2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Gündüz kısa kısa uyuyor dediğiniz ne kadar uyuyor?

Benim kız yapıyor gece de kaka çiş de baya oluyor ben bez değişimi yapıyorum uyandığında ama muhatap olmadan hızlıcasonra hemen karanlık moda geçip emziriyorum

B Buffalosos kuzum hissettiğin şeylerin aynılarını hissediyoruz emin ol yalnız değilsin yok ben bebeğimi kucağıma aldığım an anneliği yaşadım adapte oldum diyende bence yalan söyler veya bir elin parmağının geçmez hele ilk cocuksa deliksiz uykuyu cok ozluyorum mesela zor bir hamilelik gecirdim hep yattim uyudum hic agir kaldirmadim ev isi yapmadim corabimi bile annem esim giydiriyodu dusun ve simdi bi anda sudan cikmis baliga dondum ilk baslarda bende cok agladim ben yapamicam galiba diye hatta Allahım affetsin diyodum ki Allah 4 sene nasip etmediyse varmis bildigi ben beceremiyorum falan diyodum sonradan bir aydınlanma geldi biz evlatlarımızı çok sevdigimiz icin iyiliklerini dusundugumuz icin aman karni doysun alti temiz olsun hasta olmasin guzel uyusun diye dusundugumuz icin kendimizi zorluyoruz yoksa ne salak insanlar var goruyoruz doguruyo sokaga birakiyo orda buyuyo cocuk emin ol oyle olsak bu kadar yipratmazdik kendimizi o yuzden kendini hiiic zorlama cok iyi annesin cok iyi anneyiz hepimiz burda konusmamiz yazmamiz sorup ogrenmemiz bile ne kadar evlatlarimizi dusundugumuzu gosteriyor bence oğluşun buyuyunce senin gibi annem oldugu icin cok sansliyim diyecek emin ol

Benim kız yapıyor gece de kaka çiş de baya oluyor ben bez değişimi yapıyorum uyandığında ama muhatap olmadan hızlıcasonra hemen karanlık moda geçip emziriyorum
Benimkide. Cozur cozur kaka yapıyor ya
Karanlıkta az ışıkta değiştirmeye çalışıyorum bende

mrs007 çok çok geçmiş olsun neler yaptınız peki süreç nasıl ilerledi durumunuz nasıl
Yüzünde yeni doğan akneleri vardı, sonra isilik gibi oldu derken tüm yüzü özellikle yanakları egzama oldu. Krem sürmeyince kanıyorlardı biraz biraz. Sonra kaşlar göz altları burun kenarları kulak kepçeleri ve arkalarında kabuklanma oldu, kafada konak oldu. Sürekli nemlendiriyorum.
10 15 gün önce ciddi gaz problemi başladı. Doktorumuzun önerisiyle probiyotik ve başka bir damla kullanmaya başladık. Ama son 4 5 gündür kendi kendine kaka yapamıyor sürekli çığlık çığlığa ağlıyor. Son kontrolde doktorumuz fitil vermişti her sabah akşam fitil atmaya başladık. Bu süreçte sürekli ıkınıyor ve ne yese defalarca kusuyor. Ne uyku ne beslenme ne tuvalete düzeni var. Umblikal hernisi oluştu 1 2 cm kadar. Sürekli masaj yapıyorum, banyolar, sıcak su torbaları kar etmiyor. Günde 5 6 sefer kaka yapan çocukta tık yok. Bugün yine doktoruna götürdük. Mide şurubu ve lavman verdi. Buji dilatasyon ile anal sfinktere müdahale kararı aldık birkaç gün daha bekleyip.
Bir de gaz, kusma, egzama, kaka problemi olunca süt protein alerjisi olabilir diye özel bir mama söyledi ona başladık. Ben zaten tahmin edip bir süredir süt ve türevlerinin diyetine başlamıştım.
Zor bir süreç büyükler bile kaka yapamamaya dayanamıyor

nasıl bir diyet uyguluyorsunuz

Canım dil bağına baktırdın mı hiç ? O da emmeyi etkileyebilir

Kayınvalidem (ki kendisinin annemden fazla iyiliği dokunmuştur bu süreçte Allah razı olsun) ilk defa biberonla mama verdiğinde ben de çok kötü hissetmiştim. Bana iyilik olsun diye yapmıştı ama lohusalık psikolojisi işte senin bedeninde büyüdü ve ne olursa olsun her zaman seni istiycek ağlarken bile anne diye ağlıycak

Sayfaya girince mavi oluyor eskiden bordoydu gözüme çok yabancı geliyor düzelen bir şey mi acaba neden böyle bilen var mı

Kolik bebişi olanlar araba ya da bebek arabası ile gezdirmek harika oluyor. Kırmızı ışıkta bile mızıklanıyır bizimki ama hareket halindeyken maşallah iyiyiz

Gece kaç saatte bir uyanıyorlar peki
Normalde 2 saatte bir. Ama doktora artık 3 saate çıkabilir miyiz diye sordum hem prematüre hem sarılık geçirdiği için bir kızım o da olur artık kiloları normal sarılığı da attı dedi. 2 gündür 2 saatte birdi bugün 3 saatte bir oldu şükür 3 saat bende kesintisiz uyudum ilk kez onlarla

canım çok aşırı çiş dolmuyorsa prima premium kullan aksam ya da harmanonie kapat son yatırdığında bir daha da açma ben 12 gibi değiştiriyorum sabah 6 gibi ye kadar bekletiyorum uyku açar bez değiştirmek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…