2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
İkinci çocuğa tövbeeee aman büyük konuşmuş olmayayım… ama süs bitkisi gibi kenarda susup dursa bile sorumluluk bilinci beni mahvetti hiç bana göre değil Allahım isteyene nasip etsin 🙏🏻🙏🏻 canımın içi yavruma da sağlıklı uzun bir ömür nasip etsin bir tane olsun hayatta bir izim olsun yetti bana 🥲🥲

Papatyamveben-Mavi Papatyamveben-Mavi canım geçmiş olsun hemencecik geçer tüm sıkıntıları inşallah 🤲 bizde mayıs ayında yaptıracağız şehir hastanesinde yaptırmayı düşünüyorum. Çocuk cerrahisinden randevu alıp gittiğimizde sünnet için gün mü veriyor nasıl oluyor bilgin var mı
Sagol canım benim,
Biz. Kendi doktorumuza gittiğimizde sünneti sorduk oda yapılabilir dedi.
Sonra çocuk cerrahisi gördü sorun yok ise alıyorlar. Sonrasında gün aldık.
Önce muayane eder sonra gün verir sizede bence🌸

Merhaba güzel anneler. Size bir sorum olacak rica etsem cevaplarmisiniz? Bebeğinizi gece beslenmesinde (mama ile) uyandırmadan hangi pozisyonda biberonu veriyorsunuz ?

Direkt soruya girdim. Öncelikle herkese merhaba. Hamileliğin en başından beri sizlerle birlikteyim. Hepinizi birebirde tanımasam bile (b12) forumun annelerimizin tüm süreçlerinde neredeyse sizlerleydim. Bende Eski 2011 Nisan annesi. Şimdiden 2024 Şubat annesi olarak 31 ocakta oğlumu kucağıma aldım. Sadece zorlu süreçlerimlerim oldu. Ama bu zaman zarfında siz bilmesenizde benim yanımda hep siz oldunuz. Hergun girip okuduğum kendimi bulduğum sizler. Dualarımda oldunuz hep. Bilmenizi istedim. Kendinize çok iyi bakın. Bebislerimiz sağlıkla büyüsünler.

Merhaba güzel anneler. Size bir sorum olacak rica etsem cevaplarmisiniz? Bebeğinizi gece beslenmesinde (mama ile) uyandırmadan hangi pozisyonda biberonu veriyorsunuz ?

Uyurken mama vermiyorum ben.

İlla vereceksem direkt normal uyandırıyorum. O da çok nadir, mesela birazdan kaldıracağım çünkü daha uyumadım ve 3 gibi ben uyusam 4 gibi kızım kalksa canım sıkılır ama 3 gibi uyandırsam mamasını içirip uyutsam ve uykum bölünmese hayat bayram olur :KK70:

Yoksa normal kendisi kalkınca içiriyorum gece beslenmesi hiç yok değil.

Gece uykusuna geçmeden mama içmiş olsaydı onu da yapmazdım. 20.00'de sadece emdi uyudu açtı arayı çok.

Uyurken mama vermiyorum ben.

İlla vereceksem direkt normal uyandırıyorum. O da çok nadir, mesela birazdan kaldıracağım çünkü daha uyumadım ve 3 gibi ben uyusam 4 gibi kızım kalksa canım sıkılır ama 3 gibi uyandırsam mamasını içirip uyutsam ve uykum bölünmese hayat bayram olur :KK70:

Yoksa normal kendisi kalkınca içiriyorum gece beslenmesi hiç yok değil.

