2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Ateş, anlamsız ağlama krizleri, ağlamalar vs. 1-2 gün huysuz olacaklar.

Rota aşısını 2-4'te değil de 3-5'te yaptıracağım bu sebeple ben. 2. Ay aşılarına ishal de eklemek istemiyorum.
Uy evey rota da var..bend öyle yaptırayım. Birde bizimki sünnet olacak 2.5 aylikken falan kısmet olursa..
2.ay aşısı olsun 3. 4 gun sonra yaptıralım diyorum. O zamana aşı etkisi azalır mi ki?

Kızlar beni bu doktorlar gerçekten deli ediyor Bugün devlet hastanesine gittik kontrol için ilk sordukları emiyor mu ben de silikon uçla emdiğini söyledim hemen bir surat ekşitme hayır silikonla Emzirme hemen bırak anne sütü alsın sadece mama verme boş boş konuştu gebe okuluna yönlendirdi orada üçüncü emzirme eğitimini aldım her zamanki gibi ilk başta tutuyor sonra ağlama krizi bu ağlama can acıması değil kafana takma stres yapma diyip duruyorlar çocuk orada kaskatı kesiliyor kıpkırmızı oluyor nasıl kafaya takmayayım ? Eve geldim kendim denedim yine 1 dk tuttu sonra kriz başlarım mamanıza da sütünüze de dedim once ucla emzirdim sonra sağdım sütümü verdim 🤯 bilmiyorum bana göre annenin psikolojisinin de iyi olması gerekiyor her dakika ağlayan depresyonda olan bir anne bebeğine zaten yetemez ki ben emzireceğim diye kafama takarsam bir aya zaten sütüm gider

Bu silikon düşmanlığı neden var asla bilmiyorum.
Meme yarası acısı vs olmuyor işte mis gibi.
Ben hala emiyor olursa (sanmam ama) diş çıkarma döneminde silikona dua ederim gibi geliyor. :KK70:

Uy evey rota da var..bend öyle yaptırayım. Birde bizimki sünnet olacak 2.5 aylikken falan kısmet olursa..
2.ay aşısı olsun 3. 4 gun sonra yaptıralım diyorum. O zamana aşı etkisi azalır mi ki?

Ay sünneti hiç bilemedim bendekiler hep kız :KK70:
Muhtemelen azalır 3-4 güne ya. Sonsuza kadar sürmeyecek ya aşı stresi 3-5 gün ara yeter bence de.

Menenjit yaptıracak mısın?

Kızlar çocuk konuları ile alakasız ama korunmak için emzirirken kullanacağımız doğum kontrol habı var mı ya da spiral için erken mi

Kızlar eşi yoğun çalışan var mı benden başka bebekle evde yalnızım çok bunalıyorum yine ağlamam geldi akşam olunca hep böyle oluyorum :KK43:
Ben de çoğunlukla böyle hissediyorum. Eşim aslında aşırı ilgili. Akşamları gelince neredeyse tamamen o bakıyor. Ağlama krizlerini falan hep o yönetiuor. Ama ben depresyondayım sanırım. Bazen eski günlerimi özlüyorum. Böyle hissettiğimde de suçluluk çekşyorum falan. Galiba doğal bu süreçler. Geçecek ama. Yalnız değilsiniz. Bir çoğumuz çok zorlanıyoruz.

Oy kuzum ya..
Bizde farklı değiliz hatta suan çay yapmıştım esim uyuyakaldı tek içiyorum..
Oğlumu uyuttum.bide ramazan uykusuz kalmasın diyr bende dun salonda yattim..
Ama bebişlerden biraz buyusun daha iyi olacağız ❤️🤲
Hele dediklerimizi anlasınlar, gülsünler, oyuncaklarla oynasınlar 🤍
Daha iyi günlerimiz gelecek Allah’ın izniyle 🙏🏼♥️

Biz bugün slingi taktik yavrumla bir arkadaşıma gittik.. Onunda bebeği 36 günlük 😍❤️ tanıştılar😍
Ah dışarıda sokak arası yürümem bile nasil. Iyi geldi..
Özlemişim ❤️
Biraz buyusunler alır parka, yeşilliğe çıkarız bebekleri. Suan bu evde kalma durumu, uykusuzluk, gece gaz, meme mesaisi yoruyor haklısınız...
Geçecek inşallah daha güzel günlerimiz olacak inşallah.
Bahar geliyor ❤️🌸🌸🐰

