2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar neler yapıyorsunuz yemek olarak bebişlere ya
Bugün kış kabağı ile çorba yaptım. Soğan sarımsağı zeytinyağında kavurdum kırmızı mercimek arpa şehriye koydum en son kabağı koyup su koydum kemik suyunu attım pişince blend yaptım içirdim ama yemek istemedi hepsi kaldı

Bugn ilk defa mercimek çorba yedi yogutta verdim yedi.dun hastaneye gittik kan verdi çok şükür değerleri iyi. 2ayda beri kiloyu düşük gram aldığı için buay raporlu ek gıda mama verdi 1aylik inşallah kilo alir.

Kızlar merhaba 🙋‍♀️Bebeklerde ağız içinde çıkan pamukçuğa ne iyi gelir biliyor musunuz?
Hiç beklemeden doktora git. Azıcık bile gördüysen canım. Ben ihmal ettim 2 gün bekledim anlam veremedim ağzını sardı doktor ilaç verdi şükür geçirdi o. İştahsızlık emmede isteksizlik üstüne ishal oldu ilaçtan ihmal etme hemen git canım doktora.

Kızlar selamlar. Malum ise başladım yorucu bir hafta oldu ama zaman nasil geçti anlamadım. 6.30-07.15 arası bebegi yediriyorum hazırlanıp ise gidiyorum. Öğlen arası eve gelip süt sagiyorum, bebis açsa yediriyorum, işte ben birseyler içiyorum derken saat 1 oluyor ise gidiyorum. Allah'tandır unv ile ev dipdibe. Derken 2 de mesai bitiyor. Analık izni bitişi sonrası ilk 6 ay 3 saat olduğu için hala daha 3 saat süt izni kullanıyorum.

Ben ne vicdanen ne kafa olarak ağlamasına dayanamıyorum ilk üzülüyorum ağlıyor diye sonra sinirlenmeye başlıyorum sesi çok gür ve çığlık atarak ağlıyor bu kadar uykusuzluk yorgunluk üzerine çekilmiyor cidden ya
Çok gec cevap yazabiliyorum kusura bakmayın. Vallaha ben de dayabamıyorum tek başıma. Ben eşimden destek alıyorum. Açıkçası onun desteği olmasa ben de yapamam. Ama onun soğukkanlılığının işe yaradığını gördükçe bana da cesaret geldi. Mesela bebek eşimde hemen uyuyor. Benle savaşıyor. Çünkü benim kolay vazgeçeceğimi biliyor artık. Yani beni kullanma potansiyeli daha fazla. Bunu şunun için diyorum. Benim yazdıklarımı eşim olmasa ben de yapamam büyük ihtimal. O yüzden eş desteği önemli arkadaşlar.

Kızlar selamlar. Malum ise başladım yorucu bir hafta oldu ama zaman nasil geçti anlamadım. 6.30-07.15 arası bebegi yediriyorum hazırlanıp ise gidiyorum. Öğlen arası eve gelip süt sagiyorum, bebis açsa yediriyorum, işte ben birseyler içiyorum derken saat 1 oluyor ise gidiyorum. Allah'tandır unv ile ev dipdibe. Derken 2 de mesai bitiyor. Analık izni bitişi sonrası ilk 6 ay 3 saat olduğu için hala daha 3 saat süt izni kullanıyorum.
Si de mi ünv de çalışıyprsunuz? Ben de ünv lojmana taşımdım bebeğe yakın olayım diye. Sık sık gidip geliyorum eve.

Bebis katı beslenme noktasında %100 düzen kurmuş olmasamda hergun 1_2 öğün yedirmeye çalışıyorum ama bebe bisküvisi kaşık mama gibi şeyler asla yeniyo içine koyduğum anda reddediyor. Yumurta sarısı vermeye çalışıyorum ama kahvaltı fikrinde sınırlı. Migrostan organik labne aldım onunla vermeye çalışıyorum. Tek başına bile çok sevdi. Çorbalar vs çok kısıtlı isilik oldu baya sor geçti sanırım kemik suyundan o yüzden uzun süre vermek istemiyorum. Ceviz aldım cam rendeden geçirdim vermek için ama onuda bisküvi var diye yemedi. Öyle 😄😘🥰

Kolay gelsin canım 🙏🏻 Allah güç kuvvet versin hem iş hem bebek zor olacak

Kızlar bebeğim özellikle 3 4 gündür uykusunda çığlık çığlığa ağlıyor gözleri kapalı ama gözyaşları akıyor kucağıma alıp zor sakinleştiriyorum böyle bir durum yaşayan oldu mu? Diş yüzünden mi acaba

Sevdiklerini not alıyorum ben. Mesela yoğurt labne yumurta sarısı biraz muz ve dut keçiboynuzu artık neyse onu koyuyorum onu seviyor. İrmik pişiriyorum aynı şekilde yumurta sarısı labne vs seviyo bağlayıcı olsun diye irmik 1_2 yemek kaşığı max iyiyor zaten. Milupa sanırım kanun tavuklu sebzeli kerevizli çorbasını sevdi. Hazır da kullanıyorum organik olandan doktor al yedir dedi.

X