2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Valla doktoru bilmem ama benim annem çok gelenekselci.. Ne yemek yapsa benim kıza tuzsuz önce biraz ayırıyo sonra başlıyo eliyle ezip agzına vermeye.. Geçen gün ıspanak yapmış içine yumurta kırmış yanına oturtup eliyle ezip ezip verdi.. Ben başta ay aman verme etme diyordum ama çevremde 3 4 yaşında olupta hala pütürlü yiyemeyenleri görünce anneme müdahale etmiyorum artık

Ben de korkuyorum öyle olur mu diye hiç blendır yapıp vermedim daha.Ne zormuş su ek gıda işi

Ben de korkuyorum öyle olur mu diye hiç blendır yapıp vermedim daha.Ne zormuş su ek gıda işi
Aslında büyüklerimiz bugün moda olan şeyleri eskiden hep yaparlarmış.. Mesela anneannem blw nedir bilmez ama geçen gün bana diyodu kızom 2 ay falan daha geçsin havucu haşla ver eline kendi kemirsin.. Aaa dedim anneanne bu şimdi çok moda biz güneydoğuluyuz biz de çocuk çok anneannemin 12 tane çocugu var mesela..diyo ki biz oturup sizin gibi saatlerce yemek vermeye çalışamazdık veriyorduk ellerine kendileri yiyordu.. Onlara bakınca biz mi bazı şeyleri çok abartıyoruz diyorum artık

Gerçekten pütürlüye alışmassa uzun süre devam edebiliyormuş. Bizimki de şuan yemiyor pütürlü verince ağlıyor

Evet irdeleyip abartıyoruz tabi.Misal ben ne vereyim ne yapayım ne yedireyim akşamdan beri araştırıyorum

Şu an böyle şeyler yedirmek için çok erken değil mi ya

Ne ve nasıl yapıyorsunuz peki
Makarna lutfenin bebek irmigini aldım bebeğim hergun ishal gibi kaka yaptığı için (ilaçlardan) 1 çay bardağı irmiği pişirdim içine muz ezdim. Yine 1 çay bardağı pişmiş irmiğe haşladiğım elmayı ezdim koydum. Şekeri az oluyor içine hurma özü koydum onunla tatlandirdim. Yani şimdi yaptıklarım böyle.Muhallebi unuda aynı oranda pişirip ona da şeftali katmistim bunlari severek iyiyor Canım.

Demek kakanin kilo ile bağlantısı var. Bizim son 2 ay baya duraksadı. İnsAllah bundan sonra sağlıklı kilo alır gelsimi güzel olur bebislerimizin

Benimki de 3. Ayından sonra her ay 200 250 gram aldı bende hep kendimi suçladım neden almıyor sütüm mü yaramıyor dedim elimizde değil ama böyle düşünmememiz lazım işte
Balım vallahi k.cimi yırtıyorum hala 120 ml 3 saatte o yüzden tek öğün katı gıdaya ağırlık veriyorum. Zamanla umarım düzelir mide kapasitesi küçük sanırım yani kaldık bizde böyle 1 yaşında 10 kilo altı olmazsa iyi Osman hoca demişti babamizda böyle genetik aktarım ah ah

1 yaşında doğum kilosunun 3 katı olması gerekiyor diye okumuştum 10 kilo üstü mü olması lazımmış?

Ben de sırf tariflerde var diye aldım işte ne yapacağımı şaşırdığım için instadan tarif bulup yaparım dedim
Hergun irmiği kullanma. Bazı günler tereyağı un kavur varsa etvkemik suyu ile tatlandır hasladigin sebzeyle birleştir kaynat. Pirinç ile yap. Bulgur bulabilirsen siyez buğdayı kullan bulgur yerine. Donusumlu olarak devam et

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…