2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Kızlar bebeğim 8 günlük oldu. Havalar aşırı nemli. Cam açsak nem yüzde 80’leri aşıyor sıcaklık 27’yğ. Klima açıyoruz 24’lerde ve nem almada. Ama beş gündür burnu aşırı tıkalı. Uykusunda da emerken de çok hırlıyor ve bölümüyor. Dr serum fz ile her emzirme öncesi aç dedi. Açıyorum ama geçmiyor hırıltı

Biz bugün 2 haftalık olduk çok şükür benim dikiş ağrılarım baya azaldı ama hala iç dikislerim düşmedi. Ben kendimi çok yorgun çaresiz hissediyorum. Vicdan azabı desen var memem çok acidiginda memeyi çekiyorum bazen oturup ağlıyorum. Bebek ağladıginda bütün dünyam başıma yıkılıyor sanki dile getirmek bile beni o kadar üzüyor ki ama bazen acaba anne olmaya hazır değil mıydım diyorum halbuki hayatımın her bölümünde en çok istediğim şeydi. Ben sanırım lohusaligi yaşıyorum kendimin farkında olmak istiyorum pişman oluyor musunuz? Böyle düşündüğüm için bidaha vicdan azabı işte , kısır döngü
İlk kizimda ben de ayni boyleydim. Surekli agliyordu kizim uyumuyordu. Cok yorgun dusmustum. Hic dinlenemiyordum. Bi de ailemin yaninda kalmistim. Onlari da da rahatsiz ettigim icin ekstra yuk biniyordu ustume. Meme olayi zaten bir kavustu. Tum acilarin ustune saat basi aglayarak emzirmek. Sagmaya calismak. O kadar kotuydum ki bi gun sikayet edince abim bana malesef geri iadesi yok sen var mi sanmistin dedi. Kırıldım ama kabullenmeye başladım ve ben kabullendikce daha rahat olmaya basladim. Evet yine her şey güllük gülistanlık olmadi ama alismaya başladım. Yavas yavas sen de alisacaksin merak etme. Herşeyin mükemmel olmasini bekleme olmuyor cunku. Oldugu gibi kabul etmeye calis. Sakin kal. Dua et oldugu kadar de. Öyle böyle o da büyüyüp gidecek merak etme.

Kızlar bebeğim 8 günlük oldu. Havalar aşırı nemli. Cam açsak nem yüzde 80’leri aşıyor sıcaklık 27’yğ. Klima açıyoruz 24’lerde ve nem almada. Ama beş gündür burnu aşırı tıkalı. Uykusunda da emerken de çok hırlıyor ve bölümüyor. Dr serum fz ile her emzirme öncesi aç dedi. Açıyorum ama geçmiyor hırıltı
Bizde de öyle sürekli terli olyo hep zibin değistryim yavrum dün arka odaya götürdüm ikimizde o yatakta yatik tek serin yer orasiydi reflü yatağı bile ona cok sicsk veriyor öle uzanip srilck yayilcak yer aryo😂

Of o kdr normal ki. Biz bile bu nem de ne uyuyabiliyoruz ne nefes alabiliyoruz. Bebisler cok sicak zamana dogdular. Benim yatak odasi da hamam gibi salonda klima var odalara etki etmiyor. Salonda da koltuklar rahat degil yatamiyorum. Bende simdiden dusunuyorum bu bebisle yatak odasinda ne yapacagiz diye dedigin gibi bem yuzde 70ler3 dayandi. Sicaklik 29 sansliysak 28 🥲

Başka bir doktora götür canım ve ben yapamıyorum açılmıyor rica etsem acilde hemşirelere yaptırmak için kağıt verir misiniz de bende açamamıştım ama bilmediğinden değil oğlumda devamlı yapardım bebek küçük olduğundan olmuyor hemşire daha iyi açar hem burnunda ne kaldıysa çeker alır

