2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Lohusalık beni aile işlerinden daha az yordu gerçekten annem havadan nem kapan biri ilk günler gelmişti eşimle aralarında bisiler oldu küstü çekti gitti kayınvalidem geldi ara ara geldi gitti 1 haftadır oda hasta çoğu şeyde tektim. Eşim bu süreçte hep surat yaptı o kadar yalnız hissediyorum ki kendimi çocuk olmasa basımi alıp gidesim var . Arkadaşlarım lohusa tek kalmaz diyince hüzün çöküyor beni Bazen anneligimi bile sorguluyorum sanki benim değil de başkasının emzirme ve alt değiştirme ile hükümlü gibiyim başlarda sevgimi bile veremiyordum başkasının çocuğu gibiydi içimi dökmek istedim biraz

Ya rahim içinde kalanlar uyarılma ile gelmiş olabilir 5 gün sonra gelecekti belki uyarıldı kasıldı erken geldi
Yani adet kanaması olabilir. Ya herkes 6 ayda oldum 1 yılda oldum diyor ben niye böyle kısa sürede geri adet oldum ki şimdi şaşırdım

Canım prima kullanıyorum değiştirmeyecektim dayanamadım değiştirdim çiş kokuyordu popoları kokladığımda en son 12 de değiştirmiştim şimdi yine değiştirdim 3.30 oldu saat. 6 beslenmesinde büyük ihtimal yine değişicem biri uyandı anca uyuttum açtı gözleri bir de bez değiştirirken bez ağırlaşıyor yani baya işitorlsr bence yani o 3 saatte 2 kez kesin aynı beze işiyorlar bir de kız bebek enfeksiyondan korktum değiştirdim bilmiyorum enfeksiyon öyle olurlar mı da uykuları açıldı orası kesin

bence lohusa tek kalmalı benim insan kafam hiç götürmüyor zaten kalanım hiç olmadı benim istemem de zaten her kafadan ayrı sese tahammülüm yok annem geliyor saat 12 gibi yemeğimi yapıyor gidiyor gelme diyorım hatta çok sık ama kıyamıyorum torununu özlüyor diye evde yemek olsa yeter eşime kendi iştahım da yok zaten,başbaşa bebişinle kalsanız bağınız da daha güçlü daha yumuşak oluyor

Benimki de uyuyor 3.5 max 4 saate uyandırıyorum ama bıraksam uyur yani. Yatmadan yani 1 e kadar falan çok sık beslenmek istiyor sonra bi uyuyor tam uyuyor.
Benimkide aynı kaçta yatırırsam yatırayım gece 4 4 buçuğu kadar uyuyor. 5 saati geçtiği bile oluyor. Gece uykusuna zor dalıyor ama tam uyuyor

Canım o lohusa yalnız kalmaz olayı muhtemelen gelinin başına tüneyen kalabalık kayın ailelerin uydurduğu bisey gibi ben hastaneden çıktım eve geldik o gün annem evine gitti tektim eşi saymıyorum sabahına işe gitti tektim
40 gün oldu bugün kazasız belasız atlattık şükür ama depresyondayım fena

Yani adet kanaması olabilir. Ya herkes 6 ayda oldum 1 yılda oldum diyor ben niye böyle kısa sürede geri adet oldum ki şimdi şaşırdım
Aslında bilemedim ne kanaması diye ama adet ise me güzel döngün erken oturdu ödemin gitti derim
Bir yıla kadar olmaması normal ama

Kızlar bende 22.00 den sonra uyuyacağı odaya geçiyorum uykusu olsa da olmasa da loş ışıkta son kez altına bakıyorum kundaklıyorum başlıyorum emzirmeye uyuyasıya kadar uğraşıyorum uzun şapka geçiriyorum gözleri açılmasın diye sabaha kadar çıkarmıyorum gece de bir öğün mama bir öğün meme şeklinde beslenme yapıyorum hiç konuşmuyorum ışık açmıyorum sadece emzir uyut şapkasını da açmıyorum gözlerini açamadığı içinde hep uyku modunda ve 1 haftadır yapıyorum bunu gerçekten oda alışıyor sanki farkında ilk uykuya daldığında en uzun uykusu oluyor

Kaç saatte bir uyanıyor canım

4 saat 3 saat bende görebilecek miyim acaba yani anlamıyorum saat kurulmuş gibi çocuk şok içindeyim dakika şaşmıyor resmen tak diye kalkıyor alarmlı 2 saatte doğduğundan beri bir kez kendim uyandırmadım uyusa 5-6 saat bile kaldırmam valla yatar uyurum

Belki bir daha uzun süre olmasın canım, çünkü ben ilk ikisinde kırktan bir hafta sonra adet oldum sonra 9 ay olmadım. Bunda öyle olmadı bakalım ne zaman olacağım.

Kızlar oğlum 18 şubat doğumlu, ikinci ay aşı gününü 23 mayısa verdi, ben mi yanlış hesaplıyorum bilmiyorum ama o tarihte 3. Ayı bile bitirmiş oluyor

merhabalar bu sizin için değil inanın hep okuduklarım aynı anne sütü sadece olursa mama olmazsa kilo artımı çok az alıyor o zaman kimsenin memesi yetmiyor mu mama şart mı ben anlayamadım hiçbirşey
Ben sadece anne sütü veriyorum, bende kilo almaz diye korkuyordum ama ilk aydaki kilo alımımız 1 kilo 300 gram, çok iyi kilo alımı olmuş maşallah, ama mesela ben akşamları göğsüm boşaldığını ve doymadığını düşünüyordum gece uyanmaları da bazen saatte bire düşüyordu, gece mama takviyesi yapmayı düşündüm ama gerek yokmuş meğer. Yani anne sütü işi biraz karışık ben çözemedim bazen boş emiyor sanıyorum ama demek ki çocuk ekstra bir şeyler yapıp sütü alabiliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…