2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Evet amazon üzerinden aldım çinden geliyor. 28 mar diyor en erken ama Türkiyeye girmiş daha erken gelir umarım ya onu bekliyorum valla. Bir ümit her şeyi deniyorum
Bak biraz da rahatla süt işi kısmet işi inan ki ben ilk çocuğumda bu hatayı yaptım hayatı kendime zindan ettim ama nasip meselesi gevşe

Ben bulamadım dediğiniz pompayı

Ben yapıyorum canım düzene giresiye kadar 1 mama koy diğer sefere koyma ondan sonra koy çay kaşığının yarısı kadar koyuyorum gün içinde yapmazsa

Yapıyor mu peki koyunca. Bugünü de yapamadan geçirdi yarın 5 olacak iyice huysuz ıkınmaktan kusuyor sürekli
Evet evet faydası var mama yediği için kakayı yumuşatıyor ve canım ben mutlaka mama kaşığıyla ılık kaynamış su veriyorum mama yediği için katı sindirmesi su ile daha kolay oluyormuş

Benim kayınvalidem de öyle vermeyince de alınıyor hemen
Hangisi daha kötü acaba 5 yıldır doğru düzgün tek torununu kucağına alıp sevmeyen ikinci torununu görüntülü bile arayıp görmek istemeyen ama oğlum bacağım ağrıyor yardıma ihtiyacım var gel bana bak diyen kaynanam mı bunlar mı acaba. Hiç ortaları yok

Bunlar elektrikli mi. Ben de e bebekten elektrikli aldım aşırı can yakıyordu hiç kullanamadım. Manuel kullanıyorum.

Benim de öyle sağımda iki memeden max 27-28 çıkıyor

Yok dinletemiyorum ki kendime. O rahatlığı da istiyorum aslında. Böyle meme mama çok zor.
Bazen mama daha kolay valla kendine eziyet etme
Mama vermekten korkuyoruz ama mamayı bile yemek istemese napsrdın
Ayrıca mama kötü değil ki bebeğin ilk 1000 günü çok önemli
Mama vermezsin abur cubur verirsin 2 yaşında e ne anladık
Çocuk büyüdükçe pişman olursun üzüldüğüne bebeğinin tadını çıkar
Mutlu anne mutlu bebek

Çünkü test kesin doğru diyemiyorlar.
Hele 3 yaş altı testler... Vücut tepkisi ile testi karşılaştırıyorlar. Bir de sadece besin alerjisi yok ki.
Benim kızım mesela, %100 peynire tepki verdi bi dönem. Yumurta, domates, balık, fıstık hep sabitti ama peynir eklendi. Yoğurt vs sorunsuzdu.
Tam o dönem test yaptırdık.
Süt ve süt ürünleri hariç her şeye ama her şeye alerjisi çıktı. Buğdaya, deterjana bile. Ki ekmeğe vs hiç tepkisi yoktu.

Sonuç olarak Dr dedi ki alerjinin solunuma zararı olmadığı sürece sal, dikkat etme şansın yok zaten.

Ben test yaptırmadım ama burada okuduklarımdan anladığım test de yanılabiliyormuş bebekler çok küçük olduğu için.Yani çok da umutlanma derim.3 temel şey olan et, süt ve yumurtayı kesmek şaka gibi gerçekten

Kızlar bebeğinizin doğdun da gözleri ne renkti şimdi nasıl bu değişir döner diyorlar da kızım sarı ve lacivert gibi gözle doğdu şimdi 2 aylık gözleri açık mavi oldu

Kızlar geçenlerde konakla ilgili konuşma olmuştu sanırım. Konak olanlar bebeği hassas olabilir dikkat edin. Millet temiz olmadığı için oluyor diye konuşuyor ama aslında hassas bebeklerde oluyor bizim bebeklik konağı sonrası kulak arkası egzaması güneş görünce kabarma çimenlik alanda pikniğe gidince böcek sokmuş gibi şişme büyüdüğünde saç egzaması ve göz kapağı kulak egzaması olarak devam etti özellikle sarışın çocuklar meyilli oluyormuş kızarıklıkları önemseyin şimdi küçük kızımda da daha 2. Haftadan kulak arkası egzaması başladı boynu zaten kıpkırmızı çok zorlanıyoruz sürekli bir yere krem sürüyorum evde

Kayinvalideme iftara gittik
resmen burnumuzdan geldi..
Miz miz asla durmadı gazi vardır bi ara, bi ara da uykusu geldi uyuyamadı sesten..baya yorucuyudu.
O kadar kişi oyalayamadi gene bana geldi çocuk
Babanneside sen biziiii sevmiyormusun diyor
Eee sen heo. Ağlıyorsun diyo
En son artık Allah yardımcıniz olsun ile Bitirdik orda günü.
Şuanda uyumamaya direniyor
Gazi var galiba.
Sagol yavrum, ben yorgun annen

Biz de öyleyiz bu saatlerde uyur normalde ama iki gündür uyumuyor..Atak zamanı değil.Ben anlam veremedim dolunay mı? Ne kadar sürer acaba? Gündüz zaten uyumuyordu, gece de uyumayınca ben nasıl dayanacağım bir de Hergün 5-6 kaka yapan çocuk son 24 saatte bir kez kaka yaptı.Artık böyle mi olacak acaba ondan mı uyumuyor acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…