2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Ay bir tek mama içen bebek mi kusuyormuş bir tek mama içen bebeğin kakası mı kokuyormuş resmen bir yerlerinden uyduruyorlar. Benim bebeğim hiç mama yemedi ama gayette kusuyor ve kakası da kokuyor yani kaka bu kokmaması mümkün değil 😂
Aynen katılıyorum benimkide sadece anne sütü alıyor ve gayette kusuyor hatta bazen öyle böyle değil 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ kaka kokusuna gelincede benim bebe doğduğunda bir kere sesli kaka yaptı ondan sonra günde bir kere yapıyor ve ben kokusundan farkediyorum 🤷

Kızlar sadece mamayla beslenmesine rağmen gece bir buçuk saatte bir uyanıyor kafayı yicem saat tutmuş gibi
Şimdi gündüz 90 cc mama içip doyuyor 2 saatte bir içiyor
Gece 60 cc içip doyuyor 1 buçuk saatte bir aç uyanıyor 3-4 saat uyusun istiyorum bir tek benim bebeğim mi gece çok sık kalkıyor
Gece bizimki de uykudan içemiyor ondan sık uyanıyor diye düşünüyorum. 60ı Bike Bi kere de içmiyor yarısını içiyor uyuyor zorluyorum veremiyorum yatıyorum yarım saate kalkıp kalanı içiyor sonra sık sık uyanıyor belki Bi kere de içse uyuyacak da. Çünkü bu saatlerde delirme saatimiz iki kere mama yapıyoruz sonra uyuyor o ilk uyku 4 saate yakın oluyor ama sonrası yok

Keske 1 saat geç doğuraydım da yükseleni boğa olsa fosur fosur uyusaydı koç olunca enerji patlaması yaşıyor çocuk öf
Boğa kızım var uykusuzluğun dibini gösterdi bize sağolsun hala uyku yok onda ben balığa şükrettim yine az da olsa Bi uyku var 😀 boğanın yeme içme yönü ek gıdada süperdi ama 4 yaştan sonra inadı çekilmiyor

Tek ben miyim.boyle olan
Nooo, bende öyleyim bugün doğum yapalı tam 2 ay oldu ve ben doğumdan çıktığım kilo dayım. (86😔😔😔) Ve ben biliyorum emzirmek bende kilo verdirmiyor. Diğer 2 bebeden tecrübe fakat onlarda emzirince acıkmıyordum. Bunda deli gibi acıkıyorum ve canım inanılmaz tatlı istiyor. Ki ben tatlıcı değil, acı tuzlucuyumdur. Ağzıma sürmediğim sütlaçı bile aşerdim🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️yemekten kısmak istemiyorum ama bir şeylerde yapmam gerek diye, dün kendime mercimekli ekmek yaptım. Sabahları 2 dilim kahvaltının yanına, hem proteinde olmuş olur, tatlı krizlerini de sağlıklı şeylere çevirmeyi düşünüyorum inşallah, bol bol su içmeye devamke...
Havalar güzelleşsin birde yürüyüş yaptık mı her şey çok güzel olur inşallah 🤲🤲

Doktoru dinledim uyumayan çocuk diye bir şey mümkün değil diyor memede uyuyakalıyor 5 dk uyusa uykusunu alıyor ama istediğimiz en az 20 dk daha iyi olan 45 dk ile 2 saat arasındaki uykuyu bu sebeple yapamıyor diyor. Benimki öyle memede uyuyakalıyor yatırıyorum uyanıyor. Uyudu diyelim oda max. 30 dk
Kucakta her türlü uyuyor iyice dalsın diye bekliyorum yarım saat kucağımda kalıyor mesela ayağa kalkıyorum beşiğe götürme için anında gözünü açıyor 😉 şimdi bunu uykudan sayamıyorum ki bana kalan zamana bakıyorum 😀

