2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ya ben çıldıracağım gibi geliyor arkadaşlar, sadece anne sütü ile besleyenler için günün bazı saatleri özellikle akşam saatleri doymuyor, gündüz tek göğüsle doyup uyuyan çocuk şimdi iki göğsü emip üzerine sağdığım sütü emip yani yaklaşık 1,5 saattir emme işleminde olup her şeyi bitirmiş altını açmış gazı alınmışken hala aranıyor, bu normal mi?

Kızlar sizin sütler ne renk?
Benimki Baya rakı beyazı..
Hastanede geldikten sonraki 4. Gun baya sarı ve yağlıydi.
Benimkide aynı şekilde rakı beyazı
Maalesef durum bende de şuan seninki gibi tam ağzından bırakıyor eli kolu kafası sallanmaya başlıyor daldı diyorum yerine koyarken uyanıp aranmaya başlıyor ve ağlıyor. Bu gece mesai var anlaşılan.

Kızlar biz bugün sürekli ağlıyoruz asla çözemedim çocuğun derdini dalmıyor uyumuyor gözümden uyku yağıyor gaz mı var atak mı asla anlamadım ama sabahtan beri 2-3 saat uyuyan çocuk nasıl hala uyumuyor aklım almıyor

Normal ozaman..
Evett gece bizde aynıyız, tam. Ben yeni dalıyorum uyanıyor.. Emzirme, gaz derken bazen kaka yapıyor. Kusuyor vs 2.3. Bazen 4 saat uyanık oluyo..
Ağlamasa uyanık olmasına bi nebze dayanılır.. Bazen gazdan cok Ağlıyor
Ama bu nurse harveys den sonra ağlaması braz azaldı yine gazi var ama yine yıkmiyo ortalığı

Gaz ise çok belli oluyo canım ayaklarını çekiyor top. Gibi oluyo bizimki.
Kirmizi surat, ıkınma vs.
Atak vs onu bilmiyorum 8 haftada başlıyor diyorlar ilk.

Bizim de almamız gereken kalori hesabı var ama ne kadar uyuyoruz her bebişin iştahı farklı
Aslında benim bildiğim bu tarz hesaplar kaloriden ziyade bebeğin midesi boyutu ile ilgili bende buna benzer bi hesap yapıyorum benimde uyuyor hesaba genelde

Valla kızlar bugün bende cildiracaktim yine bi arkadaşım geldi onunla otururken paso memedeydi
O gitti baktım üstüme isemis onu değiştirdim kendimi bi değiştirip bi duş alayım dedim yok Allah yok ayrılmıyor benden ağlıyor emziriyorum yine yok koyuyorum yatağa tekrar kalkıyor üstümden ayrılmak istemiyor eşimde hasta diye kucağına almıyor
Yani cildiracaktim zaten tek bakıyorum şimdi eşim hasta oldu iyice tek kaldım
Ayrılmıyor benden zorla yatağa koydum duşa gittim sonra da ondan kaçıyor gibi mi oluyorum diye çok üzüldüm

Yok canım bizde bayafır bu döngüdeyiz emzirme artı ek veriyorsan eki azalt belki farkında değilsindir sütün azalmıştır

Kızlar akşamları süt ister istemez gündüze nazaran azalıyor. Bebişler doymuyor da olabilir. Ona dikkat edin. Lakin gündüz sütüyle gece sütünün farklı olduğunu, gündüz sütünün daha suluyken, gece sütünün daha yağlı ve daha doyurucu olduğunu bilin. Yağlı olduğu için de bebişler biraz daha zorlanıyor emerken. Zamanla ona da alışacaklar…
Sütü de en çok arttıran şey kesinlikle su. Bol su tüketin. Fındık, ceviz tüketin. Süt daha yağlı olur. Yeşillik yiyin. Günde 3 ana öğün yapın. Bestlak damla ve lactamil çay işe yarıyor, onu deneyin. Bebekleri gün içinde bolca kucağa alın. Çıplak gögse dayayın. Ten tene temas sütü arttırır ve bebeği sakinleştirir. Kundaklayın. Bebeğin gazını beslenme öncesinde de çıkarın. Gaz için özellikle bebeği dik tutmak çok işe yarıyor üst gaz için. Hiçbir şey yapmasanız da birkaç dakika dik tutunca %80 üst gazı varsa çıkıyor. Alt gaz için topuklara masaj yapın çok işe yarıyor. Gün içinde bebeği kucağa alıp sarkıyla dans edin. Onu da kucakta hareket ettirin. Maksat, hareketi oldukça gazı daha kolay atıyor. Hareket olmadığı için gazı atamıyorlar. Ona dikkat edin. Bebekleri hareket ettirmekten korkmayın. Faydası olur, zararı olmaz… aksamları rutin oluşturun. Aynı saatlerde, aynı şeyi yapın. Aynı saatte duş, masaj, emzirmek gibi. Uyku düzeni oluşur ve bütün bebekler düzeni sezer. Aksamları ışıkları ve sesi azaltın. Gece gündüz kavramı yavaştan oluşsun. Oluşmaz diyen de çok ama ben bunun çok faydasını gördüm. Gündüz hiç uyumayan bebeklere de olmazsa tam tersine gündüz de odayı karartmayı, fon perde vs kullanmayı deneyin. Yavastan tempo oluşturduktan sonra bunu kesersiniz. Bebekler ilk 1 yıl, anneyle duygusal bağı koparamazlar. Sizdeki gerginlik, onda da gerginlik yapar. Huzursuz, huysuz olur. Önceliğiniz kendiniz olun. Siz iyi olun ki bebeğiniz de iyi olsun… banyolarda da bebekler biraz ele avuca geldikten sonra beraber yıkanmayı düşünebilirsiniz. Suyu yukarıdan sabit açın. Bebişi bir güzel yıkayın. Sonra evdeki birinden bebeği almasını isteyin. O masajını yapıp, bezleyip, giydirene kadar siz de hemen duşunuzu alın ve çıkın. Sıcak su süt kanallarını da açar. Hem sıcak sudan yararlanıp süt kanallarını açmış olursunuz, hem ten tene temasla bebeği rahatlatmış ve süt üretimini arttırmış olursunuz, hem yatma pozisyonunda değil dik pozisyonda olduğu için bebek su kaçma, su yutma ihtimallerini düşürmüş olursunuz hem de siz de rahatlarsınız. Aynı saatte bebeğe duş aldırmak, emin olun hem size hem bebeğe çok iyi gelecek…
Benim gözlemlerim bunlar oldu kızlar. Gruba birden dair oldum kusura bakmayın. İlk ayda ben de çok zorlanmıştım. Onun için yazmak istedim belki birilerine faydası olur diye… sağlıcakla büyüsün inşallah bütün bebişler

Kızlar idrarda yanma var ve idrar kırmızı geliyor sanırım korkuyorum bugün biri daha yazmıştı idrarının kırmızı olduğunu kimdi o

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…