2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Hayır mama içmedi şimdiye kadar önceden sağdığım sütlerden verdim onu da beğenmedi içmedi. Şuan uyuyor ama emdiği artık ne kadarsa. Bir süredir memeyi çekip kafasını geri geri atıyordu süt gelmiyormuş demek ki.
Takviye kullan canım belki bugünlük öyle bir durum olmuştur. Emzirmeden önce mi sağım yaptın? Mercimekli bulgur pilavı ye bende işe yarıyor

Öyle olunca hemen süt çayı içtim hoşaf içtim malt aldım içtim bakalım solgar alacağım tekrar. Yarın yiyeyim hemen bulgur güzel yapıyor
Hemen şüphe etme kendinden bende de saginca cikmiyor inan simdi sagsam senden hallicedir ama bebe cekiyor ve doyuyor. Bebeler ara ara reddedebiliyor memeyi süt olsa da. Sen yediklerine dikkat et emzirirken sütünün bol oldugunu hayal et solgarini iç stres yapmamaya calis.

Ben geldım evıme dün anca bugün kendıme gelıyorum ay bır ton eşya ie gıttıö hır ton eşya ile geldım annem yaprak basmıs 2 bıdon bana nasıl saracaksam aldım geldım kuzenımın bebısın kucılenlerı vardı yenı yenı benım oğluna tam oldu anları getrdım yıka topla kaldır efe hoc durmuyor somsıkı bana sarılıyor bırakmıyor Bode sureklı bagırouor aglıyor onu ogrendık bıde bagırmyaı ellerı titreyerek ağlamaya gece uykuları iyi sayılır ama gundıZ uyutmak işkence oldu :mad: bebegın huyu degıstı herkes kucağından ındırmedı o uızden bebe sureklınagladı benı gördükçe vagırdıkucagıma alıyorum sımsıkı tutuyor bır elı bluz da bır elı sacımda agzı çenemde çok salya akıtıyır tüm eller agzında

Şimdi size sormak istediğim bir şey var. Ben çölyaklıyım acaba kızımda da o gen var mıdır? Tadım dönemi çok korkuyorum gluten vermekten o yüzden ne yapacağımı şaşırmış durumdayım
O gen belki vardır ama taşıyıcı olması hast olacağı anlamına gelmez. Benim ablam da çölyaklı ama yeğenimde hiçbir sıkıntı yok ☺️

Şimdi size sormak istediğim bir şey var. Ben çölyaklıyım acaba kızımda da o gen var mıdır? Tadım dönemi çok korkuyorum gluten vermekten o yüzden ne yapacağımı şaşırmış durumdayım
Çölyak genetik diye biliyorum ama illaki de olacak diye birşey yok.. Doktoruna sordun mu hiç bu konuda ne diyo?

O gen belki vardır ama taşıyıcı olması hast olacağı anlamına gelmez. Benim ablam da çölyaklı ama yeğenimde hiçbir sıkıntı yok ☺️

Çölyak genetik diye biliyorum ama illaki de olacak diye birşey yok.. Doktoruna sordun mu hiç bu konuda ne diyo?
Babaannem ve babam çölyakli. Benim de gen pozitifligim var birkaç senedir doktor kontrolünde gluten diyeti yapıyorum. Yani benim kronik yorgunluğum irritabl bağırsak sendromum sedefim yokmuş gluten alerjim varmış. Tükettiğim zaman dünya başıma yıkılıyor resmen.
Bebeğimde 1 yasını doldurunca alerji testi ve benim pozitif sonucumdan dolayı diğer genetik testleri yaptıracağız. Doktorumuz çok çekimser bu konuda net bir şey demiyor. Sanırım testleri bekleyeceğim. Zaten 2-3 ay tadimlarla geçiyor. Teşekkür ederim
Cevapladığınız için. İnsallah bebisimde yoktur 🙏 bu diyete uymak cooook çok zor çünkü 😓

Babaannem ve babam çölyakli. Benim de gen pozitifligim var birkaç senedir doktor kontrolünde gluten diyeti yapıyorum. Yani benim kronik yorgunluğum irritabl bağırsak sendromum sedefim yokmuş gluten alerjim varmış. Tükettiğim zaman dünya başıma yıkılıyor resmen.
Bebeğimde 1 yasını doldurunca alerji testi ve benim pozitif sonucumdan dolayı diğer genetik testleri yaptıracağız. Doktorumuz çok çekimser bu konuda net bir şey demiyor. Sanırım testleri bekleyeceğim. Zaten 2-3 ay tadimlarla geçiyor. Teşekkür ederim
Cevapladığınız için. İnsallah bebisimde yoktur 🙏 bu diyete uymak cooook çok zor çünkü 😓
İnşallah yoktur canım 🙏🏻

Emziriyormuyudunuz neden suphelendiniz bebek doymuyor mu diye düşündünüz? Beslenme sorunu mu sizce
Emerken birkaç kez çekip kafasını geri atmaya başladı emmemeye başladı acıkınca da emiyor sinirlenip bırakıp geri emip sinirlenip bırakıyordu böyle döngü sonra göğüslerim çok sönüktü

Ayyy uzun süre burayı okumamıştım şimdi okudum hemen maşallah benim kızıma çok şükür biz herkese göre çok çok lüks zamanlar geçirdik diyorum 🙈
Sadece işe döndüğüm için ana sütü ek mama verdik ve emmeyi bu aralar red etmeye başladı ama inatla bende şekilden şekile girip emzirmeyi deniyorum.

X