Ben de çoğunlukla böyle hissediyorum. Eşim aslında aşırı ilgili. Akşamları gelince neredeyse tamamen o bakıyor. Ağlama krizlerini falan hep o yönetiuor. Ama ben depresyondayım sanırım. Bazen eski günlerimi özlüyorum. Böyle hissettiğimde de suçluluk çekşyorum falan. Galiba doğal bu süreçler. Geçecek ama. Yalnız değilsiniz. Bir çoğumuz çok zorlanıyoruz.
Bende eski günlerimi çok çok özlüyorum sonrada böyle düşündüğüm için çok üzülüyorum. Kısaca hepimiz aynı süreçlerden geçiyoruz yalnız değiliz bu günlerde geçecek

Biz bugün slingi taktik yavrumla bir arkadaşıma gittik.. Onunda bebeği 36 günlük 😍❤️ tanıştılar😍
Ah dışarıda sokak arası yürümem bile nasil. Iyi geldi..
Özlemişim ❤️
Biraz buyusunler alır parka, yeşilliğe çıkarız bebekleri. Suan bu evde kalma durumu, uykusuzluk, gece gaz, meme mesaisi yoruyor haklısınız...
Geçecek inşallah daha güzel günlerimiz olacak inşallah.
Bahar geliyor ❤️🌸🌸🐰
Canım sling linki atar mısın bende almayı düşünüyorum ama sling çok güven vermiyor kanguru daha mı iyi acaba

Kızlar eşi yoğun çalışan var mı benden başka bebekle evde yalnızım çok bunalıyorum yine ağlamam geldi akşam olunca hep böyle oluyorum :KK43:
Eşim benim de çok yoğun çalışıyor kendi işimiz olunca bırakıp da çıkamıyor.Evde yalnızım normalde 8e kadar falan kendimim.İftar dolayısı ile öne çekildi suan geliş saati ancak oruç tuttuğu için de bana bir faydası yok açıkçası bebeğim yine benimle.Az önce de tam düşünüyordum hayatım ne zaman normale döner acaba belim koptu çok uykum var ve çok yorgunum

Uf bende 2 ay asisindan tırsıyorum...
Hepatit b hastanede olduklarım aşı, ikincide bısey hissetmedik şükür..
Ama 2. Ay aşısi beni korkutuyor 🥺
biz 2. Ay aşılarını olduk rota ile beraber ( iki bacak bir kol, bir ağızdan) ateş ishal herhangi bir yan etki olmadı çok şükür 🙏🏻

Kızlar sling mi kanguru mu daha uygun şuanda ?

Şu an sling ama önce çevrede varsa denenmeli. Kimi bebek o yapışıp kalmayı sevmiyor.
Kangurular yeterince sarmalamaz, sling kadar pratik de değil bebeği hop almalık değiller. şu an uygun olan kanguru yeterince uzun vadeli kullanılamaz zaten gereksiz bir pazarlama stratejisi.

Canım sling linki atar mısın bende almayı düşünüyorum ama sling çok güven vermiyor kanguru daha mı iyi acaba
Kuzu baya rahat ınstagramda bi yerden almıştım. Ekliyorum sayfayı.
Kanguruya sığmadı bi tane kardeşim vermişti de küçük erkek gömüldü içinde 😁🤣

Eklentiler

• Screenshot_20240311_224839.jpg
    Screenshot_20240311_224839.jpg
    94,2 KB · Görüntüleme: 49
Ameliyat gibi durumlarla aşılar arası 15 gün bırakabiliyorlar biz fıtık ameliyatı olacağız.ameliyattan en geç 15 gün önce aşıları yapılmış olması gerektiğini söyledi doktorlarımız.Yani 15 gün içerisinde aşı yapılmasın bir daha dendi.anestezi ile olduğu için belki sizin de benzer bir şekilde olabilir.sünnet tarihi ile aşı gününü mutlaka doktorunuza danışın 🙏🏻

X