2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
İnşallah çünkü o sesi yapınca bende taklit ediyorum susuyo yani gelisim göreviyse de yeter gelişti yeterince bence🤣 kız iki 3 gündür yapıyor sinirlerim alt üst oldu öyle bı seski anlatamam.basim agriyo gece de yapıyo
Bizim ki 10 gündür öyle va daha da öyle.. Galiba en uzun süreç bu süreç.. Bağırması bitmiyo ve herşeye bağırıyo artık bağırınca ne istiyo anlamıyorum.. Huy edinmiş gibi davranıyo

Ben 3 gündür memede uyumasin diye kocamdan destek istedim pispişla uyut diye. Pispislarken dizlerini kirarak yukari asagi yapmis o sekilde alistirmis gece uykusuna öyle geciyor. Bu sefer gündüz de aynisini bekliyor tabi benim gücüm kuvvetim yok yapamadim. Cocuk ciglik cigliga gunduzleri aglayarak pes edip uyiyor resmen. Uyudugu da yarim saat ben de kocamdan destek isteyerek iyi mi yaptim kötü mü bilmiyorum 🤨
Nr kadar çabuk alışıyor bebeklwr ya keşke kendi kendine uyumaya da böyle çabuk alışsalar

İstenmeyen şeylere hemen anında alışıp istenilene direniş
Aynen öyle uyku içinde umursamıyorum artık gece oğlumu beşiğinde yatırıcam bu gece uykusuz kalıcam dedşm o mantıkla yaklaştım yoksa oğlum uyandıkça öok sinirleniyorum zor bir süreç ama inat ettim alıştırıcam yatağına yanıma alsam bile uyuyamıyorum zaten onunla yatağa boylamasına yatıyoruz ya bu döne döne yanlamasına yatıyor ayaklarını ağzıma sokuyor geçen gece kafasını pat diye vurdu burnum öyle acıdı ki onun kafası nasıl acımadı şaşırdım bu bebekler tuhaf 🤣🤣

Hep öyle diyorlardı açlık olabilir ek gıdaya geçince rahatlar dün yulaf unlu yoğurtlu yumurtalı çorba yedi üstüne yatarken emdi daha ne açlığı. Gün içinde aynı şekilde özellikle denedim doyurucu uyuyacak mı diye o gün yulaf yedi yine akşama kadar emmedi tokluktan resmen ama uykuda gram değişme olmadı
Alışkanlık yapmış o zaman bizimkiler

Uyandıktan yarım saat 45 dakika sonra yani bazen dokuz oluyor oluyor bazen 8:30 değişiyor
Benimki 6 da dikildiği için 8 buçuk 9da uykusu geliyor o yüzden genelde 10 11 arasına kalıyor bende orda tıkandım kaldım ya 7 gibi kahvaltı yapacak ya da öğlene doğru o zaman da ara öğün akşam vs hep kayıyor ona karar veremedim bende ne yapsam diye

Aynen öyle uyku içinde umursamıyorum artık gece oğlumu beşiğinde yatırıcam bu gece uykusuz kalıcam dedşm o mantıkla yaklaştım yoksa oğlum uyandıkça öok sinirleniyorum zor bir süreç ama inat ettim alıştırıcam yatağına yanıma alsam bile uyuyamıyorum zaten onunla yatağa boylamasına yatıyoruz ya bu döne döne yanlamasına yatıyor ayaklarını ağzıma sokuyor geçen gece kafasını pat diye vurdu burnum öyle acıdı ki onun kafası nasıl acımadı şaşırdım bu bebekler tuhaf 🤣🤣
Bazen diyorum direkt uyku eğitimi mi başlasam benimki zaten her türlü bağıra bağıra uyuyor kucağıma alıyorum kendini atıyor memeye alıyorum itiyor yatağına yatırıyorum çığlık emzik veriyorum çekip fırlatıyor en azından o şekilde uyku eğitimi almış olur 🤣

Benimki 6 da dikildiği için 8 buçuk 9da uykusu geliyor o yüzden genelde 10 11 arasına kalıyor bende orda tıkandım kaldım ya 7 gibi kahvaltı yapacak ya da öğlene doğru o zaman da ara öğün akşam vs hep kayıyor ona karar veremedim bende ne yapsam diye
Daha önce etken uyandığında 11 gibi de verdiğim oldu kahvaltıyı

Bazen diyorum direkt uyku eğitimi mi başlasam benimki zaten her türlü bağıra bağıra uyuyor kucağıma alıyorum kendini atıyor memeye alıyorum itiyor yatağına yatırıyorum çığlık emzik veriyorum çekip fırlatıyor en azından o şekilde uyku eğitimi almış olur 🤣
İste bende onun kararsızlığindayim travma olur mu diye

Benimki devamlı çığlık ata ata uyuduğu için zaten travmalı muhtemelen
Ağrısı sancisi vardır diye düşünüyorum bende sonuçta kemikleri uzuyo yeni şeyler öğreniyorlar beyin olarak onu da sindirmek gerek, diş kemiği çıkıyor ortodontik tedavi görmüş biri olarak söylüyorum çok zor diş yer değiştirmesi ki yeni çıkarıyor bunlar düşünsenize. Öte yandan anneden ayrılma kaygısı var gerçekten doğru zaman mi bilemiyorum ama böyle de çok çöktüm yoruldum

Ağrısı sancisi vardır diye düşünüyorum bende sonuçta kemikleri uzuyo yeni şeyler öğreniyorlar beyin olarak onu da sindirmek gerek, diş kemiği çıkıyor ortodontik tedavi görmüş biri olarak söylüyorum çok zor diş yer değiştirmesi ki yeni çıkarıyor bunlar düşünsenize. Öte yandan anneden ayrılma kaygısı var gerçekten doğru zaman mi bilemiyorum ama böyle de çok çöktüm yoruldum
Ben bilir kişi asla değilim ama baktığın zaman çok romantik güzel geliyor çocuk kendi uyumayı öğreniyor böyle krizler yaşamadan saati geldiğinde uyuyor. Uyku süresi uzamış bölünmeden azalmış. Doğal olarak uyumuş çocuk dinlemiş anne ve çocuk. Daha mutlu daha verimli vs vs. ama gerçekten alt yapısında çocukta ne bırakıyor orası muamma.
Ben esprisini söyledim yukarıda çünkü uyku eğitiminde istesen de istemesen de çocuk bir süre ağlıyor. Benimki hep ağladığı için bir işe yarasın bari gibisinden dedim yoksa uyku eğitimine tam anlamıyla inancım olmadığı gibi uygulama gücüm de yok

Ben uyku eğitimine inanmıyorum artık ya oğlum 2 kere ağlasa 3. De susturmak için her şeyi yaparım ben 🤣🤣

X