2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar selam az önce bebeğimin bezinde kakaya denk gelen kısmı çiş gibi olmuş ama çiş değil sanki rengi daha koyu idrardan ama idrar değil kaka kısmında tam bide idrar yerie kaka yeri arasında temiz bi alan var. Nasıl anlatayım panik yaptım foto atsam olmaz idrar gibi kaka olur mu ya rengi bile aynı bı tuhaf koku var çiş gibi de değil neden olabilir Dr a götüreyim mi

Bide kaka yapmadı haftada 1 yapardı Böyle yapti

Merhaba tekrardan Philips Avent Natural Biberon kullanıyoruz. Başlık degisimi yapan annemiz oldu mu ? 1 numaradan 2 ye geçiş. 2 numara 1 aydan sonra diyor ama ben kullandım bugün sanki hava yutar gibi oldu.

Geçmiş olsun canım arkadaşların dediklerini yap ama Dr a da git ciğerlerini dinler en azından sağlık ocağına gitsen ordaki hemşirelerdd dinler mi acaba?
F Feryasu bizimkide geçen demiştim ya inleyerek uyuyor ve öksürüyor diye 3 ay kontrolünde ebeden önce sağlık ocağındaki aile doktoruna gösterdik. Sırtını dinledi temiz dedi, boğazına baktı maşallah kızarıklık yok dedi, ateş var mı diye sordu, o da yoktu. Bol bol emzir, burnunu serumla temizle tıkalı kalmasın dedi. Ateş durumunu da takip et annesi dedi. Sonra azaldı çok şükür
Önce istersen sağlık ocağına götür. İnşallah bir an önce geçer

Merhaba güzel anneler. Size bir sorum olacak rica etsem cevaplarmisiniz? Bebeğinizi gece beslenmesinde (mama ile) uyandırmadan hangi pozisyonda biberonu veriyorsunuz ?
Her beslenme oncesi alt temizliği yapıyorum ben. O yüzden yatağından mutlaka almam gerekiyor. Mamasını da emzirir gibi koluma yatırıp öyle veriyorum. Bitince gaz çıkartıp gene kollarımda uyutuyorum. Gündüz emzirme yastığına yatırıp veriyorum mamasını biberonu tutması için alıştırma da yapıyorum. Hic tam yatış şeklinde beslemedim. Pek de sağlıklı değil zaten.

Canım panik yapma takip et bakalım hali keyfi nasıl kakasını yapacak mı?benimki doğduğundan beri 2 günde 1 cıvık yapıyor ama resmen su o yüzden sırtı başı hep batıyorhatta az önce yaptı bende dedim oğlum hem tata yapıp hem de işiyor musun, nedir bu baya baya suluydu.

Merhaba tekrardan Philips Avent Natural Biberon kullanıyoruz. Başlık degisimi yapan annemiz oldu mu ? 1 numaradan 2 ye geçiş. 2 numara 1 aydan sonra diyor ama ben kullandım bugün sanki hava yutar gibi oldu.
Merhaba emziriyor musunuz? Eğer emziriyorsanız 1 ile devam etmenizi öneriririm akış hızı arttıkça meme reddi riski de artıyor çünkü

Teşekkür ederim. 13 yaşında oğlum ve biraz olsun tecrübelerime dayanarak bende bu şekilde bir yol izliyorum fakat dış sesler (!) Yüzünden sizlerede sorup izlediğim yolun doğru olduğu kanaatina tekrar varmak istedim. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Merhaba emziriyor musunuz? Eğer emziriyorsanız 1 ile devam etmenizi öneriririm akış hızı arttıkça meme reddi riski de artıyor çünkü
Evet meme+mama olarak devam ediyoruz. Bugün denedim sağlıklı sonuç alamadım. Biberonu emerken damaktan kaçıp gaz yutar gidi oldu 1 numaraya döndüm. O şekilde devam etsem sağlıklı olcak sanırım teşekkür ederim.

Bebeğim hasta olmuş sabaha kadar öksürdü yarın doktora gideceğiz ne yapmam lazım hemen iyileşmesi için o öksürdükçe benim ciğerim parçalanıyor
Canım bebeğim ve ben de 3 gündür aynı durumdayız nebülizatör sipariş verdim yetişir mi bilmem ama ateşini kontrol ediyorum ateşi yok arkadaşların dediği gibi yapıyorum burun temizliği temiz hava aldırıyorum bol emzirme. Çok geçmiş olsun

felicita17 hani kaka sırttan çıkar, amenna dimi bizimkisi göbekten bile taşıyor afedersin bıçıyor mu işiyor mu belli değil bu folik bebeleri herbir şeyleri değişik anacım
Ay doğru valla smdi çok şükür bı kaka yaptı ki aynı anlattigin gibi çok şükür çismiş ya o boşuna panik oldum ne bileyim hem rengi koyu gibiydi hemde ayrı popo bölümünde duruyordu ne bilim smdi evde tekim koydum kuvetine suyu önce yatırarak yıkadım sonra fiskiyeye tuttum anca yapabildim çok şükür haftada 1 yapiyo tam yapiyo

Kızlar bebeğinde konak olan var mı nasıl geçirdiniz? Kızımda yeni başlıyor kenarlardan çok yayılmadan temizlemek istiyorum

Rica ederim.
Dış sesler ne diyor ki?

Kızlar bebeğinde konak olan var mı nasıl geçirdiniz? Kızımda yeni başlıyor kenarlardan çok yayılmadan temizlemek istiyorum
Hindistan cevizi yagi ile masaj yapın. Yada zeytinyağı. Yarım saat kadar beklesin arada masaj yapın konak olan yerlere. Ardından banyo yaptırın. Yeniden tarama yapın. Varsa kullandığınız nemlendirici sürün. Konak durumuna göre 2 3 günde bir tekrarlayın.

Bn de uyandırıp kucakta veriyorum.. Uykusu bölünmesin diye ışığı asla açmıyorum kaka yapmamışsa altonı değiştirmiyorum sonra zaten geri hemen uyuyo.. Ama şuna dikkat ediyorum normalde 90 içiyosa gece 75 yapıyorum ki o son yudumu da içsin agzında biriktirmesin

Kızlar bebeklerinizin kakası çok kokuyo mu? Benim ki altına bakmasam bile dışarıya salınan kokudan anlaşılıyo.. Acaba kullandığımız mama markalarından olabilir mi? Biz aptamil prosyneo kullanıyoruz.. Acaba mama dan mı diye düşündüm de

Biz hipp kullanıyoruz bayağı kokulu kakası bende gelen kokudan anlıyorum kaka yaptığını

Merhaba güzel anneler. Size bir sorum olacak rica etsem cevaplarmisiniz? Bebeğinizi gece beslenmesinde (mama ile) uyandırmadan hangi pozisyonda biberonu veriyorsunuz ?
Merhaba ben beşiğinde yatarken biberonu minik bir yastıkla kızımın kafasını yan çevirip sabitliyorum.Ama çok uzun süredir bu şekilde Yapıyoruz bu şekilde alıştı.Maması bittiğinde kafasını diğer yöne çevirip biberonu atıyor.3 saatte bir kendi mama için uyanıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…