderken atıp arabaya ordada kullanmak çok rahat ettirmişti beni. Elektrikli sallanan olanı kullanan arkadaşım taşıyamıyordu yanında hatta evde tekse odadan odaya geçirmek bile zor geliyor diyordu ve 6. Ayda bebiş sığmadığı ve haraketlendiği için güvenlik sebebiyle kullanamadı. Ben neredeyse 8 ay kullandım. Ama fiyatı artmış baya, ikinci el tercih edilebilir kılıf komple çıkıp yıkanabiliyor gayet mis. Ya da muadilleri vardı uygun fiyatlı, muhtemelen aynı görevi görecektir tercih edilebilir.
Ek olarak babanesi dayanamayıp graco salıncak aldı onun ölçüleri büyüktü mesela, titreşimli değildi ama beyaz gürültü vb sesleri vardı 6 farklı hızda sallanabiliyordu, yatak kısmı diğer elektrikli ana kucaklarına göre oldukca genişti onuda 9 aya kadar kullandım. Odasında sabit duruyordu arada gece inat edip uyumadığında sesi açıp ona koyup uyuyordum ben modeli graco lovin hug olması gerekti sanırım.

Ben de pendik medipole gidiyorum benim doktorum 22+ da yaptır dedi

Bana da 24 haftalıkken yaptırabilirsiniz dedi. neye göre farklı hafta dedi anlayamadım

Banada 22. Hafta dedi kızımda 20. Haftaya yakın yaptırmıştım. Hepsi sınır içinde kızlar bir problem olacağını düşünmüyorum

Yok ya benimki de salıncaklı ama bizde baya baya kullandık + tek elimde bebe tek elimde salıncak ben taşıyordum bence bu modele bağlı. Acaba şu geniş mom4 tipli falan mıydı ? Kesinlikle çocuğa göre alınması gereken bir ihtiyaç

Ay bu bilgiler çok iyi geldi bana ilaç gibiYalnız ben Manuel hareket eden babyjörnün, elektrikli daha kompleks gibi görünen ana kucağından pahalı olması gerçeğini kabul etmekte güçlük çekiyorum

Ay bu bilgiler çok iyi geldi bana ilaç gibiYalnız ben Manuel hareket eden babyjörnün, elektrikli daha kompleks gibi görünen ana kucağından pahalı olması gerçeğini kabul etmekte güçlük çekiyorum
Ben mesela anakucağı almamıştım. İsofixli puset almıştım,arabadayken arabaya monte ediyorduk, arabadan çıkarken söküyorduk. Altı sallanıyordu ve evde de onu kullanıyorduk, zaten 6-7 ay kullanılıyor evde. Hareket ettikçe sallanıyordu, bir taşla iki kuş olmuş oldu. Bu da sana fikir olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…