2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kızlar ben ev tartısında önce kendim çıkıyorum sonra bebekle böyle yapan var mı doğru tartıyor mu acaba
Bende denedim onu sanırım doğru çıkıyor gibi ama çarşamba günü 1 aylık kontrol ve aşımız için sağlık ocağına gidicez. Bakalım orda kaç kilo çıkacak. O zaman net anlıycam. Bu şekilde evde doğru çıkıyormu diye

Göz muayenesi için göz doktoru gittiğiniz değil mi anneler ben 3 doktor için görüştüm hepsi de yenidoğan olduğu için reddetti şehir hastanesinden randevu almak da imkansız

H hellobabys ben de evde öyle yapıyorum sağlık ocağı tartısıyla 200 gram fark etti ama hastane tartısıyla da sağlık ocağı da 200 gram farklı ölçtü kalibrasyon farkı ister istemez oluyo 5 kg yi geçince daha doğru ölçüm alırsınız evdekiyle

Kızlar bu kusmaları ne yapacağım bilmiyorum günde kaç defa önlük değiştiriyorum omuz bezi ağız bezi takıyorum pamuk harcıyorum kıyafet giydiriyorum belli değil ☹️
Bebeğim öğrüyor resmen kusmadan önce dilini hafif hafif dışarı çıkarıyor
Bizimde öyle ben kabullendim kusaklı kız falan diye seviyorum da geçecek diye düşünüyorum daha kolay geliyor artık sende sıkma canını 🙏🏻😍

Kızlar bu kusmaları ne yapacağım bilmiyorum günde kaç defa önlük değiştiriyorum omuz bezi ağız bezi takıyorum pamuk harcıyorum kıyafet giydiriyorum belli değil ☹️
Canım bu reflü belirtileriymiş. Bizimki de o şekilde devamlı kusuyor. Hatta emzirirken bile kustuğu oluyor. Devamlı kafası yüksekte olması gerek.

Göz muayenesi için göz doktoru gittiğiniz değil mi anneler ben 3 doktor için görüştüm hepsi de yenidoğan olduğu için reddetti şehir hastanesinden randevu almak da imkansız
Yenidoğan içn elden randevu veriliyor olabilir canım. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama ordaki hastaneye bir sorun isterseniz biz öyle yaptık.

ayni sorun bizdede var.
Bazsn çok . Şiddetli bazen daha hafif kusuyor..
Ama. Kusan bebe COK zor. 2 de mam. Verdim uyudu az önce kusmus bende namaz kılıyordum yanındaydim. Allahtan, vallahi son rekatti bozdum Allah affetsin, boğulacakti.. Hemen kaldirdim.
Bizimde ayni simdi agiz bezi ve önlükleri yikucam. Kendi kıyafetlerim de batıyor onunda🥺

Ben ankaradayım bu kalça usg göz muayenesi işlerini devlette yaptırıyorum. Sağlam bebek polikliniğine randevu alıyorsunuz ama onların randevusu mhrs üzerinden değil telefonla arıyorsunuz. Aynı gün hepsi halloluyor.

Kızlar sanırım ben depresyondayım.Kendimi pek iyi hissetmiyorum.Kendimle ilgili çok şey yapmak istiyorum ama aynı zamanda hiçbir şey de yapmıyorum.cok yalnız hissediyorum.Yorgunum.Dus alacak vakti bile eşim gelince ancak ayırabiliyorum.Eşimle aram da pek iyi değil.Annemle aynı şehirde yaşıyorum ama herkesin kendi hayat telaşı var sürekli çok meşgul sürekli bir işi var.
Hayattan keyif almıyorum.Bebegime ses tonumla bile yansımıyor bu durum ama sütüme yansıyor.Sanırım depresyondayım artık

X