Katılıyorum
Bende denedim mama az doyuyor gibi geliyordu kilo almamıştı oglusum
Bende saldım mama meme karışık gidiyorum cok da abartmamak lazım sağlık sıhhat afiyetle büyüsün de ne yiyorsa artık 🤣🤣
Aynen bende öyle yapiyorum meme Veriyorum, sonra üzerine mama

Bugün gardolabi actimmbir kac parca bsi aldim elime hiç biri olmadı ne buzları ne pantolonları hepsi 40 yada 38 beden ben nasıl gorevem onlara bide önümüz yaz göbek bir yandan göğüsler bir yandan bazenleri bir yandan çok canım sıkıldı
Benimde basenler den pantolonlarım olmuyo 😒😒

Kızlar ben de 95le hamile kalmıştım 102 ile doğuma girdim doğumdan sonra 5 gün tartıldım 93tüm. Sonra malum süt Bi türlü artmayınca kim ne derse deniyorum en azından olan kesilmesin diye. Özellikle malt ve boza bulgur çok tükettim sanırım şişirdi bugün baktım 95i geçmişim yine. Sadece anne çayını içeyim dedim bugün normal sağlıklı beslendim hamilelikteki gibi alt tarafı 20 25 cc sütüm çıkıyor ama açlıktan başım falan dönüyor ya ne yapsam bilemiyorum kilo da çok ki boşveremiyorum şaştım gerçekten. Acaba psikolojik açlık mı ya hamileyken bu kadar acıkmamıştım 9 ayım diyetle geçti de. Ayağa kalkıyorum gözüm kararıyor yemeyince

21ine dikişlerimin tekrar kontrolü var benim baya sorunlu oldu inşallah düzelmiş derse ben de yürüyüşe başlayım diyorum en azından enerji harcarım

İki gündür bebiş bu saatlerde aşırı huysuzluk yapıyor büyük kızım da anne sen uyut diye yanımda bekliyor kime yetişeceğimi bilemiyorum diğeri de uyumayınca yanımda beklerken uyuyakalıyor sabah da trip atarak uyanıyor ona haksızlık ediyor gibi düşünüyorum sanki kalbim ikiye bölünmüş gibi iki çocukla birine bakarken aklım diğerinde hep 😞

Ya kızlar kızımın burnu bi türlü açılmıyor serum fizyolojik damlattım açmadı üstüne serum fizyolojikle burnunu yıkadım üstüne aspiratörle çektim yok hala burnu tıkır tıkır çok geride tıkanıklığı o yüzden aspiratörle çok güçlü çekmem gerekiyor biraz kanadı burnu tahriş olmuş belli ki doktora da bu saatte mesaj atamam ne verimli emebiliyor ne verimli uyuyabiliyor ne yapabilirim açmak için

Kucakta her türlü uyuyor iyice dalsın diye bekliyorum yarım saat kucağımda kalıyor mesela ayağa kalkıyorum beşiğe götürme için anında gözünü açıyor 😉 şimdi bunu uykudan sayamıyorum ki bana kalan zamana bakıyorum 😀
Şu uyku düzeni ne zaman nefes aldıracak hale bürünecek sabırla bekliyorum.

Ya kızlar kızımın burnu bi türlü açılmıyor serum fizyolojik damlattım açmadı üstüne serum fizyolojikle burnunu yıkadım üstüne aspiratörle çektim yok hala burnu tıkır tıkır çok geride tıkanıklığı o yüzden aspiratörle çok güçlü çekmem gerekiyor biraz kanadı burnu tahriş olmuş belli ki doktora da bu saatte mesaj atamam ne verimli emebiliyor ne verimli uyuyabiliyor ne yapabilirim açmak için
Banyo yaptırsan açılır mı acaba ya da oda sıcaklığı da belki tıkanmasına sebep oluyırdur. Soğuk buhar makinesi de odayı nemlendirdiği için iyi geliyor bence

X