2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Doktorunuz geleneksel biri galiba her doktor öyle söylemiyor çünkü.
Ben sebze çorbası sebze püresi meyve yoğurt gibi şeyler yediriyordum bugün kemik suyuna kapya biber çorbası yaptım sevmedi. Akşama doğru da muhallebi tarzı birşey yaptım onuda yemek istemedi başta sonra oyun moyun az bişey yedirdim. Kalanları da kavanoza koyup dolaba koydum yarın yine deneyecem aynılarını. Bundan sonra valla 2 günlük yapacam hergün yapacak fırsat olmuyor.

Bende irmik denedim normalde hergün kaka yapıyordu 1 gün arayla yaptı etkisi var mı ondan kaynaklı mı bilemedim.
Olsun bir gün ara ile yapsın hergun yapması sorun bizim 2 gündüz kaka durumu normal zaten kilo almamış ne yazık ki nerde hata yapıyorum böyle kaldı anlamadım.

İrmik bebeği şişirir kilo aldırır dedi doktor gerek yok öyle şeylere dedi.Sizler irmikli püre tarifler mi yapıyorsunuz
Ben kilo alsin diye yapmıyorum Canim açıkças. makarna lutfenin muhallebi ununu aldım içeriği güzel. Nişasta Pirinc unu yok sonucta ben meyve veriyorum fakat öğün olması için 1 tam şeftali vermek lazım doyuruculuk mide kapasitesi oda miktar olarak fazla olur mantıksız. Bende haftada 1 irmik olarak şekilde yapım diyorum. Ölçülü olduğu takdirde bence herşey yedirmek lazım.

Şuan düzenim yok kv yeni geldi o tuzsuz yemek yapacak bende ondan vericem bakalım nasıl olcak

H hersey guzel maşallah tosunuma boyu kaç olmuş. 3 gün kuralı 1 çay kaşığı 1 Katarlı kaşığı sonra isterse 1 yemek kaşığı bir besini tadım yaptiricaksin canım. Hem bağırsak sistemi aliscak hemde alerjik durum var mı bakicaksin

Ne ve nasıl yapıyorsunuz peki

Çok uzun süre yememiş 2 öğüne geçtin mi tek öğün mü yediriyorsun genelde
Şimdiye kadar genelde kahvaltı yaptı akşamda meyveli yoğurt yedi hiç farklı tariflerdi çorbalardı denemedim yumurtayı soyup ezene kadar bile zorlanıyorum hatta bugün kahvaltı dışında bir şey vermedim emsin diye. Yarın da kahvaltı vermeyip yapabilirsem bir sebze çorbası vereyim diyorum öğlen

Benim kız geçen gün annemdeydi annem kahvaltı yaparken oturtmuş yanına yumurta sarısını eliyle ezip vermiş, peynir eliyle ezip vermiş hatta zeytine de niyetlenmiş kız kardeşim müsade etmemiş galiba taneli şeyleri kaşıkla yemek onlara şu an için zor geliyor böyle elle ezip vermek hoşlarına gidiyor çünkü kızım çiğneye çiğneye yemiş hepsini

Olsun bir gün ara ile yapsın hergun yapması sorun bizim 2 gündüz kaka durumu normal zaten kilo almamış ne yazık ki nerde hata yapıyorum böyle kaldı anlamadım.
Benim ki hergün bir kaka kesin bazen iki kaka oluyo ama benim kız doğduğundan beri hiç kaka problemi yaşamadı hep yapardı kakasını o yüzden bana normal geldi.. Hep yaptığı için de kilo almıyo çok şükür boyu iyi ama

Benimki de 3. Ayından sonra her ay 200 250 gram aldı bende hep kendimi suçladım neden almıyor sütüm mü yaramıyor dedim elimizde değil ama böyle düşünmememiz lazım işte

Yanımda kimse olmayınca benimde bişeyler yapmam imkansız oluyor ama bugün yapıyorken 2 günlük yapayım dolaba koyayım dedim. Bugün yediklerini kavanozları dolaba kaldırdım yarında yedircem. Müsaitken 2 günlük yapabiliriz aslında.

Ay öyle mi diyorsunuz.Bizim doktor gelenekselci tamam dediği gibi yapayım dedim de bebeğin şuanki durumuna uygun değil söylediği şeyler taneli şeyleri yutmuyor ağzından geri çıkarıyor.böyle de yemekten soğuyacak ne yapacağımı bilemedim ne tarifler yapıyorsunuz sizler kızlar

Kızlar bebekleriniz uyurken horluyor mu? Normalde benimki horlamazdı bi kaç gündür horladığını gördüm. Neden acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…