2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Canım bende senin gibiydim 39+3 iken doktoruma kanalda degilse hocam isterseniz süreci başlatalım artık dedim ertesi gün 39+4 te sezaryen oldum. Bana da herkes soruyordu hergun doğdu mu dogdu mu diye. Eşim kayinpederim başka bir şey için arıyordu mesela direkt telefonu doğum mu başladı diye açıyorlardı. Hiç stres olma bir kadın dogumcu doguramayan kadın görmedim herkes bir şekilde doğurdu demişti öyle düşün zamanını biliyor annesi o

Canım bizde de aynı durumlar iki taraftan ailelerimiz komşularımız bile dün bir akrabaya gittik karnında küçükmüş bebeğin de küçük olur kiloyu da hep sen almışsın daha niye doğmamış vallahi bir moral bozuyorlar
Dört gözle bekliyom kızımı benimle aynı sürede hamile olan kuzenim vardı bebeği 1 aylık olucak bizim nazlı kızımızın keyfi yerinde gelmiyor

Benim oğlan martta doğdu ben haziran ayı geldiğin 3 aylıktı o zaman verdim idrarda kristal çıkması denen bir şey var suyun içinde doğan bir çocuğun ihtiyacı olur dedim ki zaten o ara 2. Ay aşısı calpol da almıştı ben ondan sonra başladım 3. Ayında sık sık verdim doğru birşey mi dersen bilmem ama pişman değilim büyük ihtimal kızımda da 2. Ay aşıdan sonra veririm ama büyük konuşmiyim gene

Kuzum hiç takilma o yorumlara ben 65.5 kg ile doğuma girdim boyum da uzun zapzayiftim bebeğim gayet de güzel kilosunda doğdu şuan 57 kiloyum yani doğum öncesi kilomdayim. Hoş kilolu olsaydim da umrumda olmazdı bir can büyüyor içerde kolay değil. Ama o bebeğin küçük olur zorbalamalarina bende maruz kaldım. Benle hamile kalanlar da hep doğurdu en sona ben kalmıştim ama bebis doğar doğmaz yıktı ortalığı aglayarak çok güldü ameliyat ekibi senin işin var bununla diye. Belli ki yeri hala rahatmis

sağlıkla gelsin inşallah Zeyno hanım aslında kafaya kimseyi takmam ama psikolojikmen kötü durumdayım Allahım sağlıkla hayırla gelsin artık

Canım sagmayimca damar damar oluyor onu napiyosun
Benim çok şişiyor sağmayınca ama bebeği emzirmeden -ya da eğer çok doluluk hissediyorsam- elimle o doluluğu boşaltıyorum o kadar. Hiperlaktasyında memeyi tam boşaltmamak kazımmıl yoksa süt artarak gelirmiş… çocuk da tazyikten şçmek şstemiyot

sağlıkla gelsin inşallah Zeyno hanım aslında kafaya kimseyi takmam ama psikolojikmen kötü durumdayım Allahım sağlıkla hayırla gelsin artık
Cabım her gebelik ve doğum çyküsü kendine özgü. Neden csnını sıkıyorsun, soran sorsun.. 40’ı geçip normal doğuran bile oluuor tamamen basip işi. Sen bol bol dua et, geç doğması kötü bir şey değil ki daha iyi işte içeride kg alır

Bn de randevu bekliycm canm doktor da bir sorarım zatn ters giden birşey yok sa vermem.blki

Ben 40+0da doğurdum doğmasa 42ye kadar bekleyecektik. Yani beklemeye bir engelimiz yoktu. Bana da her gören soruyordu doğmadı mı diye onun keyfi ne zaman isterse diyordum. Çünkü öyle. Sen insanları duyma kendini strese sokma. O geleceği zamanı çok iyi bilir

Hepiniz haklısınız ama eminim anliyorsunuzdur beni stres yapıyom korku geliyor içime Allahım sabır versin bana

Canım haklısınız ama elimde değil çevre beni ilk defa çok etkiledi strese sokuyorlar artik her gören soruyor herkes arıyor dalga gecer gibi annesinin karnında disi çıktı diyenler var ya catliycam valla artık

Ay yenidoğan için çok tehlikeli doktor direkt bunu herkesin yanında öpmeyeceksiniz öptürmeyeceksiniz bu çocuk için uçuk çok tehlikeli dedi.
sizi öpmesin kardeşini hiç öpmesin nasıl engel olacaksınız bilmiyorum ama çok zor şapır şupur öpüyo benim kız

Of of of benide suan nasil opuyor opme desemde ansizin geliyor. Bana gecerse Ben bile yaklasamam ay cnm cok sıkkın ya

Memesini mi ovuyor. Bunu da ilk defa duydum. Amac ne ki

Memesini mi ovuyor. Bunu da ilk defa duydum. Amac ne ki
Kuzum hafif dolu gibi ya bebek memesi ovup dağıtacak yani. Doktorlar kesinlikle dokunmayın apse olur diyor. Eskiler öyle yapardı bir iki gördüm eşime dedim ben dersem yanlış anlar sen bak görünce söyle ovmasin apse olur dedim eşim denk gelince söyledi.

Ben toparladım canım şükür memede normale döndü ama antibiyotikten mi bilmiyorum şuan biraz daha rahatım. Darısı sana olsun

Evet doktorlar bu durumda ellemeyin diyorlar ondan yapiyordur. Kotu niyeti yok iste bildiğini yapiyorda bildigi artik dogru degil :)

Evet doktorlar bu durumda ellemeyin diyorlar ondan yapiyordur. Kotu niyeti yok iste bildiğini yapiyorda bildigi artik dogru degil :)
Öyle kuzum eski kadınlar ovarlarmış kötü niyetinden değil ama bana söylese daha mantıklı olurdu mesela zaten arada kısa ziyaretler yapıyorlar bende kalp kırmak istemiyorum bu durumlarda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…