2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bişey sorucam ama çekiniyorum yaa bu kadar yorgun ve uykusuz günler gecirirken sorulur mu bilmiyorum tek çocuk mu 2 çocuk mu sizce ne diyorsunuz ?

Eğer 2 ise yaş araları yakın mi olmali 5+ mi olmalı sizce? 😍🤍
2. Çocuk annesi olarak bence kardeşi olmalı ilk kızımda çok zordu bir daha asla demiştim. Ama kızım 4 yaşında çok yalnızlık çekiyor arkadaş istiyor hep. O yüzden ikinciyi yaptık zaten yoksa hiç niyetim yoktu. Bu kızımda çok zor ilkinden bile bazen pişman oluyorum ama büyüyünce birlikte oynayacaklarının hayalini kuruyorum. Bence çok ara vermeden yapılmalı beraber oynayabilmeleri için. Birde rahata erdikten sonra sil baştan daha zor. Ama birşey daha diyeyim gerçekten tek çocuk hiç çocuk 2 çocuk çok çocukmuş 😅

Benim bebişimde dün ateşledi bayağı 38 leri aştı hala da ateşi var. Maalesef babası çok bilir kişi olduğu için ilaç verdirmiyor bi dün gece artık verdim düştü ateşi uyudu biraz yavrum. Adamı boğmadan çocuk iyileşse iyi olacak
Öyle düşünmeyin ilaçsız daha çabuk atlatıyorlar hastalığı. Ağrı kesiciler bağışıklığı baskıladığı için süreç uzuyor. Bende tam tersi eşime rağmen ilaç vermemeye çalışıyorum duş aldırıyorum. Sadece gece rahat uyusun diye veriyorum ilaç. Genellikle ertesi gün hiçbirşeyleri kalmıyor.

Uykusuzluk ağlaması olduğunu biliyorum yani bebeğimi tanıyorum uykusu gelince böyle yapıyor ama burda bi tık arttırdı aşırı direndi uyumak istemiyor uyuyamıyor :KK43: bide kafası çok sıcak bakıyorum ateşi yok ama başı sıcak acaba üst dişler mi geliyor.
Ya anlatıyorum bu uykusuzluk ağlaması diyorum yok bu çocuk aç sütün doyurmuyor diyip duruyorlar :KK43:
Aslında doktorlar ek gıdada ilk 9 ay asıl beslenme anne sütü ya da mama deseler de benim kızım katı gıda aldıktan sonra daha geç acıkıyo mama da daha erken acıkıyo.. Sanki artık sıvı gıda benim kızım için ara öğün gibi birşey oldu.. O yüzden ben yatırmadan yarım saat önce katı gıda veriyorım ve ilk uykusu baya uzadı .. Başta ağır geldi herhalde huysuzlandı uyku zamanları ama şu an ilk uykumuz baya bi uzadı

2. Çocuk annesi olarak bence kardeşi olmalı ilk kızımda çok zordu bir daha asla demiştim. Ama kızım 4 yaşında çok yalnızlık çekiyor arkadaş istiyor hep. O yüzden ikinciyi yaptık zaten yoksa hiç niyetim yoktu. Bu kızımda çok zor ilkinden bile bazen pişman oluyorum ama büyüyünce birlikte oynayacaklarının hayalini kuruyorum. Bence çok ara vermeden yapılmalı beraber oynayabilmeleri için. Birde rahata erdikten sonra sil baştan daha zor. Ama birşey daha diyeyim gerçekten tek çocuk hiç çocuk 2 çocuk çok çocukmuş 😅
Biri zor olursa diperi rahat olur diyorlar birde sırf kandırmak için bizi🤣 çocuk büyüyünce anladıö bana bin kere hamile kal deseler kalırım o sezeryan ameliyatı da çekerim ama çocuk bakmak çok başka çok zor bir şeu ve anladım ki rahatıma çok düşkünmüşüm bütün hayatımı değiştirdim onun için tekrar başa dönmek şuan çok ama çok zor geliyor düşüncesi bile zor. Sırf kardeşi olsun diye de düşünüyorum ama sonra okula gidecek nasılsa biraz arkadaş edinsin diyorum 🤣🤣🤣

