2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kuzu baya rahat ınstagramda bi yerden almıştım. Ekliyorum sayfayı.
Kanguruya sığmadı bi tane kardeşim vermişti de küçük erkek gömüldü içinde 😁🤣
Bu slinglerden ben aldım.Bel etrafında göğüs üstünde penye bir kumaş sarılıp bebek içine yerleştiriliyor.bebek içinde çok rahat duruyor kafasını sabitleyebiliyoruz ama çok belim ağrıdı gezinirken kullanmadım bir daha hala 🥲

Ameliyat gibi durumlarla aşılar arası 15 gün bırakabiliyorlar biz fıtık ameliyatı olacağız.ameliyattan en geç 15 gün önce aşıları yapılmış olması gerektiğini söyledi doktorlarımız.Yani 15 gün içerisinde aşı yapılmasın bir daha dendi.anestezi ile olduğu için belki sizin de benzer bir şekilde olabilir.sünnet tarihi ile aşı gününü mutlaka doktorunuza danışın 🙏🏻
[/QUOTE
Cok sagol canım benim 😘
Mutlaka doktora soracağım

Bu slinglerden ben aldım.Bel etrafında göğüs üstünde penye bir kumaş sarılıp bebek içine yerleştiriliyor.bebek içinde çok rahat duruyor kafasını sabitleyebiliyoruz ama çok belim ağrıdı gezinirken kullanmadım bir daha hala 🥲
Bende evde yemek vs yaparken takıyorum 😁
Ama. Doğru bebek büyüdükçe zorlaşır suan baya rahat..
Ama tabii kanguru daha uzun vadeli kullanılır ❤️

Sling değilde şöyle birşey almayı düşünüyorum hoşuma gitti çocuk gittikçe ağırlaşınca nasıl taşıyacağız kolaylık sağlar gibi geldi bana bu

Eklentiler

• IMG_2329.jpeg
    IMG_2329.jpeg
    123,1 KB · Görüntüleme: 32
Sling değilde şöyle birşey almayı düşünüyorum hoşuma gitti çocuk gittikçe ağırlaşınca nasıl taşıyacağız kolaylık sağlar gibi geldi bana bu

Yük tek omuzda, halka sling de böyle mesela. Taşıması normale göre daha zor. Alışkın olmayanı başta normal sling ve kanguru bile yorarken bu mahveder. (Bebe düşecek sanıp geriye kaykılıp yürüyoruz ilk bir kaç kullanımda, sonra alışıyoruz) Güvenli de değil çok minnaklar için. 2 yaş sonrası ebeveynin kalça kemiğine oturtarak kullanılabilir ama yine tek omuz olduğu için çok kullanışlı değil.

Sıkmaktan çekinme. Sıkı sıkı sar, bebeği de normal dururken kafasını öpebilecek seviyede tut. Bebeğin göğsü bile komple yapışsın sana.
Sarkarsa, aşağıda olursa ya da fazla yukarıda olursa belde ağrı yapar çünkü yamuk durmak zorunda kalırsın. 3-5 kullanıma alışırsın.

Bu kadar sling konuştuk, kısa bir not daha düşeyim. Çok uzun vadeli düşünüyorsanız sling almayın. Şu an esnek sling kullanabiliriz anca, belli bir kilodan sonra sarkma yapar rahat edemezsiniz, kanguru ya da dokuma slinge geçmek gerekir 8 kilodan sonra falan.
Aldıysanız ve bebiş sevmediyse evden çıkarken takmayı deneyin, dışarının mayışması ile alışmış oluyorlar.

Hepatit b aşısında çok ateş beklenmez kardeşim abla ateşi olursa konuşalım demişti 😔
Kötü bir durum mu korktum suan doktor bir çay kaşığı Calpol ver dedi ilk 38.3 dü Calpol sonrası 37.5 oldu hemen düştü

Bende de kanguru ve sling var ama şu aşama için kanguru daha sert büyük ve dışarı için gibi geldi bana
Sling de e bebekten baybjemin sırt destekli olanını aldım kullaniyorum

Es konusunda benim eşimde maalesef çok çok yoğun çalışıyor
Ama öğle araları tekim diye sağolsun yanıma geliyor o sıralar ben kahvaltı yapıyorum beraber yapıyoruz
Akşamları da hem oğluyla vakit geçiriyor
Hemde bana biraz yardım ediyor sağolsun sonra zaten biz haftaici uyuma saatlerini erkene çektiğimizden oğlumla ben yatan odasındayız babası oturma odasında uyuyor

X