2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Evet pek fark yok ama gece beslenmesinde 1 noyu kullanıyorum. Uyku sersemi çok gider de genzine kaçar bide gece gece onunla ugrasmiyim diye 🤣
Ben gündüz demedim bir ara gaz yuttu 1 ay önce sonra gündüz demedim sorun yaşamadım gece bende 1 le devam etmiştim baktım Sabri gelmiyor 2 ye geçtim hazır olunca alıyor bebiskolar

Kuzum senin durumun özel bence bunun için iyi bir doktor bulamamış olsan da keşke yönlendirecek bir doktor bulsan. Bağırsakları çok hassa belli mama da içmediği için sindirim sorunu yasabilir o yüzden dikkatli ilerlemen lazım. 3 gün kuralını uygulama alerjiden ziyada bağırsakta uyum sağlaması için. Öncelik tatlı yoğurt çay kaşığı 1. Gün tatlı kaşığı 2. Gün 3. Günde biraz daha arttır bekle hepsini emzirdim mesela çok acikmadi midesi boş olmadan tattir. Sonra sebze ile devam et. Kabak buharda pisir iyice az anne sütü ile kıvam var yine aynı ölçüde devam et gözlemle. Bir anda meyve verme şeker oranı yüksek meyvelerde diğer besinleri yemem isteği olabilir. Osman hocayı dinle istersen biz 6. Ayda baslicaz bağırsak emilimi tam gelişmesi için yada bekle biraZ daha 6. Aydan sonra devam et. Seni çok iyi anlıyorum emme reddi mama icmemesi neler yapabilirsin bende bı arastirip sana yazayım.
Teşekürler canım. Kilo alımı yavaşlayınca başlamak istedim birde gerçekten yemeklere tepki vermeye başlamıştı hazır olduğunu düşünüyorum birde bende heveslendim açıkçası. Umarım hata etmemişimdir. Şuan yoğurt havuç avakado denedim muzu da biraz ağzına verdim sevmedi gibi. Gerçekten yönlendiren doktor olmayınca kendim karar verdim. İyi bir doktor bulmak cidden zor bulanlar çok şanslı ben deniye yanıla belki bi tane bulurum ama asıl bana bu süreçte iyi bir doktor lazımdı tecrübesiz olduğum bilmediğim süreçte iyi bir yönlendirme olsaydı keşke ilerleyen dönemde insan daha çok tecrübe kazanıyor daha kolaylaşıyor çoğu şey

A Alliswell23 inst doktorannenintavsiyeleri ona bir göz at canim
Evet bu sayfa faydalı olacak senin için doktor anne bebeği için tadım yaptiriyo. Başa tutturulanlar kısmında 1. Ay 2. Ay diye gidiyo tarifler güzel sağlıklı bence ordan örnek alabilirsin. Dediğim gibi tadimlari öğlen aç ve çok tok olmadan vermeye çalış

Evet bu sayfa faydalı olacak senin için doktor anne bebeği için tadım yaptiriyo. Başa tutturulanlar kısmında 1. Ay 2. Ay diye gidiyo tarifler güzel sağlıklı bence ordan örnek alabilirsin. Dediğim gibi tadimlari öğlen aç ve çok tok olmadan vermeye çalış
Teşekür ederim canım 🙏🏻 bakıyorum

Teşekürler canım. Kilo alımı yavaşlayınca başlamak istedim birde gerçekten yemeklere tepki vermeye başlamıştı hazır olduğunu düşünüyorum birde bende heveslendim açıkçası. Umarım hata etmemişimdir. Şuan yoğurt havuç avakado denedim muzu da biraz ağzına verdim sevmedi gibi. Gerçekten yönlendiren doktor olmayınca kendim karar verdim. İyi bir doktor bulmak cidden zor bulanlar çok şanslı ben deniye yanıla belki bi tane bulurum ama asıl bana bu süreçte iyi bir doktor lazımdı tecrübesiz olduğum bilmediğim süreçte iyi bir yönlendirme olsaydı keşke ilerleyen dönemde insan daha çok tecrübe kazanıyor daha kolaylaşıyor çoğu şey
Ben de iki gün kayısı tattırdım çok mutlu bir şekilde emdi ancak üç dört gün boyunca ishal oldu bebeğim gaz yaptı.Het çiş sonrası kaka aldık.Acele etmiyorum o yüzden

R Rainbow12 canım çoğu sorumun cevabını buldum sayfa da çok teşekkür ederim. Kendisi de çocuğu 5 aylıkken başlamış bu biraz beni rahatlattı. Birde en merak ettiğim çocuğa ne kadar verilmeliydi istedikçe vermeli miyiz diye evet 1 çay bardağına kadar istedikçe verebilirmişiz tabi ilk 1 haftadan sonra o şekilde yapmış

Bende çok heveslendim gerçekten çok heyecanlı bir süreç :)
Evet tarif kitaplarını o silikon takımını falan aldım bekliyoruz heyecanla.su üç gün kurallı tadımları bi aşsak sıkıntısız.Benimki daha kendi yastıkla bile oturmak istemiyor kaydırıp yatırıyor kendini anca kucakta oturuyor.Doktora götürüyorum biraz daha bekleyelim ek gıda için diyor.bebegim Kendisi de pek ağırdan alıyor ben heyecanla beklerken 🫠🫠🫠

Avakado denedim havuç denedim aama tek başına sevmedi gibi yoğurt ile karıştırınca yiyiyor. Evet belki karnı ağrımıştır bilmiyorum bugün hem meme reddi hemde aşırı huzursuzluk var. Ek gıdaya başladım diye mi oluyor diyorum ama belki de onla alakası yoktur bilmiyorum
Benim kızımda herşeyi yoğurtla yiyordu. Hala daha aynı 4 yaşında yumurta haşlayınca sarısını yoğurtla yiyor. Aynı sizinki gibi zayıftı ben 5. ayın sonunda ek gıdaya başlamıştım şükür yaşıtlarına yetişti. Sizde merak etmeyin yetişir.

Şimdi size sormak istediğim bir şey var. Ben çölyaklıyım acaba kızımda da o gen var mıdır? Tadım dönemi çok korkuyorum gluten vermekten o yüzden ne yapacağımı şaşırmış durumdayım

Evet tarif kitaplarını o silikon takımını falan aldım bekliyoruz heyecanla.su üç gün kurallı tadımları bi aşsak sıkıntısız.Benimki daha kendi yastıkla bile oturmak istemiyor kaydırıp yatırıyor kendini anca kucakta oturuyor.Doktora götürüyorum biraz daha bekleyelim ek gıda için diyor.bebegim Kendisi de pek ağırdan alıyor ben heyecanla beklerken 🫠🫠🫠
Benimki de öne doğru kayıyor 😂 bugün mama sandalyemiz geldi denedim içinde güzel durdu ama çabuk sıkıldı 10 dkda çıkardım içinden zaten tek kafası görünüyor sandalyenin içinden çok komikti 😂

X