Aslında doktorlar ek gıdada ilk 9 ay asıl beslenme anne sütü ya da mama deseler de benim kızım katı gıda aldıktan sonra daha geç acıkıyo mama da daha erken acıkıyo.. Sanki artık sıvı gıda benim kızım için ara öğün gibi birşey oldu.. O yüzden ben yatırmadan yarım saat önce katı gıda veriyorım ve ilk uykusu baya uzadı .. Başta ağır geldi herhalde huysuzlandı uyku zamanları ama şu an ilk uykumuz baya bi uzadı
İşte benimde amacım o ya ama sindiremiyor ondan 2 saat önceden veriyorum yatarken emmek istiyor çünkü yavaş yavaş o süreyi azaltıcam yarım saat ideal hem daha uzun uyur inşallah

Biri zor olursa diperi rahat olur diyorlar birde sırf kandırmak için bizi🤣 çocuk büyüyünce anladıö bana bin kere hamile kal deseler kalırım o sezeryan ameliyatı da çekerim ama çocuk bakmak çok başka çok zor bir şeu ve anladım ki rahatıma çok düşkünmüşüm bütün hayatımı değiştirdim onun için tekrar başa dönmek şuan çok ama çok zor geliyor düşüncesi bile zor. Sırf kardeşi olsun diye de düşünüyorum ama sonra okula gidecek nasılsa biraz arkadaş edinsin diyorum 🤣🤣🤣
Bende öyleydim çok çektim birde ilki hastaydı ondan da bir daha asla diyordum ama şimdi keşke biraz daha önce yapsaydım diyorum. Kızım okula gidiyor okul çıkışı eve bile gelmek istemiyor kuzenleri var yaşları birbirine yakın onlarla çok güzel oynuyor onlara gitmek istiyor hep. Kardeşiyle bile oynamaya çalışıyor yürüteçle ona evi oyuncakları gösteriyor. Çok arkadaş canlısı. Yaz tatili çok zor geçti. Büyüyünce bile yalnız kalmasın istedik. Benim en yakın arkadaşlarım kardeşlerim. Kızlarım da öyle olur inşallah. O yüzden bence kardeş şart 😁

Kızlar size bişey danışacağım ciddi anlamda şu 1 günde psikolojimi bozdular herkes çocuk aç diyip durduğu için. Yani çocuk aç olsa memeyi tutmaz mı. İlk uyandığında emziriyorum uykusunu almış oluyor keyfi yerinde oluyor oynuyor sonra yavaş yavaş sıkılmaya başlıyor evde de böyle 1 saat geçtikten sonra hafif hafif sızlanmalar başlıyor oyalayacak birşeyler buluyorum 2 saati tamamladıktan sonra uykusu geliyor ve aşırı uykuya direniyor ben bu sızlanmaların uykusuzluktan olduğunu düşünüyorum herkes etrafımda çocuk aç diyip durunca gerçekten aç mı demeye başladım meme veriyorum almıyor süt yok desem sıkıyorum geliyor. Yada bişey yedirmeye kalksam o sinir anı asla yemiyor aç olsa yemez mi yada emmez mi?
Benim kızla sizinki aynı gibi sürekli ağlıyor. Sürekli beni istiyor. Oyuncaklar bile az ilgisini çekiyor. Sürekli kucakta gezmek istiyor. Yürütece koyuyorum oyun halısına koyuyorum hiç vazgeçmiyor bağırmaktan. Gündüz yarımşar saat uyku uyuyor. Gece de 1 2 saatte bir kalkıyor emziği istemiyor illa memeyi alacak. Aç desem iştahlı güzel yiyor. Aynı şekilde emmeyede devam ediyor. Kilosuda iyi. Ama ağlaması bitmiyor. Tek yemek yerken susuyor. O yüzden kabul ettim mizacı böyle bu kızın. 🤕 Herkes diyor akıllı işte kendini baktırıyor. İstediğini yapınca çünkü hiç sesi çıkmıyor.

Öyle düşünmeyin ilaçsız daha çabuk atlatıyorlar hastalığı. Ağrı kesiciler bağışıklığı baskıladığı için süreç uzuyor. Bende tam tersi eşime rağmen ilaç vermemeye çalışıyorum duş aldırıyorum. Sadece gece rahat uyusun diye veriyorum ilaç. Genellikle ertesi gün hiçbirşeyleri kalmıyor.
Ateşi nasıl bakılıyorsunuz peki ateşimiz 39 u görüyor ben vermesem ateşten çok korkarım

Ki dün üç kez de ılık duşa soktum bebeğimi 😫

Yatırmadan önce saat kaçta ne veriyorsunuz ksyi gıda olarak brnimki dün irmikli yulaflı seftaliyi yedi bugün yemedi