Biz bugün 2 haftalık olduk çok şükür benim dikiş ağrılarım baya azaldı ama hala iç dikislerim düşmedi. Ben kendimi çok yorgun çaresiz hissediyorum. Vicdan azabı desen var memem çok acidiginda memeyi çekiyorum bazen oturup ağlıyorum. Bebek ağladıginda bütün dünyam başıma yıkılıyor sanki dile getirmek bile beni o kadar üzüyor ki ama bazen acaba anne olmaya hazır değil mıydım diyorum halbuki hayatımın her bölümünde en çok istediğim şeydi. Ben sanırım lohusaligi yaşıyorum kendimin farkında olmak istiyorum pişman oluyor musunuz? Böyle düşündüğüm için bidaha vicdan azabı işte , kısır döngü
Geçicek canım bir kaç ay sonra herşeyi unutacaksın çektiğin sıkıntılar bile bir bakmışsın yok olmuş hatta çektiğim tüm sıkıntılara deymiş diyeceksin

Canm başka bir sknti yoksa 37 de küvezde kalmaz 🥰 gerçekten bazen dışarısı anne karnında daha iyi inan bn hergun şükrediyorum 37 de alindi diye çünkü bnde birşeyler ters gitmeye başlamıştı şükür ki bebeğime zarar gelmeden aldılar 🤲
Canım selam 36+0 ım bebeğimde gelişme geriliği var 2400 gr kilosu suan 37 de alınacak ciğer geliştirici yapılmıştı 34 de ama kuveze girer diye üzülüyorum kilosu az diye senin bebek kaç kg doğdu acaba ?

Canım selam 36+0 ım bebeğimde gelişme geriliği var 2400 gr kilosu suan 37 de alınacak ciğer geliştirici yapılmıştı 34 de ama kuveze girer diye üzülüyorum kilosu az diye senin bebek kaç kg doğdu acaba ?
Selam canm bnim bebek ultrason dan bakmışlar di doğumdan bir gün önce 3950 dediler ertesi gün doğum yaptım gün 3300 canm şükür iyiydi kalmadı küvezde ama inan küvezi dert etme senin en fazla kalirsa bir hafta kendilerini hemncik toparlyo zatn icini ferah tut canm inşallah sağlıkla kucağına alırsın canmn🤲🤲🤲💜

Merhaba kızlar. 38+3 haftalik hamileyim . İkinci normal dogumum olucak nasipse . Bugun kahverengi sumuksu akintim geldi . Adet sancim vardı sonra geçti. Doktora sordum dogum yaklaştığı için dedi oluyor .
Sancim falan yok çok nadir oluyor geçiyor.
Benim gibi akıntısı olup nisan diyorlar sanırım buna sonra dogum yapan oldumu acaba ?

Bunların hepsi ilk anneliğin şanından. İkinci doğumun olsaydı bunların hiç birini yaşamayacaktın yaşamayacaksın tecrübeyle sabit. İlk yavrumda annem emzir acıktı dediğinde meme acısından anne acıkmamıştır nolur verme dediğimi biliyorum. Robot değiliz insanız. Vücutta sayısız değişiklik var hormonlar birden düşüşe geçti belki eski haline dönmeyecek karnımız acıyan dikişlerimiz kanayan memelerimiz var üstüne üstük uykusuzluk deli ediyo insanı çok normal değil mi kuzucum bunlar ? Birde eve kapandık sosyal hayat sıfır eşim eve gelse de bi bardak çay içsem diye beklerdim. Şimdi ikinci yavrumda daha az hırpalanıyorum çünkü geçecek biliyorum. Hemde çok çabuk geçecek bu zamanlar ve bebekliğini çok özlicem biliyorum. Az daha sabır inan her şey yoluna girecek 🌸

Bebisleri doğan anneler, bebisleri kucaginiza alıştırmayin telkinleri alıyorum eşim de bende indiremiyoruz kucagimizdan 🥺
Ay vllha bn asla takmam öle bir sey mi olur yeni doğan ilk üç ay temas ile güvende olurlar bn bol bol alyorum kucağıma sarılıyorum babası öle işten gelince alyo odanin icinde konuşa konuşa göğsünde gezdiryo keza oğlum alyo kucagina bnim yardimimla 😍

Bebisleri doğan anneler, bebisleri kucaginiza alıştırmayin telkinleri alıyorum eşim de bende indiremiyoruz kucagimizdan 🥺
İnsan kendini durduramiyor bence bol bol alın eğer çalışan anne degilseniz çünkü gerçekten kucağa alisiyorlar tadını çıkarın bu günlerin en fazla emekleyene kadar kucak istiyorlar sonra durdur durdura bilirsen😁

X