2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Kızlar merhabaaa hani doguma ne kadar kaldı diye bir ayak ayak üstüne atma hareketi vardı (sırtını duvara yaslayıp ayaklarını uzatıp ayak ayak üstüne atmaya çalışma) onu yapamayip doğumu yakın tarihte olan var mııı? Dün yapabiliyordum bugün yapamıyorum acaba dedim minnoş gelmeye mi karar verdi ?

Canım bir haftadır deniyom acayip zor atabiliyom gitgide daha da zorlaniyom ne kadar doğru bilemiyom ama okuduğum kadarıyla alakası yok bazı kişiler birden hiçbir belirti olmadan doğuruyormuş çok araştırma yapıyom ordan biliyom

Bende dün atabiliyordum bugün birkaç kişi göbeğin düşmüş diyince denemek istedi asla iki ayağımida atamıyorum acaba mi dedim Bebeğin kanala girmesi ile bağlantısı var mı acaba diye düşünmüştüm

Valla bende düşünüyom ama yaşamadan da kesin birşeyler söyleyemiyoz hayırlı ve sağlıklı gelsinler inşallah dört gözle bekliyoz yavrularımızı

dimen kız sen nerelerdesin?
Doğum sonrası eşimin köyüne yerleştim gelen giden oldu. Ağrılarım vardı. Oğlum alışma sürecinde daha 20 aylık. Bebeği kıskanıyor hala. Fırsatım olduğunda sadece dinleyebiliyorum
Kaç gündür midem bulanıyor bugün baş ağrısı da eşlik etti. Tansiyonum 8-4 yaram hala sızlıyor 8.güne girdik.
Bebekte sarılık cuma 14.7 dediler 4 günlükken. Sık sık emziriyorum. Biberona sağıp veriyorum hafifliyor gibi kan değerlerine tekrar baktırmadım.

Sizlerde nasıl durumlar ? Takip edemedim herkes iyi mi doğurdu mu?
Doğuranların duyguları nasıl
Ben çok ağlıyorum aşırı duygusal durumdayım. İlk günlere göre iyi ama biri dokununca da ağlayasım geliyor. Hadi sağlıkla bu süreci atlatalım inşallah

Biz bugün 2 haftalık olduk çok şükür benim dikiş ağrılarım baya azaldı ama hala iç dikislerim düşmedi. Ben kendimi çok yorgun çaresiz hissediyorum. Vicdan azabı desen var memem çok acidiginda memeyi çekiyorum bazen oturup ağlıyorum. Bebek ağladıginda bütün dünyam başıma yıkılıyor sanki dile getirmek bile beni o kadar üzüyor ki ama bazen acaba anne olmaya hazır değil mıydım diyorum halbuki hayatımın her bölümünde en çok istediğim şeydi. Ben sanırım lohusaligi yaşıyorum kendimin farkında olmak istiyorum pişman oluyor musunuz? Böyle düşündüğüm için bidaha vicdan azabı işte , kısır döngü

Acaba geliyomuay glin ya sizde
Seni çok iyi anlıyorum bu duygular bir yerden o kadar çok tanıdık gldikiilk anne oldumda neden oldum degil de bn yapmıyorum hazır değilim bu çocuğa haksızlık ama hats onun bnimn gibi annesi olduğu için şansız diyordum daha cok üzülüyorudm sonra o 40 biti iki aylık olduk bize gülücükler beraber dışarı cikmalar heosi geçti bunların heosi çok normal canm

Canım sen lohusa depresyonuna girdin sanırım umarım tez zamanda atlatırsın bende dogurdugum ilk hafta aşırı sinirli agresiftim oğluma 5 yıldır öf demeyen oğlumun yüzüne bakmiyordum ama uzun sürmedi normale döndüm şuan 2;yavrumuda ciğerime soksam rahatlamam seninde gecicek ağrı ve yorgunluk kafa dinleyememe bebeğinin sarılığı derken senin bu hallerin normal emin ol herşey normale donecek

Canım benim de hastanede 8-3 e düştü tansiyonum üstüne kan baktılar o da 8 e düşmüştü. İç kanamadan şüphelendi sanırım doktorum kontroller yapıldı sonrasında 1 ünite kırmızı 1 ünite beyaz kan verdiler bana toparladım ertesi gün çıkışım yapıldı istersen sende bir kan değerlerine baktır senin de düşük olabilir
normal aslında bu düşünceler bence insanin elinde de değil. Geçici olduğunu düşünmek rahatlatacaktır. Meme konusunda benimki direkt memeyi almadı silikon başlıkla emziriyorum onu bile iki gündür başardim acı var ama dayanilmayacak gibi degil. Sagarkenki kadar gibi ama bende üzülüyorum emzirirken valla bazen memeyi cekesim geliyor

Hepimiz bir şekilde benzer şeyleri yaşıyoruz. Kolay değil yepyeni bir hayat yepyeni bir can ve kocaman bir sorumluluk. Derdini anlatamayan birini anlamayan birini anlamaya çalışıyoruz. Üstüne kendi ağrılarımız da var. Evet anne olduk ama bizim de bir canımız var ve biz ne kadar iyi olursak bebeklerimiz de o kadar iyi olacak inşaallah. Bunun için önce kafamızın içini rahatlatmamız lazım. Allah hepimizin yardımcısı olsun, evlatlarımıza gönül rahatlığıyla bakabilmeyi nasip etsin

İnşallah canım. Duygularım yoğun geçiyor. İlki de böyleydi
O prematüre diye düşünüyordum da bu da biraz öyle geçiyor
baktıraykm bi. Doktoruma yazdım. Dikişimin sağ tarafında bi şişlik var dedim kontörle gel derse giderim

Aminnn inşallah canm birazdaha zaman geçince öle bir parçan olyoki sanki doğdundan beri berabermişsin onsuz hiç bir şey düşünemiyorsun evet kızlar artk bir ysnimiz hep aksiyon korku gerilm mutluluk endişe ne ararsan vareee boşuna annelige deliliktir dememişler

Ay Allah yardımcın olsun kuzum benim benim bebede de uzayan sarılık var geçecek bunlarda en büyük sıkıntım gaz problemi bende daraldım bu konuda ama hepsi bitecek bir kaç ay sonra bir bakmışsın birlikte oynuyorlar

Ay gecicek mi inşallah umut oldun hiç bitmicek hayatim böyle sürecek sanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…