Benim kızla sizinki aynı gibi sürekli ağlıyor. Sürekli beni istiyor. Oyuncaklar bile az ilgisini çekiyor. Sürekli kucakta gezmek istiyor. Yürütece koyuyorum oyun halısına koyuyorum hiç vazgeçmiyor bağırmaktan. Gündüz yarımşar saat uyku uyuyor. Gece de 1 2 saatte bir kalkıyor emziği istemiyor illa memeyi alacak. Aç desem iştahlı güzel yiyor. Aynı şekilde emmeyede devam ediyor. Kilosuda iyi. Ama ağlaması bitmiyor. Tek yemek yerken susuyor. O yüzden kabul ettim mizacı böyle bu kızın. 🤕 Herkes diyor akıllı işte kendini baktırıyor. İstediğini yapınca çünkü hiç sesi çıkmıyor.
Evet herşeye ağlıyor ama şuan ekstra farklı bir ağlaması var ateşi çıktı 38.5 hemen hastaneye götürdüm aşırı gaz var dedi başka birşey çıkmadı çok şükür. Birde boğazı biraz kırmızı dedi. Zaten herşeye ağlıyor istediği olsun istiyor ama bu ağlama çok ayrı bi ağlamaydı çok bağırdı çağırdı düzeni bozuldu sürekli ses var kalabalık ortam uyuyamıyor suç bende keşke gelmeseydim diyorum hem hava değişiminden çocuk hasta oldu hemde hiç huzurlu değil

Ki dün üç kez de ılık duşa soktum bebeğimi 😫
Evet bizimde 39a çıktığı oldu. Ilık duşa sokuyorum bol bol emziriyorum. Birde sarımsaklı ballı limon kürü var ben ondan yedim. Bu kür çok etkili gerçekten büyük kızımda ateşlendi aynı zaman onada aynı şekilde yedirdim duş aldırdım ateşi düştü ertesi güne iyi oldu.

Evet herşeye ağlıyor ama şuan ekstra farklı bir ağlaması var ateşi çıktı 38.5 hemen hastaneye götürdüm aşırı gaz var dedi başka birşey çıkmadı çok şükür. Birde boğazı biraz kırmızı dedi. Zaten herşeye ağlıyor istediği olsun istiyor ama bu ağlama çok ayrı bi ağlamaydı çok bağırdı çağırdı düzeni bozuldu sürekli ses var kalabalık ortam uyuyamıyor suç bende keşke gelmeseydim diyorum hem hava değişiminden çocuk hasta oldu hemde hiç huzurlu değil
Geçmiş olsun. Bizimde geçen ateşlendi evet o zaman gerçek ağlıyor dertli dertli. Gözlerini kısıyor sürekli kırparak ağlıyor.

Yatırmadan önce saat kaçta ne veriyorsunuz ksyi gıda olarak brnimki dün irmikli yulaflı seftaliyi yedi bugün yemedi
Saat 9 da yatıyo benim kızım 8 ile 8 buçuk arasında veriyorum yemegini.. Mesela bu akşam irmik muz ve bi tane bebe bisküvisi karıştırıp verdim saat tam 9 da uyutuyorum saat 2 gibi uyanıyo sonra mama veriyorum tekrar uyuyo.. Gece beslenmesi biz de sadece bi kere.. Onun haricinde kendini uyanmak için kıpırdatınca emzik ya da biberonla su verip uyutuyorum.. Sonra 7 gibi uyanıyo ve günümüz başlıyo

Kızlar bişey sorucam ama çekiniyorum yaa bu kadar yorgun ve uykusuz günler gecirirken sorulur mu bilmiyorum tek çocuk mu 2 çocuk mu sizce ne diyorsunuz ?

Eğer 2 ise yaş araları yakın mi olmali 5+ mi olmalı sizce? 😍🤍
Bence araları yakın olmalı.Fazla olursa hem siz çok rahatlamış olup üşeneceksiniz😂hem de kardeşlerin paylaşımı beraber vakit geçirmesi daha az olacak, yakın olunca daha çok oluyor

Evet bizimde 39a çıktığı oldu. Ilık duşa sokuyorum bol bol emziriyorum. Birde sarımsaklı ballı limon kürü var ben ondan yedim. Bu kür çok etkili gerçekten büyük kızımda ateşlendi aynı zaman onada aynı şekilde yedirdim duş aldırdım ateşi düştü ertesi güne iyi oldu.
Benim bebeğim hiç emmiyor artık sürecimiz sona erdi maalesef benden bir şey alamıyor içtiğim şeyler fayda etsin

X