2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Benim etrafımda kötü örnekler çok fazla. 3-5 binin önemi yok diyip erteliyorum. Ertelemek bir hedefe doğru ilerlemek gibi benim gibi sıkıntılı gebeliklerde iyi hissettiriyor.
Allah korktuğunu yaşatmasın. Tamamen farklı deneyimlerden geçiyoruz farklı karakterlerdeyiz bunu düşünürsem çekerim diyip aksine bu haftalarda alışveriş yapmak bana iyi geliyor mesela. Benim için belirleyici kriter cinsiyetti gebelik haftası değil.

Kızlar bu hafta finallerim vardı gece gündüz ders çalıştım gittim geldim falan hiç okuyamadım 50 sayfa birikmiş 😬 haftasını da kardeşimin damat bohçasını götürme işi vardı hallettik. Anca düze çıktım çok yoruldum valla 🫠
Hoşgeldin işlerini halletmene sevindim 🫠🌺

Kızlar doktordan geldim her şey yolunda çok şükür. Tiroidim bir tık yüksek çıkmış ama doktor dediki sağlık ocağında bekletiyorlar ondan da olabilir. Sen aç karnına hastanede kan ver ona göre ilaç başlarız dedi. Veeee miniğim sonunda cinsiyetini gösterdi 😍😍🥳🥳🥳
Kızımız oluyormuş 😍😍😍😍 B BirNBirE canım sana zahmet eklersin tabloya♥️
Hayırlı olsun kızçen 🥰😍 Sağlıkla kucağıniza alın inşallah 😍😍

Kızlar doktordan geldim her şey yolunda çok şükür. Tiroidim bir tık yüksek çıkmış ama doktor dediki sağlık ocağında bekletiyorlar ondan da olabilir. Sen aç karnına hastanede kan ver ona göre ilaç başlarız dedi. Veeee miniğim sonunda cinsiyetini gösterdi 😍😍🥳🥳🥳
Yaaaa hayrilli olsun prensesin 😍😍😍

Son hormon terbiyecisiyim ben daha aileme haber vermedim 😃
Sen ne zaman haber vereceksin canım, benim de bilen sadece 3-5 kişi annem babam kardeşim 2 arkadaşım, eşimin ailesinden kimse bilmiyor hala, 6 şubattaki kontrolümuzde de herşey yolunda olursa söylemeyi düşünüyorum

Cinsiyetini öğrenen arkadaşlar tebrikler maşallah böyle sizleri gördükçe cinsiyet partisinden vazgeçesim geliyor 😂
Dayanamıyom gidip erkenden öğrenip alışveriş yapmak istiyom birsürü indirimli bebek eşyası görüyom cinsiyet belli değil diye almıyom 😂

Ben de kesinlessin cinsiyet diye bekliyorum sonrasında bakalım ne zaman harekete gecebilirim biraz daha inancimin gelmesini bekleyebilirim benim büyük esyalarin bir kısmı oğlumdan kalma var, en büyük eksikliğimiz kıyafet olacak cinsiyet erkek bile olsa çünkü oğlum Mart bebesiydi 0-3 aylıkları kışlık, 3-6 ayliklari yazlikti mesela 😅 yine de ince tulumları falan vardı uzun kollu, onları giydiririm ama eksigimiz çıkacak :) sepet beşigimiz duruyor ilk 4 ay sığmisti oğlum içine, bu minnoş da 3-4 ay sığar yanımızda kalır, yatak odasında, sonrasi için belki ertelerim sonrayı sonraya bırakırım 😂😂😂 iki minnosu da odalarına geçirebilirim ama park yatak ya da oğlumun yatağının yan korumaliklarini takmamiz onu tekrar besige çevirmemiz ve oğluma bu sefer yeni bir yatak almamız gerek henüz karar veremedim bu kısma belki de hele o zaman gelsin derim 😂😂 oğlumda almadigim otomatik sallanan anakucagi olayı var ama ilk cocugunda kullanan var mı öneriyor musunuz ondan bu sefer alasim var

