2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kanguru içinde de kayboluyorlar sanki, sling de pek konforlu değil gibi bende kararsız kaldım
Slingle dün bir elimle kafasını tuta tuta yine yatakları toplayıp bulaşıkları dizebildim sıpa uyuyakaldı slingin içinde rezil bir şekilde rahat yatağına koyunca vik vik ağlamaya başladı rahat batıyor benimkine rezilliği seviyor

İlk olarak evet acıyordu sertlik oldu ama uzun sürmedi dün hiç gelmedi bugün de öyle iki gündür bitti bugün yine acı var biraz sıkıyorum gelmiyor süt
Ama yine de hemen pes etme belki açılır gelmeye devam eder sende 🙏🏻
Yok kuzum Yine saat basi sagiyorum bebek uyandikca ilk meme veriyorum falan ama
Bakalim 🤷🏻‍♀️

Slingle dün bir elimle kafasını tuta tuta yine yatakları toplayıp bulaşıkları dizebildim sıpa uyuyakaldı slingin içinde rezil bir şekilde rahat yatağına koyunca vik vik ağlamaya başladı rahat batıyor benimkine rezilliği seviyor
Çoğu bebek ve çocuk rezilliği seviyor rahat ediyorlar herhalde 😁

Bir de kızlar bebisler büyüyüp kilo alacak emekleyene kadar taşıması zor olacak oyun halisinda ana kucağında belli bir süre duruyorlar kol bel kuvveti istiyor o zaman da zorluyor ama Allah görmeyi nasip etsin emeklediklerinde 8 ay civarı az rahatlarsiniz sonra yürür o zaman biraz daha derken kademe kademe rahatlayacaksiniz sonra işte rahat batıp ikinciyi düşüneceksiniz

Bir de kızlar bebisler büyüyüp kilo alacak emekleyene kadar taşıması zor olacak oyun halisinda ana kucağında belli bir süre duruyorlar kol bel kuvveti istiyor o zaman da zorluyor ama Allah görmeyi nasip etsin emeklediklerinde 8 ay civarı az rahatlarsiniz sonra yürür o zaman biraz daha derken kademe kademe rahatlayacaksiniz sonra işte rahat batıp ikinciyi düşüneceksiniz
İkinci mi ay yok yok tövbe aman aman Allah olmayana versin 😂

Günaydın taze anneler ❤️ Kendi grubumda cevap alamadım da bi de size danışayım ☺️ Ben regenesis Max kullanıyordum gebelikte. Doğumdan sonra da kullanmaya devam ediyorum. Saç dökülmesi diş et sorunu vs. olmasın diye. İnternette de karşıma sürekli elenatal reklamı çıkıyor. Emzirmede kullanılan ayrı bi vitamin takviyesi var onun. Farkı ne acaba gebelikte kullanılandan. Kullanan tavsiye eden var mı aranızda

Ya bi bebek saat başı neden uyanır yemek için 90 cc ye yakın içiyor saat başı uyanıyor kafayı yicem artık mama gaz mama gaz şeklinde gidiyor döngü saat başı delircem yok mu uyku ilacı bunlara
Valla bizde de bir haftadır durum bu. Emziriyorum, memeyi itiyor 5 dk sakin sonra ağlamaya başlıyor. Gaz çıkarıyoruz alt değiştiriyoruz yine ağlamaya devam. Aranırsa yine emziriyorum, olmazsa 60 yahut 90 cc mama veriyorum, içtiği gibi uyuyor. Yarım saat sonra aynı döngü tekrar ediyor.

5.haftadayız biz, her beslenmede 120 150 cc normalmiş. Ama o kadar içmiyor. Kilo alıyor ama bir yandan da aç. Ne yapıcam bilmiyorum. Kendimi çok yetersiz hissetmeye başladım

Valla bizde de bir haftadır durum bu. Emziriyorum, memeyi itiyor 5 dk sakin sonra ağlamaya başlıyor. Gaz çıkarıyoruz alt değiştiriyoruz yine ağlamaya devam. Aranırsa yine emziriyorum, olmazsa 60 yahut 90 cc mama veriyorum, içtiği gibi uyuyor. Yarım saat sonra aynı döngü tekrar ediyor.