Gece uykusuna geçmeden mama içmiş olsaydı onu da yapmazdım. 20.00'de sadece emdi uyudu açtı arayı çok.
Cevap için teşekkür ederim. Oğlum 3 saatte 1 kurulu saat gibi uyaniyor. Oncesi yedirmezsem çok kötü ağlıyor. Şunu sormak istedim. Yattığı yerden biberonla besleyemiyorum. Kucağıma alıp o şekilde biberonu veriyorum. Sizlerde kucağıniza alıp mi bekliyorsunuz. Emzirme hariç. Maşallah bebise sağlıkla büyüsün insAllah. Bol uykulu olsun. 💕💖

Cevap için teşekkür ederim. Oğlum 3 saatte 1 kurulu saat gibi uyaniyor. Oncesi yedirmezsem çok kötü ağlıyor. Şunu sormak istedim. Yattığı yerden biberonla besleyemiyorum. Kucağıma alıp o şekilde biberonu veriyorum. Sizlerde kucağıniza alıp mi bekliyorsunuz. Emzirme hariç. Maşallah bebise sağlıkla büyüsün insAllah. Bol uykulu olsun. 💕💖
reflü yatağı kullandığım zamanlar yatarak veriyordum ama 2 haftadır reflü yatağını da kullanmıyorum ayak ucunda toplandığı için düz yatırıyorum onyüxden yatarak vermiyorum ya kucakta ya da emzirme yastığından destek alıyorum

reflü yatağı kullandığım zamanlar yatarak veriyordum ama 2 haftadır reflü yatağını da kullanmıyorum ayak ucunda toplandığı için düz yatırıyorum onyüxden yatarak vermiyorum ya kucakta ya da emzirme yastığından destek alıyorum
Teşekkür ederim cevap için. 💕💕Sağlıkla büyüsün minikler inşallah.

Annelik işte hep bi şüphe içimizde bende arıyorum şöylemyavruma iyi kilo aldırıcak gaz yaptırmıcak :) ama birde şöylede düşünğyırum canım kolik bebeklerimiz uykusu az emip hemen uyumayunca kiloda eriyor bence bizimkiler o yüzden durmadıklarıniçinde alamıyoşar diye düşünüyorum ama genede işte istiyorum içten içten bebeğimin😁 allah hepimizin bebeğine sağlık versin 🙏
holle organic kullanıyırum inek sütlü olanı bizim gaz sorunumuza çok iyi geldi tavsiye ederim sma comforttan gectik

Bebeğim hasta olmuş sabaha kadar öksürdü 😭 yarın doktora gideceğiz ne yapmam lazım hemen iyileşmesi için o öksürdükçe benim ciğerim parçalanıyor 😭
Çok geçmiş olsun🙏 bu gibi durumlarda ne yapılmalı ben de hiç bilmiyorum sadece üzüntünüzü paylaşmak istedim 🙏 insallah bir an evvel iyileşir 🙏🫂

Reflü yatağını normal yatağının altına koyarak da eğim yükseltilebiliyor bu dönem. Reflüsü vs varsa öyle devam edilebilir. Ben de kaldırdım bu hafta yatağı ama. Destek yastığı ile başını hafif yükseğe alıp ya da tam uyanıksa kucağa alıyorum.

Bebeğim hasta olmuş sabaha kadar öksürdü 😭 yarın doktora gideceğiz ne yapmam lazım hemen iyileşmesi için o öksürdükçe benim ciğerim parçalanıyor 😭

Bol emzir, burnu açık tut, varsa hava makinesi kullan. Doktora götür ama ekstra çok bir şey de önermeyecek bu aylarda mecbur kalmadıkça.

Çok geçmiş olsun.

Yakın zamanda aynı sorunu yaşadık. Oğlumla birlikte hasta olduk. Bizde hem oksuruk hemde hapşırık vardi. Boyutunu bilmiyorum ama doktor sadece calpol verdi ateşi olunca vermem için hiriltisi vardı onun içinde gün içinde serum fizyolojik ile bol bol temizleyin ciğere inmesin demişti. Çok geçmiş olsun. Umarım kısa zamanda iyileşirsiniz.

Geçmiş olsun canım arkadaşların dediklerini yap ama Dr a da git ciğerlerini dinler en azından sağlık ocağına gitsen ordaki hemşirelerdd dinler mi acaba?

X