2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Biz doktorunu aradık calpol ve dolven önerdi.Hatta bebeğim o kadar kötü oldu ki arkadaşım doktor onların da 1 yaşında bebeği var fitil ver niye duruyorsun dedi gece ateşi için.Doktoru sıvı alımı güzel olduğu için gelin demiyor yarına kadar geçmezse ateş devam ederse öyle çağırdı.antibiyotik değil ağrı kesici ama bebek böyle de kötü oluyor kullanmasak ne yapacağız

Şok oldum şu an hayırlısı olsun inşallah çok zor bir karar öncesinde karar verip mi yaptınız. Yoksa kaza kurşunu mu?

Ailenin tepkisi hiç hoş olmamis desteksizsiniz resmen bari ilk doğunca 40 gün gelseler o bile yeter sizin için eğer pozitifse

Yaşınız var çabuk karar vermek gerek ama olduysa da ve eşinizle kendi çekirdek ailenizde mutluysaniz bence düşünmeyin mucize olarak bakın. Bebek aldirmak çok zor bir karar hele ki bu kadar çok isteyip de ulasamayan olunca ben mucize olarak görüyorum. Ama eğer ciddi anlamda zorlanacak ve bakamayacaksaniz da polyannacilgin anlamı yok evimizin dinamiğini siz biliyorsuniz iyi düşünün. Evet zman zor geçim ekonomik herşey zor ama eşinizle güveniyorsanız düşünmeyin derim. Ayy testler eski dedin ya yanlış çıktıysa fikri bile düşünmek sizin için fragman olur bı kan verin kesinlestirin şu durumu çok merak ettim

Çok geçmiş olsun canım nasıl hasta oldu diş mi engeksiyon üşütme falan hangisi oldu

Çok geçmiş olsun canım

Aç ağlaması başka uyku mizmizligi başka sen onu bilirsin zaten millete kulak asma, aç olsa yemeye çalışır bence diş çıkarmanın huzursuzluğun yaşıyor bebişim, senin stresin ona geçiyordur. Bide uyutmak için 2 saatte 1 uyuyorsa odaya 20 dk önceden git rutin yap alt değiştir kıyafet değiştir kitap oku mesela çok seviyolar sakinleşiyorlae kitaba bakarak sonra veya önce emzir bunlardan artık sallayarak mi veya pispisla nasıl uyutuyorsan öyle uyut uyanınca da aynı şekilde uyutarak uykularını uzatmaya çalış canım..mesela bnm.bebem omzunda pispisla uyusa bilr koyunca uyaniyo yanına yatıp mememi verince bir kaç çekiyor geri dalıyor kötü yanı memeyle uyuyo ve bnmle.yatiyo

Ateş lazım bir şeymiş vücut kendini savunuyormuş bir sürü vızırtı

Ateş lazım bir şeymiş vücut kendini savunuyormuş bir sürü vızırtı
Ama kontrolden çıkarsa da havale geçirip felce kadar da ilerliyo Allah korusun onun takibini kendisi yapsın o zman. Seni zan altında bırakacak sonra Allah korusun bişey olursa. Allah korusun ya bnm eşim annesi bacısı fmf hastaları onun çocukları da direkt ateş karın ağrısı yapiyo. Eşim çok hassas o konuda dikkat et gece gündüz ateşine bak çıkmasın hemen düşür diyo şükür şimdiye kadar hiç çıkmadı ama çıkarsa da benden daha çok panik olup o verir ilacı şimdi bile çok huzursuz olduğunda ağrısı mi var acaba dişi zorluyorsa ver calpol diyo ben vermiyorum ateşi yok çok direnmedikce

Uykusuzluk ağlaması olduğunu biliyorum yani bebeğimi tanıyorum uykusu gelince böyle yapıyor ama burda bi tık arttırdı aşırı direndi uyumak istemiyor uyuyamıyor bide kafası çok sıcak bakıyorum ateşi yok ama başı sıcak acaba üst dişler mi geliyor.
Ya anlatıyorum bu uykusuzluk ağlaması diyorum yok bu çocuk aç sütün doyurmuyor diyip duruyorlar

Doktor bize çeyrek demedi de yarisini yaptigim lor ile karistirdim ayila bayila yiyo vermiyim mi bisey olur mu
Benimki de yumurta sarısını çok sevdi ama yinede çeyrek verdim sınra biraz arttırdım ama henüz daha tam vermedim kabızlığı var ondan sende ufak ufak arttırırsın istersen bağırsakları anca kabul eder

Denedim uyku süresi uzamadı. Yine zor uykuya geçiyor
Bebeklerde uyku yemek kadar önemli hatta dans önemli büyümeleri için alternatif olarak diyorum başka bir doktora daha git ultrason çektir tekrardan bir sıkıntısı olmasa uykusu gelince bir iki mızmızlık eder uyur mesela benimki uykuya geçiyor sadece uyku süreleri çok az uykuya dalamadıpı zaman hep bir sorunu oluyordu inşallah bişeyi yoktur bebişinin ama o kadar seni yoruyor aklıma başka bişeu gelmiyor maalesef He bir de teyzeme geldim dedin oradaki insanlara karşı tavrı nasıl kabalıkta keyfinyerinde mi

Ama seninki evde de uykuya zor geçiyor yerle bir ilgisi olduğunu bende sanmıyorum ama yinede sen dahs iyi bilirsin bebekler rutin sevsede çabuk adapte oluyorlar bizde köye gitmiştik dedim oğlum zatn uyumuyor ords iyice uykusu bozulacak aksine daha rahat uyudu farklı insanlar gördü keyfi yerine geldi

Bizimki maalesef bırak ağrısın o kadardan bir şey olmaz der

Ailen bizi unut mu dediler neden ki ?

Bu arada acile gidersen hemen çıkıyor sonuç 1 buçuk 2 saate umarım gönlünce olur hayırlısı olsun hakkında

Çok ağladıysa sinirliyse yemeyebilir

Maalesef çok aşırı bir sütün yoksa bu aylardan sonra bebekler sütümüzle doymayacak denedim ben arada yemek vermesem doymuyor artıl enerjileri arttı hareket ediyorlar sadece süt ile olmuyor süt zagen bildiğin su sıvı onu ne kadar tutsun

Canım başka mesaj yazıyordum telefonum çaldı yarıda kaldı ama sonra mesajı okuyunca saçma olduğunu fark ettim sildim yani mamayı ver veya başka şeyler ver diyecektim ama tamamen meraklı birisinin söylediğine katılıyorum bir geniş çaplı doktor taraması mı yaptırsan acaba çünkü gerçekten çok ağlıyor ve huzursuzluğu yüksek bir bebek farklı bir doktora götürsen belki çaresi oradadır diş ağrıları da bu kadar uzun sürmez yani mızmızlık oluyor tamam ama bu kadar uykuya geçememe vesaire seni çok zorluyor hem belki rahat da edersin bizim bilmediğimiz bir şeyler söylerler

kızlar gideceğim de sünnet olduk ikimiziz evde doktorum da adet gününü bekle dedi annemler tek çocuk yeter iki çocuk bu dünyaya fazla diyorlar oncomed vardı ama tarihi geçmiş o yüzden pek de inanmadım hamiş hissetmiyorum eşime al gelirken dedim strese sokma bekleyelim diyor daha önce kayıplarımız olmuştu

Canım mama veriyor musun mama alıyor mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…