5.haftadayız biz, her beslenmede 120 150 cc normalmiş. Ama o kadar içmiyor. Kilo alıyor ama bir yandan da aç. Ne yapıcam bilmiyorum. Kendimi çok yetersiz hissetmeye başladım

Doktor bile en güzel zamanlarınız diyor ya🤦🏻‍♀️🥲

Kızlar Sleepy natural kullanıyoruz ancak çişi sanki emmiyor.Böyle bir problem yaşayan var mı

Günaydın taze anneler ❤️ Kendi grubumda cevap alamadım da bi de size danışayım ☺️ Ben regenesis Max kullanıyordum gebelikte. Doğumdan sonra da kullanmaya devam ediyorum. Saç dökülmesi diş et sorunu vs. olmasın diye. İnternette de karşıma sürekli elenatal reklamı çıkıyor. Emzirmede kullanılan ayrı bi vitamin takviyesi var onun. Farkı ne acaba gebelikte kullanılandan. Kullanan tavsiye eden var mı aranızda
Ben hamileyken elanatol kullandım zor kullandım kokusu çok kötüydü hatta doğumdan sonra biraz kalmıştı içmedim 3 olanı da almayı düşünmüyorum

Kızlar etrafa dert yanmayın boşverin aksine "genciz güzeliz çocukta yaparız kariyerde" mesejı verin. Çünkü o kan emiciler bunu görünce pısıyırlar🤣🤣 yıllar önce 2 yaşında bir çocuğu olup ikinciyi doğuran bir yakınıma daha 40 onda başka bir akraba en zor zamanları ben çok zorlanmıştım bu zamanlarda dedi, diğeri 2 bebeyle ne kadar rahat olabilir sizce 🙃🙃"yooo bence bu zamanlar daha rahat dedi ve konuyu kapattı" ben şok, dedim işte bu kadar basit... Akıl al kızım🤭🤭 şimdi soranlara, bebek sonuçta olması gerektiği gibi, çok şükür bu günümüze diyorum. Kimse bir şey diyemiyor 🤣🤣
Birde anne baba olarakta, başkasına da bebeğinizin güzelliklerini dillendirmeyin, hemen değişiyorlar. Özellikle anne babanın nazarı çok değermiş...
Benim ortanca çok usluydu, yedir yatır cinsindendi. Doktorumuz ablayı da bildiği için (kendisinden çok çekmiştim 🙈🙈) nasıl gazınız uykunuz dediğinde, Hocam sanki iyiyiz bir sıkıntı yok gibi ama bilemedim dedim (çünkü ben 6 ay çocuğun gözünün içine baktım ha ağlayacak ha krize girecek diye 🤣) doktor 🧿tamam tamam bana bile söyleme, soranlara da her bebek gibi de geç dedi 🤭🤭🤣🤣🤣

Çoğu bebek ve çocuk rezilliği seviyor rahat ediyorlar herhalde 😁
Ama düşünsenize anne karnındaki hallerini ne yapsın kuzular, şu anda "alışmamış totoda don durmaz" durumundalar... Ben hala kollarını kundaklayıp uyutuyorum. 🤭🤭 Şöyle sere serpe yatmak varken yok el kol oynayınca hop uyanıyor sıpam...

Ama düşünsenize anne karnındaki hallerini ne yapsın kuzular, şu anda "alışmamış totoda don durmaz" durumundalar... Ben hala kollarını kundaklayıp uyutuyorum. 🤭🤭 Şöyle sere serpe yatmak varken yok el kol oynayınca hop uyanıyor sıpam...
Kızım kundakta asla durmuyor kıyametler kopuyor ve ellerini çıkarmayı başarıyor 😂

Bu videoya bende denk gelmiştim. Bende de pkos var ve gebelikte tiroit ilacı kullanmam gerekti. 16-17 yaşlarında pkos tanısı kondu doğum kontrol ilacı başlandı ve o zamanlardan beri duyduğum zor çocuk sahibi olacağımı duydum ve evlenip çocuk isteyene kadar bu düşünce beni çok korkutmuştu hiç anne olamayacağım sanıyordum. Bana ‘senin doğal yollarla çocuk sahibi olman çok zor imkansıza yakın bir an evvel yaşın geçmeden devlete gidip tüp bebek yaptır’ diyen prof’a kızımı götürüp ona kapak yapasım var, bu lafının üstüne 2 kere doğal yollarla hamile kaldım
Ergenlikte bununla mücadele etmek çok zor keşke böyle konuşmasalar sırf bu yüzden evlenmeyi bile düşünemem diyordum eşime de çocuğum olmayacak deyip evlendim. Şimdi diyor ki bana öyle dedin dokunsam hamile kalıyorsun 😀 ama 31 yaşındayım hiç düzenli adet olmadım şükür gerçekten Allah nasip etti

Ergenlikte bununla mücadele etmek çok zor keşke böyle konuşmasalar sırf bu yüzden evlenmeyi bile düşünemem diyordum eşime de çocuğum olmayacak deyip evlendim. Şimdi diyor ki bana öyle dedin dokunsam hamile kalıyorsun 😀 ama 31 yaşındayım hiç düzenli adet olmadım şükür gerçekten Allah nasip etti
Evet öyle zaten ergenlik zor bir dönem birde bunları duyunca kötü oluyor gerçekten. Bende aynı şekilde çocuğum olmayabilir diyip evlendim. Düzenli adet olanlara ozenmisimdir bende hiç düzenli adet olmadım.

X