2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297

Benim bebeşinde karnı falan yumuşak öyle gaz sorunu yaşar gibi bir sorunu da yok ama beni huzursuz ediyor bu durum artık inşallah düzene girer
İnternette baktımda 10 güne kadar normal diyorlar. Katı yapmadığı sürece sorun yokmuş

Kizlar özel asilarin planlamasini şu sekilde yapti prof doktorumuz belki yardimci olur size de

Eklentiler

• 20240503_102619.jpg
    141 KB · Görüntüleme: 67
Cok gecmis olsun bize gunde 3-4 kez 6 damla kullanim yazdilar ama 3 kere kullaniyoruz bununla birlikte probiotik verdi 9.gundeyiz. kusma yok bizde. Bize bu ilaci alerji doktoru yazdi eger bir haftada fayda gormeseydik yada onumuzdeki gunler sizin gibi sorun yasamamiz durumunda gitmemizi anneye diyet uygulamamiz gerektigini soyledi. Diyette bebegin herhangi birseye alerjisi olup olmadigini saptayabilmek icin

Bizim doktor 2 farklı asi yazmış. İlk asi 13. Ayda. Sizinki erken olmamış mı. Erken başlayınca daha fazla doz oluyo diyolardi.
İki aşıyı karıştırdı sanırım iki adet aldık eczaneden.tam sırası geç kalmayalım dedi gittiğimizde 3. Aydı o zaman yaptı. Size 13. Ay mı dedi ilk doza
Düzeltme : iki aşıyı aynı anda yaptı nimerix bexero.

Bizim günde 8×4 damla şeklindeydi. Gaz kaka sorunu çok yoğun yaşamıştık. Bide erken doğum olunca daha yoğun oluyomus sanirim. Karin kaslari geç geliştiği için. Bizim baştan beri kusma olayı vardı ama damla kullanirken çok daha yoğundu. Reflu gibi zamansız kustururdu. Ben damlaların etkisi olduğunu düşünüyorum ama büyüdükçe de kusmalari bitmiş olabilir. Gene oluyo özellikle üst gazı çok olduğunda ama eskiye nazaran daha rahatız elhamdülillah.
Bizim hiç diyetle ilgili bi yorum yapmadi doktor. Alerji ile ilgili başka bulgu şikayet olmadığı için olabilir belki. Umarım sizinkini de Alerji olmaz onu bulana kadar insan çok daha fazla strese girer test de tam olarak saptanmıyo bide mecbur yeme içmeye bakarak bulmak gerekiyo. Oda insanı fazlasıyla yorar.

Simdi tam menenjit için verilen ilacın ismini tam hatırlayamıyorum ama tek doz olarak verdiği 13. Ayda. Diger marka asi 3 doz şeklinde planlamış. Onlarda 14. Ayda başlıyordu sanirim. Her bebeğe farklı zamanlarda yapılıyormuş zaten ama bizimkiler aynı zamanda doğduğu için bi acaba da kaldım. Bi yandan küçükken iğneli aşılar yapılsın aradan çıksın istiyorum bi yandan canı yandıkça içim gidiyo. Buyuyup akıl erdikce zorlanicaz ama işte

Merhaba güzel anneler. Ben 9 mart ta dogum yaptım 2 ay olmak üzere bebegim. 3 ay olmuştur bebekleriniz ya da olmak üzeredir. Genelde 3 ay da gaz sancilari falan geçer rahatlarsin diyorlar. Sizlerin geçtimi daha öncekine gore birazda olsa rahatladiniz mi. Benim bebegim her gün ayni saatte krize giriyor. Gece 23 le 03 arası sonrada hic bisey olmamis gibi sabaha kadar uyuyor. Ve bazen çok şidettli oluyor 1 dakika bile susmadigi oldu. Bir keresinde tüm vucudu morarana kadar agladı gözlerinden yaş geldi ilk defa göz yasini gordum bu Annelik neymis be ben agladim gozlerinden yas geldi diye. Gündüzleri rahat ne oluyorsa gece olunca basliyor.

Ben doktora menenjit aşısı sorduğumda 6. Aydan sonra öneriyorum demişti diğer aşılarla çakışıyor şimdi benim de kafam karıştı

Benim bebeğim de böyle aynı saatlerde ağlama krizine giriyor ve baya uzun sürüyor doktor kolik dedi. Koliğin sancı ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum çünkü gazı olmasa da bu ağlama krizi oluyor

Valla bizimki 3 aylığı geçti ama hiç azalmadı malesef. Her bebekte farklı olabilir tabi. Biz de 4 ay sonunu bekliyoruz bı umut biter diye.

Kızlar bebeği bizimki gibi çok kusan var mı? Üst baş sırılsıklam olana dek kusuyor. Normal mi ne yapmak gerekir bilemedim.

Bizim doktorumuz doğduğundan küvezde kaldığından bu yana takip ediyor.Ne söylerse onu yapıyoruz artık o öyle mi bu böyle mi diye düşünürken insan teslim oluyor ben bu denli aşı yaptırmak asla istemiyorum o kadar çok ki sürekli sürekli bitmiyor ama yine de yaptırıyoruz işte bizim küvez arkadaşlarına da hep 3. Ayında yaptı aşıları doktorumuz bilmiyorum neden

Bizde doğum sonrası ankaradan döndükten sonra hep aynı hekime gittik. Başlarda biraz sorguluyodum ama sonra çok sorgulamamaya başladım çünkü takıntılı biriyim bi yerden sonra aşırıya kaçarım diye frenledim kendimi. Cok nadir durumlar dışında neden diye sormuyorum. Sizin doktor 3. Ayda basliyo demekki. Vardır bi bildiği çok kafamızı karıştırmayalım

3 ay dolmak izere ama gecmedi bizde sadece daha kisa süruyor hani sizde ne olur bilemem ama sıklığı azaldı ataklar kisa sürüyor ama gecmedi

Oyy çok geçmiş olsun rotayı bizde geçen hafta yaptırdık şükür yan etki olmadı ama menenjitin ağır geçtiğini duyuyorum hep

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…