Ben de kesinlessin cinsiyet diye bekliyorum sonrasında bakalım ne zaman harekete gecebilirim biraz daha inancimin gelmesini bekleyebilirim benim büyük esyalarin bir kısmı oğlumdan kalma var, en büyük eksikliğimiz kıyafet olacak cinsiyet erkek bile olsa çünkü oğlum Mart bebesiydi 0-3 aylıkları kışlık, 3-6 ayliklari yazlikti mesela 😅 yine de ince tulumları falan vardı uzun kollu, onları giydiririm ama eksigimiz çıkacak :) sepet beşigimiz duruyor ilk 4 ay sığmisti oğlum içine, bu minnoş da 3-4 ay sığar yanımızda kalır, yatak odasında, sonrasi için belki ertelerim sonrayı sonraya bırakırım 😂😂😂 iki minnosu da odalarına geçirebilirim ama park yatak ya da oğlumun yatağının yan korumaliklarini takmamiz onu tekrar besige çevirmemiz ve oğluma bu sefer yeni bir yatak almamız gerek henüz karar veremedim bu kısma belki de hele o zaman gelsin derim 😂😂 oğlumda almadigim otomatik sallanan anakucagi olayı var ama ilk cocugunda kullanan var mı öneriyor musunuz ondan bu sefer alasim var
Bu yazının üzerine ben de şunu ekleyeyim. Otomatik sallanan ana kucağı mı babyjörn mü? 😂İksiinin de işlevi aynı galiba değil mi? Tecrübeli anneler bilgilendirsin piliis🤭😂

B BirNBirE canım ve anadolu yakasındaki diğer arkadaşlar. Bilgi vermek adına yazıyorum. Maltepe tıp merkezinde detaylı ultrason 1820₺. Az önce arayıp sordum haberiniz olsun 🌸
Bilgi için teşekkür ederim .

Az önce Pendik medipolde kontrolüm vardı .
Kızım kıpır kıpır maşallah yerinde durmuyordu❤️12cm olmuş boyu.🧿 Şuan için herşey normal dedi 14+5 çıktık .
24 haftalık iken detaylı istedi. Medipolda fiyatı 2400 gibi bir fiyatmış.

Ben kullandım canım tepe tepe kullandığım eşyalar serisinde başı çekiyor ama kesinlikle çocuktan çocuğa değişecek bir olay. Benimki çok rahat duruyordu arkadaşımın bebeği hiç durmadı mesela. Aynı marka aynı fonksiyonlar.Ben hangi odada iş yapıyorsam ana kucağı benimle geziyordu duş bile alıyordum sayesinde 🤓

Bilgi için teşekkür ederim .

Az önce Pendik medipolde kontrolüm vardı .
Kızım kıpır kıpır maşallah yerinde durmuyordu❤️12cm olmuş boyu.🧿 Şuan için herşey normal dedi 14+5 çıktık .
24 haftalık iken detaylı istedi. Medipolda fiyatı 2400 gibi bir fiyatmış.
Aaa sende mi Pendik Medipole gidiyorsun 🫠
Maşallah kuzuna sağlıkla büyüsün 🩵🙏🏼 Bana detaylı ultrasona 2700 dediler.

Bu yazının üzerine ben de şunu ekleyeyim. Otomatik sallanan ana kucağı mı babyjörn mü? 😂İksiinin de işlevi aynı galiba değil mi? Tecrübeli anneler bilgilendirsin piliis🤭😂
Bak bunun kıyasını yapamam babyjörn hiç kullanmadım. İşlevi aynı mantık bebek güvenli yerde oyalansın diye koyuyoruz biri bebek hareketiyle sallanıyor diğeri otomatik müzikli falan
Bu arada ne kadar doğru bilmiyorum ama otomatikte olsa normal ana kucağı da olsa kolik bebeklere çok iyi geliyormuş. (Çok şükür kolik değildik)

Bugün cinsiyetler belli olmuş yine hayırlı olsun kizcen sağlıcakla gelsin ❤️🥰

Benim bebeğim hiç durmamisti onda sürekli benim kucagimdaydi. Belki senin bebeginde durum farklı olur. Ben doğumdan sonra bebeğin huyuna göre ikinci el almayı düşünüyorum.

Kızlar sizde bu şekildemi hesapliyorsunuz geçen bir yerde gördüm çok farklı idi

Eklentiler

• IMG_20240129_161549.jpg
    IMG_20240129_161549.jpg
    146,7 KB · Görüntüleme: 51
X